Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nem akarja abbahagyni...

A hajam nem akarja abbahagyni a kihullást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve nagyon durván elkezdett hullani a hajam. Nem jön ki csomókba, hanem látszik hogy ha megmosom össz vissz két nagyon vékony tincsbe áll össze. Eddig a hajgumi alig tudta összefogni olyan dús volt. És ha most copfba kötöm, akkor is mintha két fincsi lenne. Kiderült vashiányom van. Elkezdtem szedni a gyógyszert rá, de csak nem lett dúsabb. A helyzet az, hogy fürdésnél is csak maximum 40-50 szál hullik ki. Azt olvastam 100-ig még normális. De akkor hogy van ilyen kevés, ha ez még normális? Félek jövőre kopasz maradok 16 éves lányként. Vajon adjak még időt a vastablettának? Lesz több hajam? Kérlek segítsetek, mert bele vagyok betegedve.

2022. júl. 18. 01:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vashiánynál IS hullhat a haj. És még ezer ok miatt, pl inzulin rezisztencia, cukorbetegség, hormonok (több féle hormon is lehet) eltérése, pl pajzsmirigy, bizonyos fajta ásványi anyagok általi "mérgezés", és most hadd ne soroljak fel mindent.

Hajhullást okozhat az arra érzékenyeknél akár a régi, 100éves ólom vízvezeték is.

Keressetek egy másik orvost, de először követeljétek, hogy a doki adja oda a laborleletet (hogy lehessen összehasonlítani egy pár hónappal későbbivel), és lehessen látni, hogy mit nem kért a vérvizsgálatban.

2022. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Még egy. Olvasgathatod a neten az információkat, de kérlek, ne öndiagnosztizálj, mert annál veszélyesebb nincs. Inkább menj el húsz dokihoz, mint a neten olvasott félreinformáló cikkekből megállapítód, hogy ez és ez a bajod.

Megjegyzem, a vas tabletta szedése majdhogynem értelmetlen, hacsak nem szedsz mellé folsavat is.

Ha szeded a vasat, és fekete a székleted, akkor pont nem szívódott fel egy miligram sem.

2022. júl. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát de ha vashiányom van és hull a hajam, akkor a kettő össze kell függjön. Ha mást nem kapott. Nem?


Akkor mit tudjak tenni hogy hasson a tabletta?

2022. júl. 22. 16:01
 14/16 anonim ***** válasza:

Szedj folsavat a vastabletta mellé. És győződj meg arról, hogy valóban CSAK ÉS KIZÁRÓLAG vashiányos vagy, és tuti nem játszik bele valamilyen hormonzavar IS vagy egyéb tényező IS, ami miatt nem elég a vas pótlása. Pl. mi miatt alakult ki a súlyos vashiány? Lány vagy, és túl erős és rendszerint hamarabb is jön meg a menszi? Hopp, itt egy hormonzavar, nem jól állt be a rendszer. A túl sok vérzés okoz vashiányt, de a vashiány oka a hormonzavarra vezethető vissza. Na valami ilyesmiket kellene átbeszélni egy ORVOSSAL, aki normális, és nem csak a fizetésért meg a hálapénzért dolgozik, hanem gyógyítani akar.

Nekem például az első gyermekem megszületése után állt be csak normálisra a periódus, addig - több mint tíz éven át - kéthetente jött meg és 6 napig majdhogynem pelenkában jártam, olyan erős volt. Mondjuk ez a múlt században volt és akkoriban még nem igazán érdekelt senkit, hogy majd meghaltam, és nem voltak erre gyógyszerek sem, de ma már nem ez a helyzet. Csak egy doki kell.

2022. júl. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm a kitartó válaszadásod. Igen, lány vagyok. Szerintem normálisnak mondható a vérzésem, viszont 2-3 nappal mindig dátum előtt jön meg. Ez is hormonproblémára utalhat, ha csak ennyit siet?
2022. júl. 23. 05:37
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan vészes. De én mindenképpen folytatnám az OK megtalálását. Ez azért nem normális, hogy évek óta vashiány és hajhullás. Valami okozza a vérszegénység/vashiány-hajhullás. Keressetek egy dókig, akihez el tudjátok vinni az első laboreredményt megmutatni, és elmondani az évek óta tartó hajhullást. A hajhullás soha nem fog abbamaradni, de még csak lecsökkenni sem, ha az OKOT nem szünteted még. Nem idegesíteni akarlak, csak gondold végig. És keress egy dokit 🙏
2022. júl. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!