Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túl gyorsan zsírosodik a hajam?

Túl gyorsan zsírosodik a hajam?

Figyelt kérdés
Ha megmosom egyik nap delelott, aznap szep, aztan masnap mar nem erzem azt a selymesseget rajta, olyan mintha mar kicsit zsiros lenne. Ha este mosom meg ugyanez, kovetkezo nap meg jo, utana mar a fejtetomon kezd kicsit tincsekbe allnies lelapult. Jelenleg kénes sampont használok. Mit tudnek meg tenni?
2022. aug. 24. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amik nekem legalább egy picit segítettek a szintén nagyon zsírosodó hajamon:

száraz sampon

gyakori cseréje a törülközőnek és a párnahuzatnak

balzsam csak a hajvégekre kerüljön, a tövére ne

hajdúsító-hajtőemelő termékek

kézzel nem piszkálni a hajat és a fejbőrt

2022. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-Legyen külön törülköződ a hajadnak, és igen, ahogy az 1-es írta, cseréld a párnahuzatodat is gyakrabban.

-Az sem tesz jót a fejbőrnek, ha túl meleg vízzel mosol hajat, vigyázz a hőfokra, legyen langyos.

- balzsam, egyéb hajformáló termékek ne érintkezzenek a fejbőrrel (vagy nagyon minimálisan)

- a fejmasszázs este pár percre nem fog megölni, a vérkeringésnek nagyon jót tesz, korpásodást is csökkenti

- minden hajmosáskor, mielőtt kifésülöd a hajad, mosd át a fésűdet, ne legyen koszosak a fogai

- egyébként nincs túl nagy meleg a szobában, ahol alszol? ha túl meleg van, a fejbőröd is be tud izzadni (nyáron ez eléggé nagy baj a túl meleg miatt ugye)

- a szárazsampon jó ötlet egyébként, de nem kell túlzásba vinni azt sem (babahintőpor is megteszi, de akkor érdemesebb estére púderezni, hogy másnap reggel szebb legyen)

- egészséges táplálkozás + sok víz

-(orvos?)


Nekem ezek a tanácsaim, az én hajam is hamarabb zsírosodik, mint az átlag, de fontos, hogy milyen sampont is használsz, nem mindegy milyen összetevői vannak. Nekem göndör hajam van, arra más szabályok vonatkoznak, ezért így sampon ügyileg nem tudok tanácsot adni, de mióta tudatosabban nézem az összetevőket (van, ami szárít, növeli a zsírosodást) tapasztalom a javulást.


De van olyan ismerősöm, akinek kb semmi nem segít, orvosnál is járt, és nem nagyon tud mit tenni, minden reggel hajat kell mosnia (rövid, vékony szálú hajú), bár tudjuk, hogy a túl gyakori hajmosás sem tesz jót a fejbőrnek.

2022. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mik azok az összetevök, amiket kerülnöm kéne, mert szárítják/zsírosítják a hajat?
2022. aug. 24. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

-Sodium laureth sulfate

(SLS)

-Növényi olajok jó része

-Alkohol

tartalmú termékek

Ezek nekem nem váltak be

2022. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!