Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 11-12 éves lányodnak milyen...

11-12 éves lányodnak milyen szőrtelenítési megoldást javasoltál?

Figyelt kérdés
Gyanta? Epilátor? Szőrtelenítő krém? Esetleg a klasszikus borotva?
2022. aug. 31. 06:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%

Hát én inkább választom az 5 perc kellemetlenséget, mint a borotválást követő napokon át tartó irritációt, szenvedést.

A lányaim is. Természetesen nem kényszerítette őket senki, hogy jöjjenek.

2022. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
36%

#11

Rendben. És ha te azt választod, akkor egyértelmű, hogy mindenki ugyanolyan mint te.

Engem pl egyáltalán nem irritál a borotva, szóval 0 perc szenvedés.

2022. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezen miért kell vitázni? Mindenki úgy szőrtelenít,ahogy akar. Nekem sem jó a gyanta,mégsem álok bele abba akinek meg az vált be L.
2022. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
Bemásolnád kérlek azt a részt, ahol azt írom: neked is gyantáztatni kell?
2022. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
16%

#14

Te nem tudom mit hol írtál (nincs felhasználóneved), az egyik korábbi kommentben van hogy "egyértelmű" hogy a gyantázás a megoldás, erre reagáltam.

2022. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
33%

Atya Úr Isten!

Itt tartunk, hogy 11(!) évesen a kislányokat szőrteleníteni kell. Félreértés ne essék, nem a kedves édesanyának szól ez! Ne szavazzazok le egyből kérlek és kicsit álljatok meg és mééélyen gondoljatok bele ebbe. 11 éves gyermek. És a társadalmunk ezt várja el tőle.. ): Nem tudom ez nekem valamiért nőként iszonyat szomorú. Persze, ha olyan szegénykém mint én, hogy erős, sötét, szinte fekete hajú és világos bőrű az már épp elég ilyen fiatalon ehhez.

Kérdésre válaszolva: ha nagyon "muszáj" én is a borotva mellé állnék. Nagyon nagyon fiatal, egy kicsi gyerekről beszélünk, én kislányomat ki nem fogom tenni fájdalmaknak, csak mert nő és muszáj neki kibírni. Szépen zselé, borotva és azt is csak ahol nagyon muszáj lenne. Tini korában megemlíteném a kozmetikust számára.


Én nagyon sokféle módon szőrtelenítettem már életem során, maradtam az epilátor és borotva párosnál.

2022. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%

#16

Nem, a társadalmunk nem várja el. Viszont én 21 évvel ezelőtt voltam 11 éves, és nagyon szőrös voltam akkor és világos is volt a bőröm. A fiú osztálytársaim közül sokan csúfoltak emiatt, gúnyneveket aggattak rám. Nagyon rossz érzés volt és csak engem csúfoltak egyedül a fiúk így. Aztán anyával megbeszéltük, elkezdtem szőrtelenítő krémet használni, majd megkaptam az ő régi epilátorát és azzal szőrtelenítettem.


Egyébként pedig ez teljesen magánügy, hogy ki mikor és miért szőrtelenít. Ha ő 11 évesen szőrteleníteni akar, ám legyen.

2022. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Szeptemberben lesz 13 éves a kislányom. Idén nyáron borotválta le először a lábszárát. Egyébként egyetértek veled 16-os. Én is próbáltam lebeszélni róla, mert korainak tartottam, és kevés, világos is a szőr a lábán. De őt nagyon zavarta, és be is szóltak neki a suliban miatta. Ezért inkább beleegyeztem, minthogy rosszul érezze magát miatta. Segítettem neki. Én 16 évesen borotváltam egyébként először.
2022. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam beszélni vele, hogy ráér. De nagyon zavarja, mert sötét és erős a szőre szegényemnek.
2022. aug. 31. 14:18
 20/29 anonim ***** válasza:
64%

#17 egy kicsit olvasd csak vissza kérlek, hogy mit írtál: "Nem, a társadalmunk nem várja el." majd később pedig: "A fiú osztálytársaim közül sokan csúfoltak emiatt, gúnyneveket aggattak rám."

A kettő mondat ellentmond egymásnak. De igen, a társadalom várja el 100%-osan. Különben miért is csinálnák a lányok? Sosem hallottam még olyan, hogy "imádok bprptválkozni/gyantázni/epilálni" egy nő szájából. Annak a gondoltatát szeretjük, hogy így elfogadottabbá válunk a társadalom által felállított szépségideálnak megfelelően.

#18 Én is azt hiszem 14-16 körül voltam, mikor belekezdtem. És ez a legundorítóbb, hogy én is külső hatásra.. Édesanyám mindig erős személyiség volt, belevaló csaj ő fiatalon is tett erre azt mondta, csak a hónalját szedte, mégis sok pasinak kellett volna :D de akkor még más idők is jártak.. Szerintem ez egyre rosszabb manapság amúgy. És egyre több kislány lesz testképzavaros, meg esik áldozatul ilyen beszólásoknak a suliban.

2022. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!