Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Félek a megöregedéstől, más...

Félek a megöregedéstől, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Nagyon félek attól, hogy öreg leszek főleg a ráncoktól félek.

Félek attól, hogy túl korán kezdek el ráncosodni huszon akar hány évesen.

Tudom ez már beteges. Igazából csak a gondolat rémiszt, annyira nem szoktam magam nézegetni a tükörben, hogy itt van egy szarkaláb stb..

De mit tegyek, hogy ne féljek ennyire?

Már előre látom magam előtt, hogy 28 évesen majd féltékeny leszek erre arra, mert ő meg fiatalabb és üdébb, simább a bőre. :S Tudom, hülyén hangzik.

Vagy attól, hogy majd nem kellek senkinek sem, mert már 30 éves vagyok. Úgy vettem észre, hogy a férfiaknak mindegy milyen kor, de ők még akkor is kapósak ha már túl vannak a 40-en. Egy nőnek viszont ez nehezebb. Inkább fiatalon van több esélye, mint öregebben.

Vagy amikor a barátom, vagy férjem a tini csajokat fogja megnézni vagy lecserél egy fiatalabbra.

Tudom ez már beteges.


Mit tegyek, hogy megőrizzem valamennyire a fiatalságom? Pakolások, vagy mit kell használni? Egészségesen étkezek úgy ahogy, nem cigizek nem iszok alkoholt sem.

Az életmódommal nincs semmi gond.

19 vagyok de általában 15-6nak szoktak nézni. De még is félek mi lesz, ha előbb, mint utóbb kezdek el öregedni.


Más is van ilyen helyzetben?:/


2011. aug. 5. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én 31 vagyok és hát nem könnyű elfogadni az öregedést, de hát mit tudsz csinálni? amúgy nekem 29 éves koromig szinte semmi bajom nem volt magammal. 29 éves korom után jött elő a karakia a szemem alatt. :S amúgy heti 4-5 alkalommal edzek, sok folyadékot iszok és egészségesen étkezem. így jobb alakom van mint 19 éves koromban.szerencsére nem tettem tönkre a bőröm szolizással.(nagyon sok kortársam akik állandóan szoliba jártak úgy néznek ki mint egy 45 éves nő, olyan rácosak és persze most is járnak :D)

amúgy soha nem használtam semmilyen ránctalanítókrémet mégsincs még egyetlen ráncom sem, szóval ez a része tuti genetika. most is csak hidratálókrémet használok.

ha nem hagyod el magad akkor nem lesz okod az aggodalomra. párom szeret és nem csak a testemet szereti, tehát nem vagyok féltékeny, a pasik meg még mindig utánamfordulnak mivel elég jól nézek ki.(smink, divatos ruhák, szép hosszú haj) most ez lehet beképzeltségnek hangzik de így van. szóval ha figyelsz az egészségedre sportolsz és adsz magadra akkor nagy gond nem lehet.

2011. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szoliba szerencsére nem voltam eddig bár nem is szándékozom menni, de eléggé fehér és érzékeny a bőröm- már csak ezért sem. Igen sportolni szeretnék, volt egy idő mikor csináltam is, de aztán idő hiányában abba kellett hagynom.

De majd újra el akarom kezdeni.

Nekem általában a hidratáló krémektől viszketni szokott az arcom, és kiszoktak jönni pattanások. Pedig több félét használtam eddig. De lehet eddig nem találtam meg azt ami nekem jó. De igazából nem hiszek én már a bolti "csoda" termékekben, olvastam, hogy szinte a 90%ukban kőolajszármazék és ehhez hasonló mesterséges anyagok vannak benne, amik hosszútávon nem tesznek jót a bőrnek.

De nem tudom , hogy majd használjak-e ilyen szemre való ránctalanító krémet. Vagy ránctalanító krémet az egész arcomra. :S Nem tudom eldönteni, hogy hasznos lehet-e vagy inkább hagyjam.

Adok magamra, ápolt vagyok, de még is félek.

2011. aug. 5. 12:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Én csak 17 vagyok, de múltkor azon gondolkoztam, hogy milyen rossz lesz, ha már 70+ leszek. Nem az lesz a baj, hogy ránc meg ilyenek, hanem lehet nem fogok tudni menni rendesen stbst. Inkább legyen valaki ráncos, mint hogy ne tudja magát ellátni.
2011. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt nem akartam írni mert a ráncosodás előbb következik be, mint az, hogy nem tud járni meg ehhez hasonló dolgok. Ezek is eszembe jutottak, persze.

Csak gondoltam inkább ezt kihagyom.

2011. aug. 5. 12:19
 5/15 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám.Csak én 20 évesen járok szoliba,hogy legyen valami színem.Egyszerűen halál sápadtan nem tetszem magamnak,de így is egy rettegés,nehogy hamar ráncosodjak:\
2011. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon fehér a bőröm, de én meg vagyok vele elégedve, mert így születtem. Ez vagyok én.

Az alakomon változtatok mert az fontosabb, de a bőrszín az sajátosság.

2011. aug. 5. 12:25
 7/15 anonim ***** válasza:

33 vagyok-két gyerekkel,(a kicsi 4 hónapos).Én az első gyerek születése után gondoltam úgy, hogy nőként kampec...nem tudom miért, azt gondoltam, hogy akkor innentől egy bókot se kapok majd.Hát lányok, tévedtem...Sőt.Azt kell mondjam, mintha most értem volna el a csúcsot-egyszerűen hihetetlen energiák tombolnak...stb.

Az öregedésről annyit, hogy méltósággal tenni-na az fontos.

Ugyanakkor amikor 15 voltam, azt hittem, egy 33 éves "öreg", nem így van.Még rengeteg dolog vár rám...és beszélgettem anyósommal, szüleimmel, ők 60 felé is pont így látják.Akik ismernek azoknak a belső értékeid számítanak, nem az a pár ránc, amit mellesleg ők is gyűjtögetnek...az a pasi meg, aki lecserél egy fiatalabbra, majd jól megérdemli.

Szeretnék megöregedni, mert, ha nem az azt jelenti, hogy fiatalon nyúltam ki...

(mondjuk nekem is jó a genetikám-sehol egy ránc, kicsi májfolt maradt az arcomon a terhesség után-arról meg a gyermekeim jutnak eszembe)

2011. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Van aki felnőtt nőként lesz szép, de van aki elcsúnyul és csak fiatalon volt szép. Tudok ilyenekről.


Kedves Utolsó!

Használsz valamit az arcodra?(arckrém-ráncosodás elleni)vagy pakolásokat?

Szerintem ez inkább genetika, hogy nincs még ránc az arcodon, én nem tudom milyen genetikát örököltem. De nem biztos, hogy nekem is így lesz majd. :s

2011. aug. 5. 14:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát hidratálót már 20-on éves korom óta használok-többnyire helia-d (érzékeny bőrre)

Most egy kecsketejes terméket próbáltam-Ziaja(Rossmannos)

Rengeteg vizet iszok,sportolok (most a pici miatt ez kicsit felfüggesztve)

Sminket mindig lemosom.Felmenőim mind 90-100 évig éltek-élnek, így sanszos az öregkor, ha vigyázok magamra.Hidd el nem kell félni attól a néhány ránctól.(Mondom, akinek, még nincs...:)-de lesz!)

2011. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Test-és arcbőrradírt is használok rendszeresen-kozmetikusnál egyszer voltam nyomkodtatni...nincs rá szükségem-:)
2011. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!