Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszínezés titokban?

Hajszínezés titokban?

Figyelt kérdés
Vettem magamnak hajszínezőt, és még szeretném csinálni magamnak, de anya nem akarná engedni. Hétvégén megyek apához és ott meg tudnám csinálni, de nagyon félek anya reakciójától. Miután megcsinálom, küldjek neki képet, és mire megyek haza, talán lenyugszik? Schwarzkopf live electric blue színezővel csinálom középszőke hajra, 18 éves vagyok, és fodrásznak tanulok.

2022. máj. 10. 15:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
8%

Szia. Ha fodrásznak tanulsz akkor tudod hogy nem egészséges a hajfestés, se a hajszínezés. Hiába van feltüntetve hogy 8-10 hajmosás után kimosódik. Csak akkor fogod rendesen vissza kapni az eredeti hajszíned ha lenöveszted. Egy emberi haj átlagosan kb 10-12cmt nől egy évben. Számolj. Ha vállig érő hajad van ahhoz is 3év kell minimum hogy hejreáljon. Sose lesz szép hosszú hajad. Mindig vissza fog törni. Ha meg utána a szőkítés mellet döntesz akkor jó sok pénzbe fog kerülni hamvasan tartani mert mint tudod csibesárga lesz ha a szőkített haj napfénnyel találkozik. Valamint ha a szőkétéssel késöbbiekben felbontod a peptid réteget ami nem nehéz nekem is sikerült akkor csak az ecetes olló segít azon. 14 éves korom óta festem a hajam közel 20vagyok. És a hajam azota nem nölt meg. És mind ez amit a hajammal tettem egy hajszínezővel kezdödött. Nem fogsz tudni leálni vele és akkor fogod megbánni mikor már tönkre teszed a hajad. Elveszti a formáját nem lesz tartása. És undorító ha látszik a lenövés. De ha teis fodrásznak tanúlsz beszélgess el a gyakorlati tanároddal és ha van esze ő se bíztat téged.


Ui. Visszagondolva bárcsak pofánvágott volna anyám amikor elöször megfordult a fejemben a hajfestés.

2022. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sz@r tapasztalatokat kértem, vagy mi oktatást, esetleg eltántorítást. Tippet kértem, hogy hogyan adagoljam be anyámnak. Az, hogy milyen az állapota, nem attól van, mert színezted/ fested, hanem azért, mert tojsz a hajápolásra.
2022. máj. 10. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Én mondjuk nem értem, hogy egy 18 éves miért nem festhetné olyanra a haját, amilyenre akarja. Ismerem ezt a festéket, nekem valami oknál fogva nem volt túl tartós, szóval, ha "szerencsés" vagy, neked sem fog tartani tovább, mint 5 hajmosás.

Titokban festés helyett inkább leülni, és megbeszélni. Felnőtt vagy, ezért se viselkedj gyerekként. Hajfestésnél meg nem kell hivatkozni, hogy fodrásznak tanulsz. Így szeretnéd, mert tetszik, és kész.

2022. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es. ennyi hülyeséget egyszerre ritkán lehet olvasni!

A festés sem teszi tönkre a hajat megfelelö ápolás mellett, a szinezés meg egyáltalán nem, és a megadott számú hajmosás után eltünik a hajból.

Nekem több mint 20 éve festve (és dauerolva) van a hajam, mégsincs semmi baja, szép a szine is, erös, sürü.

Megfeleöen kell ápolni a hajat, akkor nem lesz semmi baja.


Kérdezö: két lehetöséged van:

1. beszinezed a hajad, hazamégy és túléled anyád reakcióit - visszacsinálni úgysem tudja, idövel meg úgyis kimosódik.

2. Odaállsz elé, megmondod neki, ki szeretnéd próbálni, pár hét után úgyis eltünik, szeretnéd, ha nem ellenezné.

2022. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3 Ez nem gyerekes viselkedés, hanem anyámmal ez a helyzet nem olyan, amit meg lehetne beszélni. Tudod, ez tipik az a szituáció, amikor egy ember azt próbálja bemagyarázni, hogy az előtted lévő szekrény világosbarna, hiába látod azt, hogy fekete, nem fogod tudni róla meggyőzni.
2022. máj. 10. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad, hogy befested, utána úgysem tud tenni ellene utólag.
2022. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Fokozatosan fesd be.


Először csak egy tincset, aztán a többit aztán az egészet.

2022. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A titokban festésre mondtam, hogy gyerekes.
2022. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én kipróbáltam pont ezt a hajfestéket festetlen szőke hajra. Alig fogta be, egy mosás után zöldes lett, a második után le is dobta a hajam. Anyud helyében nem aggódnék, 8 napon belül visszakaod a régi hajadat. :D
2022. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 az enyém is festetlen, viszont nagyon világos.
2022. máj. 10. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!