Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg mindig kell fényvédő...

Tényleg mindig kell fényvédő még ha napi 20 percet vagyok a napon is?

Figyelt kérdés
aug. 14. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Engem ezért itt úgyis megköveznek, de nem érdekel. Nem használok fényvédőt. Bio naptejet használok, ha strandra megyek. Máskor nem kenem az arcom ilyennel, csak arckrémmel, ami mindenmentes. 34 éves vagyok, tökéletes a bőröm és az arcom.
aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha albínó akarsz maradni igen, amúgy meg 20 perc alatt még senki sem lett néger.
aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem visz el a rendőr, ha nem használsz. Úgy éled az életed, ahogy akarod.
aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondják az ablakon keresztül is eléri az arcot az UV, tehát a fényvédelem nem csak szabadban fontos. Sőőt, már olyat is olvastam, hogy a monitorok fénye is káros a bőrnek, bár azt lehet hogy a sima fényvédő nem is védi ki.

Kelleni nem kell, nincs rá szabály.

aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
48%
A bőrödtől függ. Nekem kell, mert 10 perc alatt hólyagosra égek.
aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. :D

Érdemes megkeresni a megfelelő fényvédőt, és akkor ugyanolyan mintha simán arckrémeznél reggel. Nekem már a reggeli rutinom része, annyi hogy kisebb mennyiséget használok, ha nem tervezek (sokat) kint lenni aznap.

aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

"Azt mondják az ablakon keresztül is eléri az arcot az UV, tehát a fényvédelem nem csak szabadban fontos."

Az UVB, ami a leégés és bőrrák fő okozója, az nem jön át.

aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdésre, mások reggeltől estig odakint melóznak a tűző napon. Ehhez képest 20 perc, az semmi. Valaki persze minden évszakban, minden napszakban a legcsekélyebb napfény ellen is kenegeti magát, de ez sokkal inkább szól az illető lelki nyugalmáról, semmint a bőre egészségéről. A helyedben legfeljebb esetleg a déli órákban fontolnám meg, ha tényleg érzékeny típusú bőrőm van.
aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!