Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Le kell vágatnom a hajam és...

Le kell vágatnom a hajam és tippeket kérnék, hogy milyen frizurát csináltathatnék. (?)

Figyelt kérdés
Figyelmeztetés: nagyjából lehetetlen lesz jó tippet adni, ennek tudatában olvasd.

2023. aug. 2. 16:04
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Tehát nagyon vékonyszálú és kevés hajam van (bár állítólag nem annyira kevés, de annyira vékonyszálú, hogy annak tűnik). A színe világosbarna. Nincs festve, soha nem is volt. Még nem őszülök, bár elmúltam 50.


1. Most elkezdtem egy gyógyszert szedni, amitől hullani fog. (Nem kemoterápia.) Tehát tényleg kevés lesz.


2. Most nagyjából vállig ér, ennél tovább nem is tud megnőni.


3. NAGYON lassan nő.


4. "Sikerült" az elöl levő hajvonalamban levágni egészen rövidre (kb. 1-1,5 cm szélességben). Hogy el tudjátok képzelni, linkelek egy cikket.


"Középkori szépségideál: magas homlok - Amikor a magas homlok volt igazán gyönyörű

Ma mindenki dús, fényes és minél tömörebb hajkoronára vágyik, és ennek érdekében rengetegen alkalmaznak direkt erre a célra kifejlesztett samponokat, szérumokat vagy vitaminokat. A vékony szálú tincseket pedig a legtöbben igyekeznek frizurákkal nagyobb tömegűnek és többnek mutatni. A középkorban azonban pont az ellenkezőjét tették a nők: ma már taszítónak találnánk, de akkoriban veszélyes módszereket vetettek be azért, hogy minél kevesebb hajuk legyen a homlokuknál, ezáltal pedig minél magasabb legyen a hajvonaluk. {...} Az asszonyokat annál szebbnek, előkelőbbnek találták, minél kevesebb szőr csúfította el az arcukat, és minél magasabb volt a homlokuk. Úgy tartották, akkor a leggyönyörűbbek, ha az arcuk egy újszülött babáéhoz hasonló, így ugyanis ártatlan és nemes benyomást keltenek. Ezért sokan borotválták a szemöldöküket, a hajvonalukat pedig a lehető legfeljebb szerették volna tolni, és mindent bevetettek, hogy ezt elérjék. Voltak, akik egyesével, szálanként szedték ki a hajukat, de sokan emellett bizarr kencéket is bevetettek, hogy elérjék a vágyott külsőt."


[link]


Tehát így kell elképzelni, hogy elöl milyen.


5. Holnap megyek a fodrászhoz, akinek még amikor bejelentkeztem, azt mondtam, hogy szeretném a vállig érő hajat megtartani, hogy be tudjam fogni (borzasztóan irritál, ha a hajam az arcbőrömhöz ér).


6. De ha már lúd, legyen kövér alapon arra gondoltam, hogy lehet, hogy fülig vagy állig érő hajat kellene vágatni és úgy megcsinálni vmi teljesen új, soha nem próbált frizurát.


7. Nem szeretem az asszimmetrikus hajat.


8. SEMMIFÉLE hajápoló szert nem bír a fejbőröm, csak a sampont (abból viszont kábé a tusfürdőtől a wu2-ig mindent bír). Tehát semmilyen hajhab, hajlakk, hajdúsító, hajgöndörítő, hajwax, stb. stb. stb. nem jön szóba egyáltalán.


Ha ezek után valakinek van bármi tippje, azt örömmel fogadom.

2023. aug. 2. 16:18
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Vágasd fülig érőre a hajadat! A tarkódon pedig nyírasd fel géppel! Ha lúd, hát legyen kövér! :)
2023. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

2


Köszi. :) Igen, priviben valaki szintén ezt javasolta (mármint a fülig érőt). A végén a hajam is meg a szám is fülig fog érni. :)


A tarkómon kamaszkoromban (rég vót) mindig fel volt nyírva.

2023. aug. 2. 22:48
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Bob fazon, frufruval, világosbarna festékkel, sok sok nagyon vékony szőke melírral, így dúsabb lesz a hatás és a hajvonal sem látszik.
2023. aug. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

4


Köszi!


Frufru szóba sem jön (nem bírom elviselni, ha a hajam a bőrömhöz ér).


A melír jól hangzik... csak... annyit elhallgattam, amikor azt írtam, hogy soha nem volt még befestve, hogy egyszer bemelíroztattam és konkrétan SEMMI nem látszott belőle (sokáig volt a festék a hajamon). Visszamentem a fodrászhoz, "meggyanúsított", hogy biztos pont menstruálok. Döbbenten kérdeztem, hogy ennek mégis mi jelentősége lenne, am. NEM menstruálok. Mondta, hogy akkor előfordulhat, hogy olyankor nem fogja meg a melír a hajat.


Nagyon fura hajam van, a tesóm esküvője előtt pár órával fodrász behullámosította és kb. 3 kiló hajlakkot rakott rá, majd közölte, hogy "ugye tudom, hogy ebből pár óra múlva semmi nem marad meg, a hajam ki fogja rúgni a hullámokat". És így is lett.


De tényleg nagyon köszi a tippet.

2023. aug. 3. 09:10
 6/33 A kérdező kommentje:
* a tesóm esküvője előtt pár órával a fodrász
2023. aug. 3. 09:11
 7/33 anonim ***** válasza:
56%

Legjobb az lenne, ha egészen tüsire lenyíratnád. Akkor nem látszana, hogy milyen kevés és vékonyszálú hajad van. Az egészet lenyírathatnád géppel, de oldalt és hátul valamivel rövidebbre nyírathatnád, mint felül.

Ilyenre gondoltam: [link]

2023. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%
7# ez borzalmas! Te megint a kopasz fétises vagy, aki minden ilyen kérdés alá ilyeneket ír. Szánalom.
2023. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
SOHA.
2023. aug. 3. 11:25
 10/33 A kérdező kommentje:
A 9-et a 7-re írtam.
2023. aug. 3. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!