Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány évesen láttátok magatokon...

Hány évesen láttátok magatokon a bőr öregedés első jeleit?

Figyelt kérdés
Nemrég töltöttem a 25. életévemet. Minden cikkben azt olvasom, hogy 25 évesen kezd öregedni a bőr. Nagyon elkezdtem aggódni. Jelenleg nem látok még magamon ráncokat (bár ez annak is köszönhető lehet, hogy egész életemben zsíros-miteszeres bőröm volt és ez a bőr típus öregszik a leglassabban a bőr vastagsága és nedvességtartalma miatt) Szerintetek hány évig nézhetek ki ennyire fiatalnak (most olyan 22 körül tippelnek) ? Mikor fogok öregnek látszani?

2022. ápr. 21. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30-32 éves korig simán, akár tovább is, de ahhoz már megfelelően foglalkozni kell a bőr ápolásával.
2022. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hahh. én 26 éves vagyok és múltkor 35-nek tippeltek :D Nem iszok, nem cigizek, nem szolizok.... Nekem pl az arcom ne ráncos, de a nyakam,dekoltázsom az összegömbölyödve alvástól nagyon durva.
2022. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasznàlj minden nap fényvédőt és ne idegeskedj ezen,mert beképzelheted majd,hogy tiszta ránc vagy,közbe nem is.(kicsit olyan ez,mint amikor vékony lànyok kövérnek hiszik magukat)
2022. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyerekkoromban, komolyan mondom.
2022. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Idén 30 leszek, de pár(kb 2-3) éve előfordult olyan, hogy elkertek a személyimet. 🤷‍♀️


Most már akad némi szarkaláb a szemem körül, illetve a mérgesrancom is alakul.

2022. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
66%
Nekem 27 éves korom körül alakult ki egy ránc a homlokomon, feltehetően a több éves éjszakás műszak + rövidlátás miatti folyamatos hunyorgás miatt. Mióta ezek a dolgok megszűntek, tehát nem éjszakázok és már jól látok, a ránc egyre halványabb, 4 éve vettem észre de már alig látszik, kb. csak én látom. Mást eddig nem vettem észre, 31 vagyok de amúgy max 22-nek szoktak nézni.
2022. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság kezdtem rá felfigyelni (38), hogy kis barázdák vannak a homlokomon, még nem feltűnőek. És a két szemöldököm között néha reggel nagyon megtörik a bőr, és csak 1-2 óra múlva tűnik el a vörös barázda. De már kb. 20 éves koromtól ápolom a bőrömet, és a fenti tünetekre is azután figyeltem fel, hogy arckrémet váltottam.
2022. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen csak azt vettem észre,mintha fáradtabb lenne az arcom.29 évesen vettem észre a homlokomon egy nagyon finom ráncot.Most 32 évesen mintha alakulna alatta még egy kicsi.
2022. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

27 vagyok, de 20 éves korom óta használok retinolt, AHA savat, peptideket, C-vitamint, antioxidánsokat stb, járok kozmetikai kezelésekre, masszírozom saját magamnak is az arcomat, úgyhogy eddig még (lekopogom) nincsenek ráncaim. Mondjuk a mimikámra is igyekszem tudatosan figyelni, bár a homlokom és a szemkörnyékem nem vészes, valószínűleg inkább a nasolabialis ráncok fognak problémát jelenteni, mert mosolygáskor elég erősen gyűrődik a szám körül a bőr.

Engem is fiatalabbnak néznek, de szerintem nem feltétlen a "ránctalanság" miatt, hanem azért, mert vékony vagyok és alacsony.

2022. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Használj fényvédőt, igyál kollagén készítményt, szedj cinket, és használj hialuronsavas krémeket.
2022. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!