Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg akkor is kellene...

Tényleg akkor is kellene használni a fényvédőt ha egész nap nem mész ki a lakásból?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig nem tudtam hogy ennyire fontos a fényvédő, mivel soha nem napozok konkrétan évek óta nem is használtam…

Most olvasok olyan írásokat hogy a függönyön is átmegy az uv…

Nehezen hiszem el hogy sötét függöny mellett a lakásban fel kellene kenni a fenyvedot… nevetségesnek tűnik

Én itthonról dolgozom, amúgy szinte soha nem szoktam menni sehova, csak a boltba ami 5 percre van

Tényleg a sötét szobában is kellene a fényvédő?

Most vagyok 30, nagyon fehér a borom, de mivel kb 10 éve napoztam utoljára, és alig vagyok kint, azóta alig használtam fenyvedot…

Nincs rancom meg, nagyon sápadt hullafehér vagyok… ezt már elrontottam?



2022. szept. 28. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

Hagyjuk már ezt a b..romságot. Miért kéne otthon használni? Csak nem nőklapja cafe-s cikkeket olvastál?

Egyél sok sárgarépát, hogy ne legyen legalább olyan fehér a bőröd, mint egy hullának, karotin hiányod van.

2022. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg kellene, nyilván kevesebb az uv a lakásban, de azért van.

A gyakorlatban szerintem nagyon kevesen használnak fényvédőt ha otthon vannak egész nap.

2022. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%
Baromság. Akkor sem kellene ha kimész.
2022. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha kimész akkor kell… bár esős időben én is feleslegesnek érzem

De én tényleg alig megyek ki és nehéz elhinni hogy fel kellene kenni az arcomra ha itthon dolgozom…

Bőrgyógyász mondta nem nők lapja

2022. szept. 28. 12:56
 5/24 Metionin ***** válasza:
100%
Hullafehér vagyok, itthonról dolgozom, alig megyek ki. Csak akkor teszek fényvédőt ha kimegyek.
2022. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha bőrgyógyász mondta, akkor miért kérdés?
2022. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Miss Endzsi ***** válasza:
64%
Én is felkenem itthon, valamennyi UV beszűrődik, én meg mániásan védekezem😁
2022. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7, akkor kb az eddigi életem kuka borvedelem szempontjából… pedig amúgy vigyázok rá

Nem gondoltam hogy a sötétito függöny mögött szinte remete élet mellett kellett volna a fényvédő

Arról nem is beszélve hogy a fizikai fényvédő megterheli a bort

2022. szept. 28. 14:42
 9/24 Miss Endzsi ***** válasza:
Sötétítő mögé nem használnám.
2022. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. A felszínre jutó kétféle UV-sugárzás közül csak az UVA jut át az ablaküvegen (az UVB-t legnagyobb részt elnyeli). Az UVA nem annyira rákkeltő, viszont a kollagént bontja, s így a bőr öregedéséhez hozzájárul (bár a leírtak alapján az eddigi életed során nem érte túl sok öregbítő hatás a bőrödet). Ha bent vagy a lakásban, érdemi UV-sugárzás csak akkor éri a bőrödet, amikor közvetlenül rád süt a Nap. A megsütött falakról és tárgyakról szóródó fény a közvetlen napsütéshez képest nagyon csekély (viszont ez a szabadban nem igaz, ott főleg nagyobb felhőkről illetve vízfelületekről sok visszaverődik). A sötétítő mindezt még tovább csökkenti, elvégre azért tud sötétíteni, mivel a napfény nagy részét elnyeli. Nyilván valami alig mérhető UV-sugárzás ekkor is fogja érni a bőrödet, de egyszerűen nem az a kockázati szint, amivel érdemes foglalkozni.
2022. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!