Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az h ha megmosom a...

Miért van az h ha megmosom a hajam, és megszárítom akkor nagyon száraz, ha meg kivasalom akkor jó a fogása?

Figyelt kérdés
1 évig voltam szőke , most meg barna ..azóta is száraz
2011. máj. 7. 22:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
de még ha nem, száríttom meg , és megszárad akkoris nagyon száraz ..egyszerűen nem lehet megfogni , és muszáj kivasalnom . de ettől igen csak roszabb lesz , és ígyis már elég rövid a hajam . pedig használlok balzsamoit is minden ..
2011. máj. 7. 23:03
 12/18 anonim ***** válasza:

szintén zenész. :P

egyébként nem szárítom csak ha muszáj. ha már szegénykémet vasalom (nem minden nap) akkor már nehogy ezzel is rontsam.

2011. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám :D

Ha szárítom,ha nem akkor is száraz.De vasalni se jó :/

És nekem is rövid haja van :D:( /vállig érő/

2011. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*hajam
2011. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Hihetetlen, hogy mennyi válasz jött, de senki nem válaszol a kérdésedre.

Az az oka, hogy a hajad felszínén lévő lemezkék sérültek, amiknek alapból egymásra kéne simulniuk, úgy, mint a háztetőn a cserepeknek kb, a hajad vége felé.

Amikor megmosod a hajad, akkor ezek a kis lemezkék kicsit elemelkednek, és ugye a haj kicsit meg is duzzad vizesen, főleg, ha sérült. Ha így megszárad, akkor ugye az egészséges hajnál szépen visszarendeződnek ezek a kis lemezkék, illetve nem is igazán mozdulnak el hajmosásnál, viszont mivel a tied a szőkítésnél ahhoz, hogy a pigmenteket elszíntelenítsd ahhoz átjárhatóvá kelett tenni, és mivel túl sokszor történt meg ez a folyamat, ezért a hajad úgymond továbbra is átjárható maradt.

Ilyenkor a haj felülete érdes, tehát sokkal rosszabb a tapintása és fénytelen.

Amikor a hajad vasalod, akkor ezeket a lemezkéket szépen visszasimítod a helyére, ettől a haj felülete sima lesz, fényesebb é jobb a tapintása. Viszont ez csalóka, mert ugye ettől még ugyanolyan sérült, töredezésre hajlamos, és száraz.

Itt van amit leírtam képekben, csak hogy lásd, hogy mi történt a hajaddal, nem szép látvány:

[link]


Egyébként használj hajfényesítő sampont balzsamot (nekem nagyon bevált az elseve tükörfény, és a nivea). És a hajadat kevésbbé károsítod, ha csak teljes száradás után vasalod ki é előtte nem raksz rá semmit, hajvasaláshoz való dolgokat se. És a szilikonos hajápolókat is felejtsd el, ugyanígy az olajokat is, elég annyi belőlük, amennyit a hajápoló alapból tartalmaz.

2011. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2011. máj. 8. 15:59
 17/18 anonim ***** válasza:
velem is ez van xD
2011. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

11:11-es vagyok miért pontoztatok le? :D

Na nem mintha ez bármit is számítana, csak meglepő...

2011. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!