Hogyan érzékeli a szőr, hogy le van vágva? Van valami a szőrszálban, ami mondjuk bizonyos hossz után képződik a szőrszál végében, és amire szüksége van a megfelelő működéshez, ergo ennek hiánya stimulálja a növekedést?
Előre is bocsánat a hülye kérdésért, csak arra lennék kíváncsi, hogy az átlagos szőrünk (tehát nem a haj vagy szakáll vagy más olyan szőrzet, ami nőhet egész életünkben) honnan tudja, hogy le lett vágva/borotválva és megint nőnie kell egy kicsit?
És honnan érzi, hogy megállhat, mert "utólérte" a többit? 🙃
Mert az epillálásnál/gyantánál/csipesznél érthető, hogy kezdi előről a növekedést, meg akkor is, ha épp "vedlünk", de más esetben?
És mi határozza meg, mekkora szőrt növeszt egy hagyma? 🙂
2!
Pontosan ez az, hogy hogyan érzékeli, hogy az elért hosszból veszített, így pótolnia kell, akár egy millimétert is?
A fű is amíg jól működnek a biológiai funkciói, folyamatosan nő. Ha nem nyírnák a füvet, akkor amíg a fű gyökérzete él, és hozzájut a növekedéshez szükséges tápanyagokhoz, addig folyamatosan nő. Ez így van a fejbőrben lévő hajhagymákkal is. Ha nem vágnáa a haját, akkor már hosszabb is lehetne, mint a testhossza. Sokan nem vágják a hajukat és fonják, copfolják. A haj is, amíg a hajhagymák megkapják a szükséges tápanyagokat a keringéssel és a bőrön keresztül, addig olyan DNS kóddal rendelkeznek, hogy folyamatosan nőnek, tehát nem a hajszál érzékeli a vágást és a hajhagyma sem, hanem a DNS kód határozza meg, hogy folyamatosan nőjön. Ha megsérül, vagy megbetegszik a hajhagyma, akkor el is pusztulhat és kezdődik a kopaszodás. A haj egyébként az agyat védi, azért sűrű. A test egyéb szőrszálai, mint a hónalj, vagy a nemi szervek szőrzete, vagy láb szőrzet DNS kódja szerint nem korlátlan hosszra nő, hanem csak addig, ameddig a DNS kód meghatározza. Ugyanis, ha ezeket a szőrzeteket levágják, akkor is csak a DNS kód szerinti méretre nő meg és nem tovább. A fejen lévő egyéb szőrzetek, amelyek közel vannak az agyhoz, viszont szintén végtelen növekedési kóddal rendelkeznek, ezért kell a férfiaknak a bajuszt és az arcszőrzetet vágni, borotválni. Érdekes a szemöldök, a fül szőrzet és az orr szőrzet DNS-e, ugyanis azok, ha vágják őket akár végtelen növekedéseket is produkálnak, így védve a légzés szűrést, a hallójárat védelmét és a homlok izzadságtól való szem-védelmet.
A Holdnak a tömege jelentős befolyással van a Föld vízkészletére, s így a tengerek ár-apály-dagály szabályzást is generálják.Ilyen generálás van a hajhagymákra is. Ezeket a generációs időszakoknak van egy természetes rendszere, amely priódikusan változik. Ezeknek a periodikus időszakoknak neveket adtak és azt is megfigyelték, hogy az adott jegyeknél milyen biológai változások mennek végbe a szevezetben, amely változások hatnak a hajhagymára is. Ezért van az, hogy az oroszlán és szűz jegyekben nem olyan érzékeny a hajhagyma, mint például a rák jegyében. Tehát a kozmikus hatások hajszál növekedési kódra való hatásai miatt gondolta Ön is, esetleg a szőrszálakban lévő határozzák meg ezt a folyamatot. A kozmikus hatások a tömegvonzási fizikailag is mérhető hatás-ellenhatás alakulnak ki a bolygók, holdak, naprendszerek, galaktikus rendszerek között.
6!
A hajamat én nem is próbáltam, de a szőröm aztán főleg nem nő állandóan :)
1 nap után borostás tudok lenni, ha borotválkozom, szóval ezen elv alapján már pár hét kihagyás után is fésülhetném a szőröm, de szerencsére annyira nem vészes a helyzet 😊
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!