Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrászoknak miért nincs...

A fodrászoknak miért nincs szép hajuk?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy ne kenjem minden sz”@€al a hajamat, meg hogy a hajnövesztők nem érnek semmit. Pl. Ricinus olaj, vagy rizsvíz esetleg rozmaring, mégis nekem természetes színű, egy töredezett hajszálam sincs, nekik meg marad a lenőtt melír, meg a kócos konty, vagy tépett töredezett rövidebb haj. Nem szívesen kérek így tanácsot, mert mindig azt mondják ne használjak semmit, a fodrászkellékesben kb.mindenről lebeszélnek, amit én jó terméknek tartottam, vagy kipróbálnám.


Ti észrevettétek már, hogy nehezebb fodrászkellékesben vásárolni?

Sokszor azért mennèk inkább dm-be, mert ott nem vesznek ki mindent a kezemből.

Illetve nekem hitelesebb lenne, ha olyanok mondanák hogy hogy alakítsam ki a hajrutinom, akiknek szép a hajuk és akkor szeretném tudni hogyan csinálják. Pl. Legutolsó eset: a hölgynek hosszú fenékig érő elvékonyodott fonata volt, és azt mondta havonta mossa, és mikor érdeklődtem a samponok iránt, azt mondta szerinte nem létezik olyan ami zsíros tövekre ès száraz hajvégekre való. Sima víz jó lesz nekem. Elvileg 15 évig fodrász volt.


jan. 3. 13:36
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkodtam legutóbb míg vágták a hajam. Igaz nem járok fancy szalonokba, csak a végeket vágatom formára amikor látom, hogy töredezik. De ja, az ilyen kis szalonos, vagy háznál vagy gyors szalonos fodrászoknak még sosem láttam szép hajat. Szép = nem töredezett, fényes, ápolt (azt vágom, hogy frizurával nem mindig operálhatnak, mert munka közben fel kell kötniük, hogy ne zavarja őket). Összesen 1 alkalommal láttam szép hajú fodrászt, Hedge hair-ben, az egyik lánynak rövid zöld kleopátra haja volt, a másiknak hosszabb szőke.
jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szuszter cipője mint mondás megvan?
jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nagy reszben fugg a haj genetikatol es vitaminoktol is
jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm mesélte, hogy egy fodrász barátnője feljogosítja magát arra hogy megszólja mások haját, pl. összefutva az utcán, mondván hogy ez a “szakmai véleménye”.


Illetve én ugyan így kivagyok attól, hogy a haj havonta csak 1 centit nőhet és ezen semmi nem változtat, és akkor odaírják/ mondják mellé hogy “egy fodrász”. Amikor az internet korában kismillió csaj készített már hajnövesztési naplót, hónapról hónapra, és már százezerszer be lett bizonyítva hogy bár az egyéni hogy melyik terméktől, de igen is vannak olyan készítmények, amelyektől megnő a haj, ugyan úgy, minthogy skincare is létezik és tudod befolyásolni a bőröd állapotát, igaz ez a hajad fejbőrre is.

jan. 3. 16:25
 5/14 Metionin ***** válasza:
100%
Hát nekem most van 1 centis lenövésem és 2,5 hete festettem hajat...nagy átlag az az 1 cm, eleve egy év során sem egyforma mértékben nő a haj. Nekem tavasszal-nyáron nagyon sokat nő, ősszel-télen meg tartja ezt az átlag 1 cm-t. Volt már fodrász, aki nem hitte el, hogy a lenövésem 1 hónapos csak, olyan brutál gyorsan nőtt, pedig mindig pontosan tudom, mikor festettem hajat.
jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam magamnak s másoknak is csinálom a hajakat.


Ezzel az állítással vitatkoznék amit felhoztál, ugyanis felénk a kollegák magukra is igényesek. Ergo, nem mindenkire érvényes.


Ez egyén függő.


S az is más, hogy az adott ember csinálja a szakmáját, de önmaga hogy néz ki az más olykor.

Kopaszodó öregember is lehet fodrász.


A gyönyörű testeket formázó szobrász is lehet vékony, nyeszlett.


A mű vs művész is két külön dolog. Az más kérdés, hogy időnként vannak kivételek, de ők sincsenek olyan kevesen.


Az viszont tény, nem igen hiteles a szépségiparban úgy megjelenni, hogy ellentmomdjon a szakmájának. Amolyan negatív reklám.


Teljesen érthető az elbizonytalanodás, kételyek amikről beszéltek.


A hajnövesztők és társai pedig napjaink egyik legnagyobb biznisze.


A kétségbeesettebb embereket könnyebb behálózni. Pl kopaszodás, hajtöredezés stb.

Hiszen senki se akarja elveszíteni a haját.


Azt tudni kell, hogy sok mindentől függ kinek mi hat vagy sem.


Genetika, táplálkozás, megfelelő folyadékbevitel fontos.

Mellette pl vannak-e rossz szokások mondjuk: hajpödrés, mindig egy adott pontban gumizás, gumizás önmagában se okés huzamos ideig a hajnak, adott fejrészeken való erősebb izzadás, nem megfelelő fésű és fésűködés, túlzott hajégetés eszközökkel/hajformázókkal... hajmosás utáni hideg levegőre menetel(pl munkába menet) Stb.


A kenceficék nem megfelelő használata is sokaknál felmerül.

Pl hajolaj, balzsam. Rengetegen rosszúl használják.

Haj/fejbőr mosás.


Nem megfelelően viszik fel a megfelelő részekre/területekre. A mennyiség arányáról nem is beszélve.


Lehetne sorolni.


Volt olyan, hogy átutazóban voltam kedves ismerősömnél. Bevásároltunk, elhaladva egy üveges üzlet előtt, ahol több fodrászt is lehetett látni.

Erősen bennem volt, hogy bemenjek és megtépjem az ottani fordászt.


Ugyanis nem megfelelően fésülte a hajat az illetőnek és a vendég arcára is rendesen kiült a fájdalom...


Vannak gondok a szakmán belül, ezzel egyet értek. Ám hol nincsenek ilyenek?


Sajnos ember függő ki mennyire figyelmes, igényes, precíz, hiteles, türelmes stb.


Ha az emberek kinyitnák szájukat vagy csak hátrahagynák ezen szakmabelieket, akkor kevesebb hasonló panaszt lehetne hallani, látni vagy akár tapasztalni.


Az olyan alkalmazottat pedig instant kidobnám, aki rontja az eladást (amiből fizetve van a bére is)... Ergo se nem szakmailag, se nem marketing szemszögből nem alkalmas eladói pozicióra.


Holott nem véletlen előny az, ha van fodrász papírja az alkalmazottnak.


Akinek van esze, érzéke s jót akar tényleg a vevőnek az tanácsokkal látja el a vásárlót, kiegészíti az adott termék infóját azon infókkal, amelyek szükségesek az adott termékhez, hogy megfelelően hasson vagy jól legyen használva.


Ezzel el is ad és bővíti a másik fél tudását.


Nem minden termék kamu. Adott termékektől pedig csodát várnak, mint a fogyi tabiktól. Ezt az illúziót pedig jobb lerombolni s helyére tenni mi hogy van.


A festés, vasalás sose lesz egészséges, maximum kevésbbé káros.


Ezért se használom ezeket.

Mai vendégségben is agyon tapizták fenék alá érő hajamat.


Akinek hosszabb haja van annak javaslom az interneten felkeresni pl rövid videókat haj összefogását illetően. Sok praktikus és kényelmes, változatos módszer/eszköz van.


A harbáliában érdemes bekérdezni, mikor lesz az imgyenes hajvizsgálat. Ugyanis egy hölgy járja az országot időnként ahol a saját termékei az adott üzlet polcain is megtalálhatóak.


Érdemes belesni vagy magán úton fejbőr és haj vizsgálatra elugrani időnként.

Ugyanez igaz az alap orvosi vizsgálatokra, szűrésekre is.


Pl pajzsmirigy probléma is okozhat gondokat, hajhullást is akár.

jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy hallottam, hogy a haj annyit nő, amennyit nő, mindegy, mit kensz rá, nem igazán tudod az ütemet gyorsítani. Saját tapasztalatom ezzel egyezik is, nekem kb 5 hét alatt nő 1cm-t, szóval lassan megy. A hajápolás, pl a rizsvíz is a meglévő haj állapotával foglalkozik, nem növekedési sebességgel. Ha szép állapotban van és marad, nem kell folyton frissítgetni (=vágni) a hajvéget, ezért valóban "hosszabbra nő" egységnyi idő alatt, mint különösebb gondoskodás nélkül. Persze az ápolt haj amúgy is jobb érzés és szebb látvány, szóval szerintem megéri rászánni az energiát, nekem, mivel lassan is nő, duplán megéri. :)
jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább úgy hallottam, hogy a haj annyit nő, amennyit nő, mindegy, mit kensz rá, nem igazán tudod az ütemet gyorsítani."


Hát ja.


A kinõtt haj már halott, max annyit lehet vele, hpgy ne törjön le. A hajhagyma él csak, ez felelõs a hajad növekedéséért. Ezt táplálni lehet, kiegyensúlyozott étkezéssel, masszázs segíthet a vérellátásban.

De nyilván itt is van limit, nem lehet végtelenségig fokozni. Meg így télen le is lassul.



Hogy ne törjön meg kopjon, abban segít, ha puha dolgokkal fogod csak össze, és nem túl szorosan.

Illetve alváshoz szatén párnahuzat, meg hogy ne tépd meg a végét.

jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es, a vágással rá lehet kényszeríteni a hajat, hogy erősödjön. Persze ez is egyén függő milyen mértékben sikerül kinek.


Ahogy adott növényeket is érdemes metszeni vagy részeit eltávolítani.


Uborka formája is befolyásolyható, hogy ne legyen pudi, hanem egyenesre nőjön.

A zeller zöldje stb is dúsabb lesz ha szedi az ember folyamat megfelelően.


Az emberi testen a szőrzet is megerősödik, ha rendszeresen vágj. Sajnos ezt csúnyán megtapasztalhattam jómagam is.


A bokámnál folyamat borotváltam, ha kivillan a nadrágból, amikor leülök ne a szőrt lássa a másik fél.


Azon a területen sokkal feketébb a szőr... Míg az egész lábamon halvány szőke, mert azt csak ritkán szedem le.


Egy nehéz időszakomban vakartam adott pontokon a fejemet, apró foltokban nem volt hajam. Szerencsére nem volt feltűnő ahogy összefogtam.

Viszont: azon pontokon nagyon erős hajszálaim nőttek. Sokkal feketébbek és vastagabbak a barnásszőke hajamhoz képest.


Ha érdekelnek ezek, befotózhatom.


A biológia azon van, hogy nőjön, fejlődjön s ezt használja ki az ember tudatosan.


Tizenéves koromban 2 évig vasaltam hajam napi rendszerességgel, ami nem csak töredezetté tette, de közel sem nőtt ilyen gyorsan, mint pl napjaimban.


Minden összefügg mindennel.


Az más kérdés, hogy az egészséges személy milyen génekkel rendelkezik alapon s mennyire nő vagy sem, vagy akár idővel kopaszodik is.

jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
A hajszál nem él, nincs anyagcseréje, idegrendszere, keringése... A hajvég nem tud üzenni a hajhagymának, hogy izmosodjon, szóval a tudomány (tények) azt mondják, hogy nem edzhető.
jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!