Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon összetett a kérdésem/ké...

Nagyon összetett a kérdésem/kérésem. Hajnövesztés, szín témában szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Festett fekete hajam van évek óta. Nagyon szeretem a színét, nem szeretnék változtatni. Volt egy fél éves procedúra világositás/eredeti barna szín visszanyerése terén, de hiányzott a fekete, így az marad.

A hajam állagával alapból meg vagyok elégedve, 2 évente kell vágatni , alig töredezik, formázható, lakk nélkül is benne marad a fürt/egyenesség/hullám. Dús, de mégsem loboncos. Nagyon szeretem. Nem költök rá sokat. Sampon, balzsam, olaj. Hetente 2x mosom, és nem azért mert zsíros, hanem mert szeretem ha friss. Mindig hajszárítót használok és utána vasalom. Tehát hő 2x éri a héten, az egyenesség benne marad. Persze hajszáritás után száraz, de a vasaló puhítja.


Amivel nem vagyok megelégedve, hogy extra lassan nő. Évente max 2 centit. Erre használtam ricinust/tojást, de nem használt. Kipróbáltam a hővédőt, de betapadt.

A másik problémám, hogy olyan szinten vörös pigmentes vagyok, hogy a fekete hajam napfényben piros. Szép piros, azt hozzá kell tenni, de én feketét szeretnék, nem véletlenül.

Erre a 2 problémára szeretnék tanácsot kérni. A lassú növekedésre és a napfénybenpiros hajra.


Köszönöm!


2023. ápr. 3. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A színre ki lehet próbálni zöld színű sampont/pakolást. A fanolának, matrixnak és a loreal professionelnek van ilyen terméke, de ezek vagy bevalnak vagy nem. Esetleg gyakrabban színezd. Vannak feltartos színezők, amiket 2 rendes festés között tudsz használni. A nyári időszakban meg kipróbálhatsz egy uv szűrős leave-in-t. Ez is óvja a színt valameddig.


Ami a növesztést illeti. Leginkább genetika. Van akinek hosszúra meg tud nőni, masnak meg nem.

2023. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. ápr. 4. 22:51
 3/3 KissFranci ***** válasza:
A hajnövesztéshez tudok tanácsot adni. Nekem is nagyon lassan nőtt a hajam, én is próbáltam mindenféle pakolást. Én azután kezdtem el változást látni, miután belsőleg is elkezdtem törődni a hajammal. Jó pár hónapja szedem a Body Select hajvitaminját, és a kollagén porát is iszom. Azóta látszik, hogy sokkal gyorsabban nő a hajam, mint előtte.
2023. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!