Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a megoldás a pattanás...

Mi lehet a megoldás a pattanásaimra, arcproblémámra?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok, az utóbbi 8-10 hónapban jelentősen több pattanás jelent meg az arcomon, ezek főleg ilyen mélyebben lévő nagyobb csomók, amiket nem lehet kinyomni (nem is próbálkozom). Van persze néhány hagyományos pattanás és mitesszer is. 19-22 éves korom között szinte alig volt pattanásom, pedig semmit sem használtam az arcomra. Jelenleg akneroxidot használok június óta reggel-este, de nem értem el vele átütő eredményt. Nekem valamiért ugyanúgy fénylik és olajos utána a bőröm, nem igazán szárítja ki, mint a legtöbb embernek. Még akkor is, ha nem használok mellé arckrémet. Illetve azt figyeltem meg, hogy ciklikusan jönnek elő ezek a gyulladások az arcomon 1 hétig kijön 4-5 ilyen nagyobb gyulladt csomó, majd 2-3 hétig lecsendesedik és egész jó kategória. Valamint nyáron, amikor nyaraltam többször és órákat napon voltam, rendszeresen kentem naptejjel, egész elfogadhatóan néztem ki. Most hazajöttem egy hete és megint csúnya.

Kihez érdemes fordulni? Háziorvos utaljon be bőrgyógyászhoz? Vagy mehetek egyből ambulánsan, esetleg érdemes kozmetikusnál próbálkozni, mennyi pénzbe kerül egy ilyen procedúra? Köszönöm, ha hasonló cipőben járt valaki és tudna segíteni pár tanáccsal. CeraVe pattanás elleni arclemosót használok illetve dm-s nappali krémet.



aug. 25. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Menj el kozmetikushoz
aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyászhoz elsőnek menj el (én régen hasonló problémával elmentem ambulánsan). Ott ő ír valami krémet. Azt próbáld meg, hátha használ -nekem sajnos nem használt.

Mellette meg lehet próbálni pár hétig étrendet változtatni, ugyanis laktóz, glutén egyéb intolerancia is ronthatja a tüneteket. Én 2 hónapig csak húst ettem zöldségekkel, minden mást mellőztem, aztán fokozatosan visszatértem a többi ételhez. Nekem az olajos magvak brutálisan rontottak a helyzeten.

Érdemes még hetente, kéthetente egyszer szaunázni, gőzkabinba menni és azzal együtt bőrradírt alkalmazni.

A T... internetes oldalon lehet rendelni olcsón pattanásetávolító eszközt (kis fémpálcikák, hurokkal a végükön). Ezzel olyan pattanást is el lehet távolítani, amit körömmel, kézzel nyomkodással nem és ha minden patti után megtörlöd fertőtlenítővel, akkor nem terjeszti (és nem ronda nagy véres seb marad utána, csak egy kis pont).

Aktív szenes (fekete színű) arcpakolás is nagyon jó, ápoló ismerősöm mondta, hogy gennyes sebekre kimondottan van szenes kötszer).

aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikust mellőzd, az a pattanásokban nem segít, csak max. a hegekben amik utánuk maradt. Bőrgyógyász mindenképp, esetleg endokrinológus, ha hormonális, de valószínűleg a bőrgyógyász ilyenkor értesít. Érdemes gyógyszerrel kezdeni, mert a krémek elég nehezen segítenek az arcot mélyről kitisztítani, abban inkább a gyulladás csökkentő antibiotikumoknak van szerepe. Több, mint biztos, hogy segíteni fog a gyógyszeres kezelés, és pár hónap után már látványos változást tud hozni. De ezt is csak a szakorvos tudja megmondani, és ő fogja látni, hogy mire lesz szükség, de nem veszítessz semmit, ha szóba hozod, ha egyből nem akar gyógyszert írni, mivel páran csak akkor fordulnak ehhez, ha nem látnak eredményt a krémekkel.
aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kekszlányyyy válasza:
50%

Készíts magadnak egy arcápolási rutint bio termákekből (ajánlom a baelát)

Vagy menj el kozmetikushoz

aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!