Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások! Most már tényleg...

Pattanások! Most már tényleg nem tudom mit tehetnék (? )

Figyelt kérdés

2 évig használtam a Garniert,eleinte azt hittem segít,de már rájöttem,hogy semmit sem javult tőle az arcom.Abbahagytam és kipróbáltam a babaszappant,mert mindenkit azt mondta,hogy milyen hasznos,az sem segített semmit.Belenézek a tükörbe és utálom magam.A hülye pattanások miatt nem merek ki menni a barátaimmal(akiknek persze tökéletes a bőrük),inkább itthon maradok,mert nem szeretnék így mutatkozni előttük.

Mit tehetnék?:( Az igaz,hogy a csokitól is kijönnek a pattanások?

Tapasztalatok,vélemények? :(

14/L


2011. aug. 5. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

alapozd le és menj szórakozni.

Bőrgyógyász és kozmetikus segít csak semmi más.

Nekem pl. a fogamzásgátló sem segített.

2011. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt igazán pattanásos a bőröm, csak egy-kettő volt néha, de én aknesol-t használtam sok ideig, és az teljesen levitte azt a keveset is. Nagyon jó szerintem, gyógyszertárban lehet kapni, kb 1000 forint és pár hétig elég.
2011. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A csokinak semmi köze hozzá.


Egyrészt nem tudok semmi vigasztalót mondani, sajnos abban a korban vagy, amikor a pattanások jönnek dögivel, és nem igazán lehet velük mit kezdeni, kettőt leszárítasz, másnap jön a következő. Ez természetes, de még pár év kell neki, mire lecseng ez az egész. Én pl. 20 éves elmúltam mikor normalizálódott a helyzet, de még most is kijön néhány, ha nem figyelek oda a helyes arcápolásra.


Másrészt tudok adni neked pár tippet, az évek során rengeteg házi praktikát kipróbáltam (ezeknek vagyok híve), és 1-2 bolti szer is a kedvencem lett.


1. Minden reggel és este: arctisztítás! Szerintem felejtsd el a Garniert és társait, drága és nem különösebben jó. Gondolj bele, az arclemosó csak másodpercekig van a bőrödön, semmi fontos hatóanyag nem szívódik be igazán, így mindegy, mivel mosod, ennek a lépésnek a funkciója egyedül a szennyeződések eltüntetése. Ezért én javaslom, hogy maradj a szappannál, mert olcsó és a dolgát tökéletesen elvégzi.


Én most babaszappant használok, de mikor még nagyon zsíros és pattis volt az arcom (a te korodban), akkor Nadin márkájú kénes szappant használtam. 250 forint egy dobozzal (bioboltban, gyógynövényboltban kapható, de lehet, hogy gyógyszertárban is), és nekem kb. fél évre elég volt. A kén miatt nagyon jól szárít, erre van szüksége a pattanásaidnak.


2. Hetente 1-szer, de maximum 2-szer radírozz. Eltávolítod vele az elhalt hámsejteket, szép puha, egyenletes lesz tőle a bőrfelszíned. Ha mindenképp bolti arcradírt akarsz venni, akkor a dm saját márkáját, az Alverde arcradírokat ajánlom, nekem ez a fajta nagyon kellemes meglepetést okozott: [link]


Én mégsem ragaszkodnék a bolti kencékhez, erre is tudok egy gyors és egyszerű házi arcradírt: sima kristálycukor. Ennél erősebb radírozószemcse nem kell, és természetes. :) Én úgy szoktam, hogy 1 teáskanál mézet (ez antioxidáns, pattanások ellen csodaszer!!!), 2 teáskanál cukrot és nagyon pici citromlevet (pár csepp, csak hogy épp egy kicsit híg legyen) összekeverek, és ezzel radírozom a megtisztított bőrfelületet. Elég sokféle arcradírt készíthetünk még ezen kívül, pl. olívaolaj+cukor keveréke, ez is nagyon jó, csak az olívaolaj miatt drágább.


3. Pakolások: a kedvenc részem :) Szeretek kísérletezni velük. A mézes alapúak nagyon jók, hiszen mint írtam, antioxidáns és akár önmagában is jó a pattanások ellen. Én mégis inkább keverem valamivel, hogy fokozzam a hatást. Pl. élesztővel, ami a másik alap dolog a pattanásokra. Maximum fél kocka élesztőhöz tegyél 1 csepp (tényleg csak ennyi, mert túl híg lesz és lefolyik az arcodról) mézet, kend fel, hagyd fent 10-15 percig, majd lemosásnál először szárazon dörzsöld le a nagyját (jól rászárad az arcra, így mikor dörzsölöd, egyúttal radírozol is), végül langyos vízzel a maradékot. Tejjel is hígíthatod az élesztőt, én azért szeretem mézzel, mert abban is van pattanás elleni hatóanyag.


Ami még nagyon bevált nekem, az az aszpirin-maszk. Összetörök 2-3 szem aszpirint, pici vízzel feloldom, hogy épp kenhető legyen, felviszem, 10-15 perc múlva lemosom. Szalicilsav van az aszpirinben, ami szintén szerepet vállal a pattanások eltüntetésében.


És végül a másik kedvencem a tojás: megtisztított arcbőrre felkenek egy tojás sárgáját, megvárom, míg megszárad (amikor már nem tudsz mosolyogni tőle, akkor jó), és lemosom. Ezután felkenem a fehérjét (amihez adhatsz pár csepp citromlevet, de csak picit, ne legyen túl híg, mert folyni fog), és ugyanezt eljátszom vele is. Isteni puha lesz tőle az arcod! :)


Most egyelőre ennyit a maszkokról, egy bolti szer van, amit reklámoznék, ez pedig az Aknesol, amit dm-ben és Rossmannban egyaránt vehetsz. Én csak 19 éves koromban fedeztem fel, hát csodát tett, persze azt már sosem tudom meg, hogy amúgy is elkezdtek volna visszahúzódni a pattanások (koromból kifolyólag), vagy tényleg ennyire csodaszer. Az én polcomon azóta is mindig van belőle, ajánlott neked is beszerezni egyet. Ha rákeresel itt az oldalon az Aknesolra, sok kérdést olvashatsz, amiben csupa jót írnak róla. Ez egy ecsetelő lényegében.


4. Szándékosan nem írtam a tonikokról. Sokak szerint alaplépés az arctisztításban, szerintem viszont többet árt, mint használ. Helyette van egy nagyon jó alternatívám, amit minden este, arctisztítás után alkalmazok. Nagyon egyszerű: 1 marék rizst megmosol, majd tálba teszed (nyersen, nem kell megfőzni!), és felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje. Kb. 15 percig álljon, látni fogod, hogy a rizsből kioldódó jótékony hatóanyagok hogyan festik meg a vizet. :) Ezután öntsd ezt a levet egy zárható üvegbe vagy dobozba (befőttesüveg, üres krémestégely, mindegy, csak zárni tudd), esténként arcmosás után töröld át vele az arcod (vattapamaccsal), a maradékot tedd hűtőbe, és kész. :) Nagyon szép lesz tőle a bőröd, nem mondom, hogy eltűnik majd minden pattanásod, de sokat segít.

2011. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a sószappant vagy a fekete szappant. Mindkettő van a Dm-ben a sószappan kb 800 Ft körül van, a fekete szappant nem tudom. Nekem használtak.
2011. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan butaságokat beszélnek egyesek...

A csokitől és főként a nutellától sokkal jobban kipattogsz. Ha nem egyel csokit vagy csak nagyon kis mértékben sokkal többet javul ezt tapasztalatból mondom. Mindenféle szert ki lehet próbálni, de semelyik sem fog igazán segíteni ez csak idővel múlik el magától. Nem tehetsz ellene semmit ez az igazság. Úgy tudod a legjobban elfedni ha kinyomod őket aztán fogkrémmel bekened az egész arcod és fél órát rajtahagyod. Ha mész valahova hidratálókrémmel kend be és alapozd le jól por állagú alapozóval. Mivel kinyomod őket az alapozón át semmmi nem fog látszódni de ha nincs alapozó akkor inkább ne csinálj vele semmit.

2011. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

nekem a körömvirág szappan segített, amit szintén megvehetsz a dm üzletekben 2-300 forintért.

ne aggódj, előbb-utóbb, és megfogadod a jótanácsokat akkor előbb el fognak múlni a pattanásaid!

2011. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is sószappant használok, nagyon jó!


[link]


én is a dm-ben veszem

2011. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!