Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ne nő egy bizonyos...

Miért ne nő egy bizonyos hossznál tovább a hajam?

Figyelt kérdés

Kb. a mellem tetejéig gond nélkül, egészségesen megnő, majd kezd törni és megállni a növésben. Ezerszer visszavágattam már 2-3 centiket, volt olyan, hogy teljesen vállig, de kb ez a hossz, aminél nem tud tovább nőni. Vagy ha nő is, töredezett. Hiába vágatom le a végét, ennél a hossznál mindig elkezdi. Amíg el nem éri ezt a hosszt, addig látványosan nő. A vállamig lett levágatva tavaly nyáron, és tél végére elérte a mellem tetejét. Azóta nem nőtt. 3-4 naponta mosom, hideg levegővel szárítom, havonta max 2x formázom hővel(ha olyan helyre megyek). Fodrászkellékes sampont és balzsamot használok, hajvégápoló olajat is. Viszonylag egészségesen étkezem, de szedek mellé cinket, d-vitamint és c vitamint.

A ricinusos pakoláson kezdtem gondolkozni. Az tényleg használ? Nem tudom, mit tegyek. Úgy szeretnék én is szép derékig érő, vagy legalább hátközépig érő, töredezés nélküli hajat. Sajnos vékonyszálú hajam van, de tudom, hogy ez még nem kizáró ok. Ismerek lányokat “szar” minőségű, kevés hajjal, mégis egészségesen megnő nekik.


2023. máj. 17. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Megsem eszel olyasmit,ami a hosszu hajhoz kene. Akinek hosszu haja van es a korosztalyod,kerdezd meg,miket eszik. Fel fogod fedezni ,h te mit nem eszel.
2023. máj. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%

1. mert szerinted mit kellene enni a hosszú hajhoz? Én pl. tök másképp étkeztem gyerekkoromban, másképp huszonévesen és megint másképp most mióta dolgozom. Mégis egyformán nő a hajam, épp most akarom kikísérletezni, hogy hol van a hossz, ahol magától megáll a növésben, van-e neki egyáltalán.


Kérdező, próbáld ki a ricinust, veszíteni nem fogsz vele. Koffeines sampon is jót tehet esetleg és egy jó fésű, ami nem tör.

2023. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A világ legnagyobb hülyesége az étkezést és a hajat párhuzamba vonni. Pont tegnap írtam egy válaszhoz. Azt csak azért írtam le, hogy ne találjon be egy ilyen, mint te. (Különben tényleg egészégesen eszem, de szerintem semmi köze a hajhoz.)

Van barátnőm, aki anorexiás, tápanyagot nullát eszik, de derékig érő sörénye van. Egy másiknál szintén hatalmas hajzuhatag, de konkrétan semmi zöldséget és gyümölcsöt nem eszik, mert unorodik tőle. Kivéve a gyorskajás helyeken. A mekit eszi ezerrel, mégis csodaszép a haja.

Úgyhogy ez megdőlni látszik.

2023. máj. 18. 09:46
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Karácsonyra kaptam egy ilyen fésűt. Szinte semennyit sem tör, imádom használni.
2023. máj. 18. 09:48
 5/5 Rising Phoenix válasza:
100%
Létezik olyan, hogy maximális hajhossz. Nem tudsz tenni ellene, maximum pótlással. Nekem max az övem vonaláig képes nőni, onnan egy millimétert se. Tesóm fodrász, a vendégei közt sokan vannak, akik a lapockájuk alá sem tudják növeszteni. Genetika és kész.
2023. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!