Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nem akarja abbahagyni...

A hajam nem akarja abbahagyni a kihullást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve nagyon durván elkezdett hullani a hajam. Nem jön ki csomókba, hanem látszik hogy ha megmosom össz vissz két nagyon vékony tincsbe áll össze. Eddig a hajgumi alig tudta összefogni olyan dús volt. És ha most copfba kötöm, akkor is mintha két fincsi lenne. Kiderült vashiányom van. Elkezdtem szedni a gyógyszert rá, de csak nem lett dúsabb. A helyzet az, hogy fürdésnél is csak maximum 40-50 szál hullik ki. Azt olvastam 100-ig még normális. De akkor hogy van ilyen kevés, ha ez még normális? Félek jövőre kopasz maradok 16 éves lányként. Vajon adjak még időt a vastablettának? Lesz több hajam? Kérlek segítsetek, mert bele vagyok betegedve.

2022. júl. 18. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Doki, aki vérvizsgálattal ki tud zárni pár olyan betegséget, ami hajhullást okozhat. Ha megvan a lelet, és nincs betegség, akkor irány a bőrgyógyász.

Minél előbb, mert nem játék, és nem az a legnagyobb baj, hogy kopasszá válhatsz.

2022. júl. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Volt vérvizsgálat. Innen tudom, hogy vashiányom van.
2022. júl. 18. 10:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Mióta szeded a vastablettát?

Ha jól értem, akkor már nem hullik nagyon a hajad, csak az a probléma, hogy korábban megritkult és még nem nőtt vissza. Azt nem látod, hogy sok babahajad lenne? Mert ha igen, akkor nincs gond, csak idő kell, mire azok megnőnek és újra dúsabb lesz a hajad. Ha nem, akkor hajvitaminnal és fejbőrmasszázzsal megpróbálhatod serkenteni a növekedésüket.

2022. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pár hete.

Nem lehetne mondani hogy nagyon alábbhagyott a hullással.

Egy éve biotint és zinket is szedek. A gyógyszertárban adták, de az se nagyon segített. De az is lehet hogy csak bemesélem magamnak.

2022. júl. 18. 20:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor még adj neki időt, pár hétnél több kell, mire látszik a hatása, főleg ha jelentős vashiányod van és utána is csak a hajhullás fog csökkeni és remélhetőleg látványosan elkezdenek kinőni az új szálak is, de mire az kellően hosszú lesz ahhoz, hogy újra dúsabb legyen a hajad, az nagyon sok idő. Addig azt tudnám csak ajánlani, hogy vágass olyan frizurát, ami segít, hogy kicsit dúsabbnak tűnjön optikailag és ami most is jól áll.
2022. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

... Inkább én kérlek, hogy segíts magadon és takarodj gyakorirol az orvoshoz... " kb ezt írom, akik egészségügyi dolgokkal ide jönnek.


S látom te esetedben is egy komolyabb betegség az oka, csakúgy, mint azoknak, akiket orvoshoz tessékel a nép itt.


A gyógyulás lassú folyamat, ahogy a tünet se 1-2nap alakult ki, légy türelemmel!


S ügyelj magadra, egészségedre!

2022. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Mint mondtam, már voltam orvosnál és a vérvételen kívül az égvilágon semmit nem csinált.
2022. júl. 20. 16:43
 8/16 A kérdező kommentje:
Normális az egyébként, ha zsírosan sokkal több hajam kihull? Mert észrevettem, hogy 3 nappal hajmosás után marokszámra szedem ki sajnos
2022. júl. 21. 13:31
 9/16 anonim ***** válasza:

8#

Pedig a vervetelnek kellett volna mutatni mast is a vashianyon kivul, ugy nez ki.

Te is lattad a laboreredmenyeket, vagy csak a doki eldaralta, hogy vashiany es nyasgem? Mert ilyen merteku hajhullasnal - egy eve tart - kellene lennie valami masnak is. Talan nem volt teljes a verkep, vagy a doki nem lelkiismeretes es nem vett eszre valami mas, fontos tenyezot? Ne vedd az orvost legyszives, mert igenis vannak hanyag orvosok is. Es az egy eve tarto hajhullasnak valtoznia kellett volna ennyi ido utan a vas es gyebek szedese mellett.

2022. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Több mint egy éve hull. 2-3-4

Abban igazad lehet hogy hanyag az orvos. Nagyon nagy idióta. Csak anyumék voltak az eredményekért, mert én suliban voltam egész estig(valami projekten dolgoztunk). Anyum azt mondja meg se mutatta az eredményt nekik csak mondta hogy vas és D3 vitamin hiányom van.

Egyik oldalon viszont olvastam hogy gyakori az erőteljes hajhullás vashiánynál.

2022. júl. 21. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!