Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrászoknak miért nincs...

A fodrászoknak miért nincs szép hajuk?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy ne kenjem minden sz”@€al a hajamat, meg hogy a hajnövesztők nem érnek semmit. Pl. Ricinus olaj, vagy rizsvíz esetleg rozmaring, mégis nekem természetes színű, egy töredezett hajszálam sincs, nekik meg marad a lenőtt melír, meg a kócos konty, vagy tépett töredezett rövidebb haj. Nem szívesen kérek így tanácsot, mert mindig azt mondják ne használjak semmit, a fodrászkellékesben kb.mindenről lebeszélnek, amit én jó terméknek tartottam, vagy kipróbálnám.


Ti észrevettétek már, hogy nehezebb fodrászkellékesben vásárolni?

Sokszor azért mennèk inkább dm-be, mert ott nem vesznek ki mindent a kezemből.

Illetve nekem hitelesebb lenne, ha olyanok mondanák hogy hogy alakítsam ki a hajrutinom, akiknek szép a hajuk és akkor szeretném tudni hogyan csinálják. Pl. Legutolsó eset: a hölgynek hosszú fenékig érő elvékonyodott fonata volt, és azt mondta havonta mossa, és mikor érdeklődtem a samponok iránt, azt mondta szerinte nem létezik olyan ami zsíros tövekre ès száraz hajvégekre való. Sima víz jó lesz nekem. Elvileg 15 évig fodrász volt.


jan. 3. 13:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ez olyan volt, mintha azt mondanád, hogy a lehámlott bőr nem él. Tudjuk. Nem is azt kell táplálni hanem az élő lélegző bőrt. Senki sem mondta, hogy a haj él, de lehet kímélni hatásoktól pl.: hő, dörzsölés stb. Illetve a haj nem olyan, mint a bolondok aranya a szivárvány alatt, elég érthető, hogy van fejbőrünk ahonnan kinő.
jan. 8. 17:08
 12/14 anonim ***** válasza:
11: igaz, de 9-esnek nem volt egyértelmű. :)
jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül azzal, hogy feltűnt hogy a fodrászoknak általában, sőt elég gyakran legalábbis a környezetemben, nincs szép hajuk…

Az én “fodrászom” inkább kivétel mert rákos volt, így évekig párokát láttam rajta… de egyébként már egy pár éve nem járok fodrászhoz, sűrű göndör hajam van, és mindig túl rövidre vágja indokolatlanul, illetve úgy érzem nem akarok ilyesmire pénzt költeni

jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fodrász vagyok, arra hogy nincs szép hajunk néha, arra azt tudom mondani, hogy bőven elég nekem a szalonban frizurákat kreálni, a sajátomhoz már nincs kedvem. Ez még nem jelenti, hogy a szakmámat nem szeretem vagy hogy rossz lennék benne. Emlékszem tanulóként azért nem volt szép hajam, mert minden terméket(festékek, szőkítők), technikát (pl hajsütések) a saját hajamon teszteltem, nem mellesleg állandóan modellt ültem a képzéseken, versenyeken is, ahol nem a hétköznapi frizkók voltak a műsoron. Másik fodrászhoz sem könnyű elmennem, először is nincs annyi időm rá, munkaidőben lehetetlen, munkaidőn kívül meg nem ott akarok csücsülni. Fodrászkellékesnél én is hallottam idiótábbnál idiótább dolgokat, akárki lehet ott eladó és mondhatja, hogy ő fodrász. A hajnövekedés valóban egyéni, van olyan vendégem, akinek évi max 6 centi, másnak meg akár havonta 2 centi lehet, de fodrászsuliban az 1 cm amit kötelezően tanítanak, jajj annak aki mást mer mondani😅
jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!