Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Észrevette már valaki, hogy...

Észrevette már valaki, hogy Yves Rocher terméktől szárazabb és rusztikusabb lett a bőrszárazságra kent hidratálótól a bőre még a kezén is, amivel felkente a krémet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek a bőrtípusokhoz. Mit jelent az, hogy száraz bőr? Valahol azt olvastam, hogy zsírhiányos és nem vízhiányos. Akkor hiába a hidratáló krém is?
2022. okt. 21. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok szakértő a témában, így lehet rosszul írok valamit. Ha valaki jobban ért hozzá javítson ki nyugodtan.



Száraz bőr vagy dehidratált? Mert a 2 nem ugyanaz. A száraz bőr tapintása olyané, mint egy finomabb smirgli papír, érzékeny és látszik hogy olyan "fura". Pirosos, repedezett. [link]

[link] nekem a kezem szokott ilyen lenni a hideg hatására. A legjobban bevált termékek számomra az olajos alapú készítmények. [link] nekem ez vált be, de nekem a szárazság mellett nem érzékeny a kezem. Lehet neked picit csípni fog (de nem csak ez, hanem bármelyik másik készítmény). Inkább fokozatosan, többször kissebbet vigyél fel és hagyj időt beszívódni.



A dehidratált bőr az a vízhiányos bőr. Ez adódhat abból, hogy nem viszel be elég folyadékot (legjobb a víz és/vagy a gyógytea), igyekezz nem cukros dolgokat inni. A dehidratált bőrön nincsenek olyan felszíni sérülések, mint a száraz bőrnél. Mégis ahogy mozog az arcod (mosolyogsz, felhúzod a szemöldököd) érzed hogy feszül, húzódik. Ha mégis meg tudsz inni naponta legalább 2 liter vizet az nem feltétlen fog egyből eljutni a bőr minden rétegébe. Belülről tölti fel kifelé, de lehet segíteni a külső rétegen hidratáló krémekkel. Ezért nem mindegy, hogy mélyrétegi vízhiányról van szó vagy felszíni vízhiányról. De ha csak az egyik hiányos, de mindkettőre figyelsz nem okozol túl sok gondot. De a vízhiány kialakulhat a vízmegkötő anyagok hiánya miatt is. Érdemes külsőleg hyaluronos krémeket alkalmazni, én a Neutrogena krémjeit használom, nekem beváltak. [link] Ha érzékeny a bőröd keress mást, mert van benne parfüm, ami irritálhat. A Revoxnak van egy nagyon jó vízmegkötő széruma, a hyaluron acid (5%-os). Egyszerűen fogalmazva segít bent tartani a krémekkel és a belső támogatással bevitt vizet. [link] Sokaknak bevált, az én bőröm ezt soknak érezte és sokszor lettek pattanásaim tőle. De páromnak abszolút bevált. Max hetente 2x használd.

2022. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Rusztikus?
2022. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1. Nagyon szépen köszönöm! Valószínűleg akkor dehidratált lesz, mert nem olyan, mint a száraz bőrös képeken. Ilyen jól még senki sem magyarázta el, köszönöm szépen!!! :))
2022. okt. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!