Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ritkul 17 éves fiú...

Miért ritkul 17 éves fiú létemre a hajam?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 évesek vagyok és hát május óta kezd hullani a hajam elöször ilyen pár hajszált vettem észre mosasnál de ezzek egyre jobban kezdet hullani nem mondom hogy csomoban de ilyen 4-6 szált vettem észre mindig de mikor mosom és nézem a fejböröm látok benne pár csikot ahol fullosan nincs hajam magyarul ott kopaszodok kertem ki vérképet pajzsmirigy gyuladasom sincs és a vérképem is jó volt sajnos a genetika reszerol anyukámnál a családja úgymond a majdnem a fele kopasz az egyik 20 éves és pár szál van neki de nem tudom hogy most ebbe bele tartozom én is vagy mégse vagy azért is hulhat mert hosszu? Ilyen 8-10 cm hosszú kb hogy vágjak le belőle? vagy valakinek volt már hasonló szituja? És ha igen milyen sampont használt vagy mi volt neki hatásos koszonom elore is a segitseget.

2023. aug. 6. 14:40
 1/5 anonim válasza:
Valószínűleg genetika, vagy rendellenesség. Esetleg gyerekkori betegség, ami most fejti ki a hatását.
2023. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyit hozzá teszek hogy mosom minden nap a haiam talan ez is rá tesz egy lapátal ?
2023. aug. 6. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Genetika. Hajmosástól nem ritkul ki a haj
2023. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hajhullást okozhat:


- Stressz


- Vashiány


- Rossz / nem megfelelő / nem változatos táplálkozás


- Túl sok tesztoszteron a férfiaknál


- Pajzsmirigy problémák


Csak ennyi jut eszembe fejből, de ezeken kívül más okok is lehetnek, nem csak genetika.


Ha a vérképed rendben van, és a fentiek közül egyik sem, akkor a koffeines hajszesz és sampon segíthet.


Továbbá a Mivolis Haar Vital Complex kapszula kapható a DM-ben (saját márkás termék a DM-ben, és nem kerül egy vagyonba, plusz a koffeines hajszeszt/sampont is megnézheted ott.)


Mindezek alapján lehetséges, hogy ez sem fog működni, de ha igen, akkor nyert ügyed van.


Szerintem érdemes lenne legalább 1-2 hónapig a fentiekből álló kúrát csinálni. Ennyi idő alatt megnéznéd, hogy működik-e a módszer vagy sem. Első körben: vérvétel és góckutatás.


Ha nem örökletes/genetikus, akkor más módszereket lehet alkalmazni.


Ezen kívül hallottam már a Panthenol égető spray (hab) hajra kenéséről is (nem lehet olyan hülyeség, hiszen vitaminokat tartalmaz, plusz gyulladáscsökkentő), ami segíthet a hajnövekedésben. Ezt még nem próbáltam, így nem tudom, hogy beválna-e, de a koffeines hajszesz/sampon kombó jó.


Nálad, azt írtad - anyai részről van - genetikai eredetű hajhullás, ebbe igen, bele tartozol te is, mivel a fele a kromoszómáidnak anyai. A haj hosszúsága nem játszik bele a hullásba, a mosás gyakorisága esetleg. Nyilván nem jó a naponta hajmosás, hiszen a fejbőrt még több zsír termelésére készteti. Tudtommal napi 100 szál vesztése normális.

[link]

2023. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég sanszos,hogy örökölted azt a genetikai vonalat.Kovaföld kúra 3 hónapig,ezt nekem fodrász mondta,hogy segíti a hajnövekedést,daganatos embereknek is javasolják kemoterápia után.Én pont ma kezdtem el.Aztán könnyen lehet,hogy csak nem nyertünk a genetikai lottón,úgyhogy kovaföld ide vagy oda...
2023. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!