Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nyírassam le a valamivel...

Nyírassam le a valamivel váll/nyak alá érő hajamat géppel egy hosszra, vagyis buzz cutra az új tanév elején? Nem hökkenne meg ezen mindenki?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mivel most kezdem majd a 11. évet, egész eddig hosszabb hajam volt, ezért kipróbálhatnék valami újat. Néztem a fodrásznál az ajánlatokat és láttam, hogy lehet kérni géppel egy hosszra is, vagyis angolul buzz cutra is, meg lehet mondani hosszt is (0,5 cm alatt buzz cut, afölött csak simán rövid haj). Ha levágtanám, akkor már biztos, hogy pár millisre kérném. Végül is tök férfias, meg fiús stílus, amivel nem kell vacakolni, különösen, hogy szeretnék elkezdeni rendszeresen sportolni, több órám és különórám lesz, mint eddig, nincs időm formázgatni, szeptember valószínűleg ugyanilyen forró lesz stb. Régebben kétszer volt hasonló hajam: egyszer még ovisként, egyszer meg talán 6.-asként karanténban. Előbbi esetben nem emlékszem, hogy milyen volt, utóbbi esetben meg senki nem látta.


Viszont attól tartok, ha hirtelen beállítanék ennyire rövidre, 2-3-4-5 millisre nyírt hajjal (kopaszra azért nem szeretném, a széleket igazíttatnám mag meg borotvával) a hosszú haj után, akkor mindenki ezzel lenne elfoglalva. Amúgy sem vagyok az osztály kedvence, nem is szeretek feltűnősködni, szóval lehet, hogy kapnék egypár negatív véleményt vagy kimondottan erős beszólást, ami odacs*szne az amúgy is kis önbizalmamnak. Pláne, ha lányoktól érkezne, különösen ha azoktól, akik a kiszemeltjeim, akikkel szívesen összejönnék (az egyikük még régebben azt írta, hogy általánosságban a hosszabbat szereti, nem szereti legtöbbször a nagyon rövidet, de nem lehet általánosítani). Interneten külföldi chatoldalakon mutattam régi képet lányoknak (németek, oroszok, norvégok, magyarul pont olyanok, akikkel valószínűleg nem fogok a közértben találkozni), sokuknak tetszett, de sokan mondták, hogy a hosszú sokkal jobb kár lenne levágni vagy egyenesen azt, hogy nagyon csúnya az ennyire rövid. Többen mondták azt, hogy vágassam le rövidebbre, mert ez tényleg nagyon hosszú, de akkor se buzz cutra, meg pár millisre. Meg a kínos vicceket és kérdezgetéseket is szeretném elkerülni. Meg azt is, ha mégis megbánnám...


Szóval ja: eléggé tartok attól, hogy kapnék rá beszólásokat, minden "iskolai lélekben pletykás vénasszonynak és vénúrnak" ez lenne a legújabb pletykatémája, megbánnám utólag stb.


Ha gondoljátok, akkor küldhetek privátban képeket.


Mit gondoltok? Vágassam le vagy ne? Ez egy fiúnál mennyire lenne drasztikus lépés? Hogy reagálnának rá ismerősök, iskolatársak stb.?



aug. 28. 18:34
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok:

22 éves vagyok

Akikkel rendszeresen találkozom, nekik már mondtam korábban, hogy le fogom vágatni, de volt persze, akit meglepetésként ért. A "miért" kérdésre annyi a válaszom, hogy meguntam a hajam és idegesített már.

Egy pár napig még kerestem utána a hajam, megszokásból mindig meg akartam igazítani, fura volt, de aztán elmúlt :D

Először fodrásznál vágattam le. Aztán amikor eldöntöttem, hogy most már így is marad, akkor beruháztam egy nullásgépre. Egy-két hetente lekapom vele bőrig, és kész. Egyszer leborotváltattam borbélynál pengével is. Király volt, de azért nem csinálok rendszert belőle, sokba kerülne :D

aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

#31.

És mit mondtak arra, hogy le fogod vágadni? Milyen volt először így találkozni az emberekkel?


Ez szerinted nálam is így lesz, hogy próbálom igazgatni, úgy, hogy már csak a buzz cut van ott? XD


A fodrász mit mondott a kérésedre? Meddig ért a hajad akkor?

aug. 29. 18:42
 33/44 anonim ***** válasza:

Voltak, akik próbáltak lebeszélni róla. De elfogadták, hogy így döntöttem. A fodrász csak megkérdezte, hogy tényleg biztos vagyok-e benne, aztán teljesen természetesen megcsinálta. Kb. hátközépig ért a hajam előtte egyébként, négy évvel azelőtt kezdtem növeszteni.

Hogy fogod-e megszokásból keresni még a hajad, hát szerintem sokan vannak úgy vele, de szerintem el tudod képzelni... írtad, hogy volt már lenyírva neked korábban :D

aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

#33.

Szerinted amúgy osszam meg a tervem előtte bárki mással, vagy lepjek meg mindenkit? Mondjuk akkor meg az lesz a gond, hogy miért nem szóltam...


Mármint hogy érted, hogy megkérdezte- hogy biztos, hogy akarod-e? Nem volt egy kicsit kínos, hogy még ő is teszi rá a súlyt, ami eleve nem egyszerű döntés?

aug. 29. 23:32
 35/44 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, hogy jobb ötlet lenne nyári szünet elején jövőre? Akkor már valamennyire megnőne szeptemberre, ha nagyon nem tetszene, plusz el is tudnám intézni senki "kritikus személy", hogy senki ne lássa a képem három hónapig. Ha meg tetszene, akkor nem zúdítanám azonnal mindenkire, hanem először neten, aztán személyesen, míg végül addigra már mindenki megszokná...


Vagy ez csak halogatás? Most kellene legépelni és kész?

aug. 29. 23:43
 36/44 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel, nyírd le és kész, ne halogasd és ne foglalkozz mások véleményével. A te hajad, nem másé, szabadon rendelkezel vele, azt csinálsz vele, amit akarsz. És szerintem az élethez való általános hozzáállásodon is jó irányba változtat, ha belátod, hogy igenis megtehetsz ilyeneket.
aug. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
És, ahogy írtam, ha meg is bánod, akkor sem örök életre szól az új "frizura", szóval semmit sem veszíthetsz.
aug. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

#36.

Könnyű azt mondani, hogy ne foglalkozzak mások véleményével...

aug. 30. 12:19
 39/44 A kérdező kommentje:
Mások esetleg nem válaszolnak még?
aug. 30. 12:19
 40/44 anonim válasza:
Szia. Szerintem ha úgy gondolod vágasd le. Egy idő után úgyis visszanő. Amúgy én már láttam jó pár fiún/férfin ilyen hajat, és nem mindenkinek állt jól. Amúgy meg régebben pár osztálytársam is levágta ilyen rövidre a haját. ( nekik nem állt jól, de senki nem szólt semmit) Szóval vágasd le és ne foglalkozz mások véleményével.
aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!