Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit javasoltok ekcéma ellen?

Mit javasoltok ekcéma ellen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok és nagyjából 11 éves korom óta szenvedek atópiás dermatitisztől.. csak a szteroidos krém hat,de mivel rettentő egészségtelen,már félek használni.vegyszerektől,stressztől,szénsavas óditőktől,csokitól, és például úgy veszem észre paradicsomtól is kijön..de jó lenne valami krém amitől szinte teljesen elmúlik a gyulladás..

Tudom már rengetegen feltették ezt a kérdést,de mégis érdekelnek az új tapasztalatok:))))

mostanság a körömvirág krémről és a neogrannormonról is sokat hallok ebben a témában. kérlek írjatok!!!


2011. aug. 13. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Sanatopic krémet doktornő ajánlotta, és tényleg nagyon hatékony. Teljesen elmúltak tőle a gyereken az eckémás foltok, sokáig elég, pedig én is rendszeresen dézsmálom.
2011. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én 3 éves korom óta vagyok allergiás, és ezzel együtt ekcémás is. sokáig használtam speckó 'ekcémakrémet', amit sajnos már nem tudok, hogy milyen volt, de mostanában (igaz, enyhébbek alapból is) átálltam egy másikra, a BABE hidratáló testápolóra, ami nekem használ. Nagy flakonos nyomogatós kiszerelésben van, és pozitívuma, hogy nagyon hamar beszívja a bőr. Nekem ez bevált, és szeretem is, remélem tudtam segíteni:)
2011. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is az a szteroidos krém, amit az orvos felír nem egészségtelen egyáltalán (csak attól, hogy valamiben benne van az a szó, hogy szteroid még nem lesz egészségtelen, maga a szteroid nem egy szervezetidegen anyag, magad is termelsz szteroidot)

Vannak hidratáló testápolók, amik segíthetnek, illetve lehet kapni gyógyszertárban naturlandos aloe verás krémet, amit nekem a gyógyszerész ajánlott az ekcémára.

A szteroidos krémmel az egyetlen gond, hogy egy idő után hozzászokik a bőr és nem használ (főleg amikor súlyosabban kijön az ekcéma és egész nap ég és viszket és emiat napi töbször is be kell kenni).

Szóval én pl napi 1-nél többször nem használom a szteroidosat, de teljesen abbahagyni nem fogod tudni, mivel ahogy te is írtad, az az egyetlen ami használ...

2011. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!:)) a BABE nekem sajnos nem használt,de ezt a Sanatopicot kipróbálom,már el is mentem venni:D:)))

a szteroidost igenis egészségtelen,mert elvékonyítja hosszútávon a bőrt,és rákot is okozhat :(

2011. aug. 13. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
shea vajat is szokták ajánlani ekcémára. nekem nagyon érzékeny az arcomon a bőr, észrevettem, hogy mintha kezdene kisebesedni, ezért elkezdtem használni finomítatlan shea vajat és pár nap múlva szép lett a bőröm tőle:) és a legjobb, hogy elég belőle kicsi, úgyhogy szerintem nagyon gazdaságos:) és azóta nincs problémám a bőrömmel:)
2011. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az Elocom segített, de azt hiszem receptes. Mindenestre használt, csak büdös :(
2011. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
shea vaj nekem nem vált be :((((( sőt,azt hittem az jó lesz még a kiszáradt ajkaimra is,de csak rosszabb lett ..
2011. aug. 13. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ez nem az a szteroid, ami rákot okoz. Ha úgy érzed, hogy ez, amit felír az orvos, elvékonyítja a bőröd, akkor irass fel másikat, mondd meg neki, hogy mi a bajod. Ugyanis az ekcémára felírt krémnek csak gyulladáscsökkentő szteroidot szabad tartalmazni, ezen kívül hidratáló összetevőt, tehát a bőr állapotára úgy összességében nem szabad hatással lennie, mert semmiféle hámlasztó, vagy elvékonyító összetevőt nem tartalmaz. Esetleg van olyan, amibe cinket raknak, de az pont hámképző hatású, azt akkor szokták írni, amikor nagyobb kiterjedésű sebek vannak, me gyorsabban rendbehozza...

Ha nagyon nem bízol az lyen krémekben, akkor kérhetsz a bőrgyógyásztól gyógyszertárban kikeverőset is, én évekig azt használtam...

Mondjuk ha a fejedbe vetted, hogy de igenis rossz bármit is ír fel az orvos, akkor hiába hozok fel neked itt észérveket, de ha utánanézel, akkor te is be fogod látni, hogy butaság amit írsz. Esetleg menj el a bőrgyógyászhoz és beszéld meg vele az aggodalmaidat és hogy milyen más lehetőségek vannak, ha vannak egyáltalán. Ha enyhe ekcémád van, akkor lehet, hogy tud rá adni nem szteroidos gyulladáscsökkentő krémet is...

2011. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem születésem óta ekcémám van, nekem ez vált be:

BODY SERIES testápoló és fürdető.

Nekünk az egyik ismerősünk rendeli mi meg kifizetjük neki, fogalmam sincs honnan van de használ(:


12L

2011. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!