Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől jön ki az ekcéma?

Mitől jön ki az ekcéma?

Figyelt kérdés

akinek van rájött, hogy mitől lett neki?

vagy mik azok a tényezők, amitől ez megjelenhez a bőrön.

nekem arcom van..mitől lehet?:S


2011. ápr. 11. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fémallergiám (konkrétan nikkel) okoz ekcémás tüneteket. Egyszer az arcomra is átment egy hosszú fülbevalótól... hát nem volt kellemes. Érdemes lenne bőrgyógyászaton egy teljeskörű allergiatesztet csináltatni. Ha tényleg ekcéma, az sajnos nem múlik el :( Mármint lehet kezelni, de egy életen át oda kell figyelni a kiváltó okra!
2011. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
mindenkinek más-más válthatja ki. bőrgyógyászaton - tapasztalaton szerint - felírnak rá krémet, amit örökké kenhetsz. ha egyébként homeopátia ellen nincs kifogásod, én homeopátiás orvossal kezeltetném.
2011. ápr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ekcéma a bőr gyulladásos betegsége. Kiváltó oka valamilyen allergia. Sok esetben nem egyszerű felfedni az okot, hisz naponta számtalan különböző káros anyaggal érintkezünk, sőt meg is esszük ezeket.

Az allergia lelki eredetű betegség, a helytelenül beállított életvitel, a stresszes életmód okozza. Szervezeted mindenre reagál, amire nem is kellene. Fémszíjas óra, műszálas ruha, egy illat, valamely vegyi anyag, vagy gyógyszer, és számtalan ételben található alletgizáló adalékanyag. Milyen ekcémád van? Hólyagos nedves? Vagy száraz hámló?

2011. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából most elmúlt teljesen a napokba!

Amikor volt akkor ink ilyen kicsit pirosas folt volt az arcomon és ennyi...amikor még nem tudtam,h ekcéma és nem voltam vele bőrgyógyásznál,h kenjem akkor kicsit hámlott...de már ha elő is jön csak piros!

A kézhajvatomnál is van...ez több éve előjött télen, de nem is foglalkoztam vele,mert mindig elmúlt...csak télen jött ki...most télen jött elő elöször arcomon is!

De nekem abszolút nem viszket,meg semmi...csak pirosas volt.

2011. ápr. 11. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kezemen van, kiszárad, sebesedik, fáj, viszet.

A hidegtől, széltől kijön, a mosóport és a legtöbb vegyszert sem bírja, bizonyos szappanoktól is előjön. Eddig ezek után újult ki. Három éve még semmi bajom se volt. :/ Igazából most nagyon rusnya volt úgy másfél hete is, és meglepő mód a kézfertőtlenítőtől nem lett rosszabb, sőt, szinte teljesen elmúlt. Pedig nem nagyon merek ilyesmit használni, mert baromira fáj a sebecskék miatt, meg minden... Persze lehet, hogy nincs összefüggés, de majd tesztelem legközelebb is. :D

2011. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én úgy vagyok vele,h bárhol jobban örülnék neki, mint az arcomon! :/
2011. ápr. 11. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok vele mint te!:S
2011. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem konkrétan az Antisudorica hozta ki!Hatalmas véres kiütések jöttek rajtam,nagyon viszkettek,és nem foglakoztak velem az orvosok,1!!!évig szenvedtem.Mindent kipróbáltam már,szószerint mindent,mindennel leálltam,étkezést megváltoztattam,tisztálkodó szereket lecseréltem gyógyszertárira,nem ettem semmilyen vitamint,amit előtte,nem használtam öblítőt,nem ittam gyógyteákat,stb...Aztán egyszer csak elfogyott az Antisudoricám,gondoltam majd veszek,ha arra járok.3 nap után hirtelen nem viszketett tovább az ekcémák,sőt,el kezdtek halványodni!És 2 hónap után teljesen elmúltak,bár a barna foltok a helyén megmaradnak örökké,mert nekem már nagyon durván nézett ki előtte,húsig kapartam.Úgyhogy így jöttem rá saját magam,mi okozta.

2011. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!