Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások (és mitesszerek...

Pattanások (és mitesszerek amióta élek) 21 évesen?!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és jelenleg tele vagyok pattanással. Sosem voltam pattanásos, kamaszkoromban is alig jött ki néha 3-4 db.

Illetve időnként kijön egymás mellett akár 6-8 darab kis csomó is. Épphogy kiemelkedik a bőrből, bőrszínű ha megnyomom fehér massza távozik. Nem olyan folyékony, kb. mint valami krém. Ez zsírcsomó?

Fekete mitesszereim már sok-sok éve vannak, az nem újdonság. Tele van az arcom, főleg az orrom. De még a szám körül is, pedig minden étkezés után megmosom a szám körül! Kicsit olyan, mintha bajszom lenne a sok fekete mitesszer miatt. :)) (Nem vészes).


Viszont a pattanások! A homlokomon kb 4, az államon 3, az arcom két oldalán a halántéktól az állig kb. 40 db. Nem tudom, mert sok kisebb is van.

Nem azok a gyulladt piros foltszerű pattanások, hanem ezeket általában ki is lehet nyomni, aztán idővel elmúlnak.


A hormonjaimat szeretném úgy hagyni, ahogy vannak.

Az étkezésemen sem tudok már sokat változtatni, chipset, csokit, zsíros húst stb régen sem ettem. Állandóan zöldséget és leveseket eszem és csirkehúst, halat, ilyesmiket. + ásványvíz, tea.


Mosakodni is szoktam rendszeresen, a párnahuzatot is gyakran cserélem.



Szerintetek hová forduljak? Ja a bőrradírok és mindenféle termékek nem használnak, de gyógyszert én ezért nem szeretnék szedni.


Ha elmegyek kozmetikushoz ő tud velem valamit kezdeni?

Vagy ne is pocsékoljam az időm és menjek rögtön a bőrgyógyászhoz? Ő ír fel krémet is, ha nem akarok gyógyszert szedni a problémára?


Szüleim nem pattanásosak, normál bőrük van. Anyukámnak tágabbak a pórusai, de nem igazán mitesszeres meg semmi.


Ja és a stressz! Nálam ez kb. évek óta ugyanannyi, szóval nincsenek stresszesebb időszakok, hanem van egy állandó szint és ennyi.


2010. nov. 19. 23:36
 1/4 anonim válasza:
Mindenféleképpen bőrgyógyász!
2010. nov. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En is a borgyogyaszra szavazok.En elkovettem azt a hibat,hogy csak utanna mentem el miutan minden olcso es draga ... uzleti es hazi "termeket" kiprobaltam... a borgyogyasznal meg kiderult utolag,hogy voltak olyan termekek amivel meg artottam is a boromnek.A borgyogyasz nagy esellyel megtudja allapitani,hogy neked milyen tipusu borod van es mi az a termek ami helyre tudna hozni,esetleg meg kozmetikust is ajanlhat neked,mint az en borgyogyaszom,es azert nem mindegy,hogy egy profi kuld egy kozmetikushoz,vagy pedig elmesz valahova akik meg jobban elrontjak a borodet :).
2010. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah es meg valami,valahol azt olvastam/hallottam,hogy az ember teste 7 evenkent valtozik,tehat az is megtortenhet,hogy ennek is koze lehet hozza :). (persze lehet,hogy butasagot mondtam :))
2010. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor bőrgyógyász. Szívesebben megyek is oda, mint kozmetikushoz...

2010. nov. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!