Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok akik nem hajszárítóznak?

Lányok akik nem hajszárítóznak?

Figyelt kérdés

Nektek mennyi idő alatt szárad meg a hajatok? Azért kérdezem, mert most le lett vágva a hajam vége. Tehát most nincs eltöredezve és szeretném megőrizni ilyennek. Most még oké, csak télen hajnalra hidegebb van a lakásban és félek, hogy megfázik a fejbőröm.


17/L


2011. aug. 24. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lapocka alá érő, vékony szálú hajam ilyenkor 1, egyébként olyan 2 max 3 óra alatt szárad meg :)
2011. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem a hátam közepéig érő dús hajam VOLT! Télen se szárítottam a hajam mert akkor sokkal jobb volt a tapintása de aztán megfázott a fejem és nagyon hullott a hajam. Mostanra már csak nagyon keveset hullik,én szeretnék visszaállni a hajszárító nélküli csak úgy magától megszáradásra de félek hogy megint ez fog történni.
2011. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát változó, van, hogy több óra alatt nyáron is. :D Gondolom függ a páratartalomtól, hőmérséklettől, meg hogy előtte mennyire szárítottam törcsivel. XD

kicsit off: Télen én se javaslom, hogy ne szárítsd, hacsak nem 30fokra fűtitek a lakást, mert ugyan reggel már száraznak érzed, de nem az, kimész a hidegre, hiába veszel sapit, tényleg megfázhat a fejbőr, és hullhat a hajad, vagy olyan korpás lesz, hogy a sapkát inkább magadon hagyon onnantól. xD

Egy jó hajszárítóval nem teszel kárt a hajadban, persze ne mindennap használd, és ne a legmelegebb fokozaton. Ja és legyen nagy teljesítményű, ha nagyon aggódsz, akkor viszont hővédő. ;)

Sajnos a töredezést teljesen nem lehet ugye kivédeni, fél évente egy hajvágás viszont hatásos. :D Most te vagy a hajadért, vagy a hajad érted, nem mindegy.

(referenciaként: nem ápolom órákig a hajam, ha olyanom van megszárítom, ha nem, nem, hajsütővas, hajvasaló, tekergészés, szóval mindent csinálok vele, amit nem kéne. 3 év alatt megnőtt derékig kb olyan hosszból, mint most a tiéd, néha vágattam persze, és nincs csodálatos töredezésgátlós hajam, olyan átlagos fajta. Szóval csak nyugisan élj.)

2011. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Baromi dús hajam van és combig ér, úgyhogy jó sokáig tart, mire megszárad. Általában ha este megmosom és kibontott hajjal alszom, akkor másnap délre szárad meg. Ilyenkor nyáron gyorsabban, 6-8 óra alatt. A tévhitekkel ellentétben pedig nincs olyan, hogy megfázik a fejbőröd, ahogy csak pl. a bal lábadon a bőr sem tud megfázni. Csak te tudsz megfázni, ha hideg van és vizes a hajad.

Télen ha épp 15 fok van a szobámban, akkor általában megszárítom hideg levegővel nagyjából, de nagyon sokáig tart az is. Ez az 1 dolog van, amit nem szeretek a hajamban, a szárítás.

2011. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma kipróbáltam. Ugyan csak félig hagytam, hogy megszáradjon, mert mennem kellett, de olyan 2 óra elég lesz hozzá. És akkor majd télen délután mosok hajat nem este. Köszönöm mindenkinek.
2011. aug. 26. 15:06
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Az utolsó válaszoló hülyeséget írt. A fejbőr igen is megtud fázni! Mivel érzékenyebb. Gyengébb esetben korpa és hajhullás jellemzi. De régen (mikor egyáltalán nem volt hajszárító) sok fiatal lány meghalt agyhártyagyulladásban, mivel nagyon megfázott a fejbőrük. Ha télen hajat mosol, és így akarod megszárrítani, akkor aznap már ne menj sehova, mert megfázhat a fejed. Szóval sapka ne maradjon el, ha mégis mész valahova.
2011. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A korpát a fejbőrön lévő gombák túlszaporodása okozza. Hidegben tényleg jobban korpásodik, de attól még nem a fejbőr fázik meg. Agyhártyagyulladást nem okoz megfázás, pláne a fejbőré nem, ezt nem tudom hol olvastad. Vírus, baktérium, gomba, tumor, drogok, parazita okozhatja, de megfázás nem.

Nézz utána, mielőtt másokat lehurrogsz.

[link]

2011. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Emberek ne itt vesszetek össze. :D Délután mosok majd hajat és akkor biztos megszárad másnap reggelig. Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 28. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!