Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen festéket vegyek ha...

Milyen festéket vegyek ha szeretném festett sötétbarna hajamat világosbarnára világosítani?

Figyelt kérdés

Eredeti hajszínem világosbarna, amibe később tetettem szőke melír csíkokat, aztán befestettem a hajam sötétbarnára, de azóta sokkal gyorsabban zsírosodik a hajam. Szeretném újra az eredeti vagy ahhoz hasonló hajszínemet. Van olyan festék, vagy egyéb, ami gyorsan világosít több árnyalatnyit? Hallottam olyan szerekről amik leszedik a festéket, nem roncsolják a hajat? Mi éri meg jobban?

Előre is köszi a segítséget :)


2011. jún. 5. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt a haj zsírosodásának és a színének semmi köze nincs egymáshoz. Nem váltottál sampont és balzsamot is közben, vagy nem fogdosod többet a hajad, más frizurákat hordasz, ilyenek? Szóval a zsírosodásnak egészen biztosan SEMMI KÖZE A HAJSZÍHEZ, VAGY AHHOZ HOGY FESTED!!!!!


Alapszabály ezen kívül, hogy festék festéket nem világosít, ennek kémiai okai vannak, pl hogy oxidációval akaul ki az új hajszín, ebbe most nem megyek bele. Szóval mindegy milyen festéket veszel, majd ahol le van nőve, ott világos lesz a többi meg marad sötét, legfeljebb a fénye lesz kicsit más és nem biztos, hogy pozitív irányba.


Hajszíneltávolítóból a color B4-et használtam, az nagyon jó, nem károsítja a hajat azon az elven működik, hogy visszafordítja az oxidációt (redukcióval, mint kémiaóráról tudjuk). De tényleg ez leszedi a sötétet a hajadról, csak ajánlani tudom, és a tájékoztatójából töbet megtudsz a hajfestésről is. A lényeg, hogy az időket (pl a mosás idejét) nagyon tartsd be, mert utána valószínűleg azért szükség lesz arra, hogy befesd a hajad az eredetire, és ha benne marad a festék, akkor a legközelebbi festésnél megint a sötét fog visszajönni.

Közvetlenül utána nem lehet festeni a hajat, legalább 1 hetet várni kell, szóval ne vegyél előre hajfestéket, és utána is eggyel világosabbat ajánl. Nem roncsolja a hajat, kicsit kiszárítja, de nálam ez egy hajpakolással rendbehozható volt (szóval nem nagyon, csak mondjuk olyan érzés, mint amikor hajmosásnál nem teszel balzsamot a hajadra).


Hajzsírosodás ellen egyébként fejbőrre tehető panthenolos (=b5 provitaminos) hajpakolás vagy hajbalzsam. pl azok a balzsamok, amikre azt írják, hogy ápolja a hajat és a fejbőrt, azok nem a hajvégekre valók.

2011. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ, ki fogom próbálni. :)

Másodszor, nem tudom miért kell ilyen stílusban válaszolni, lehet, hogy nem értek hozzá annyira, mint te, pont azért kérdeztem.. "mint kémiaóráról tudjuk" ezzel célozni szerettél volna valamire, vagy csak egy csípős megjegyzés volt? :)

azért köszi az infót. :)

2011. jún. 5. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akartam bántó stílusban válaszolni, csak mondtam, hogy mint tudjuk, gondoltam te is tudod... Szóval azt kb úgy írtam, hogy tudom, hogy feleslegesen írom, de hátha mégse, szóval sajnálom, ha bármi bántó volt benne...
2011. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, leszedte a festéket, kicsit vöröses beütése lett.. de amúgy jó színe lett. köszi a segítséget! :)
2011. jún. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!