Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Férfi arcbőr tisztítás kuruzsl...

Lcb kérdése:

Férfi arcbőr tisztítás kuruzslás nélkül. W?

Figyelt kérdés

Férfi bőrápoló szalont/kezelést keresek. Sajnos minden kezelésben találtam olyan dolgokat, melyekről sejtem, hogy hasznuk alíg van, de drágítják a kezelést. Célom a pattanások, miteszerek és egyéb bőrhibák eltávolítása. Az alábbi dolgokkal nem értem, melyekkel találkoztam: Nagy darabra vágott növények a bőrradírban, fáslival leterített arc maszírozása felmelegített gömblombikkal, hidratálás krémekkel víz helyett, arcpakolás... Az ilyesmiket nem szeretném, mert valószínűleg drágítják a kezelést, de nem fizetnék többet 10%-al szebb bőrért.

Célom egy átlagosan ápolt bőr.



2022. márc. 10. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Márpedig a bőrt kívülről csak krémekkel lehet hidratálni, vízzel nem. A "fásli" alatt pedig valószínűleg nagy hatóanyagtartalmú pakolás van. :)
2022. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vízzel nem lehet hidratálni, max ha megiszod.
2022. márc. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire szkeptikus vagy, akkor minek neked szalon? Vegyél egy jó arclemosót, meg egy jó hidratáló krémet, aztán kész.
2022. márc. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért nem értettem a hidratálást, mert kémián régebben azt tanultuk, hogy ezen hidratálók glicerint tartalmaznak, mely hidrofób, így a levegőből vízet kötnek meg és így hosszan nedvesítik az arcot. Mivel a hidratálás a kezelés előtt azért kell, hogy megpuhuljon az arcbőr, így nem értettem, hogy minek vízmegkötő anyag a víz helyeztt, de belátom lehet nem ez a mehanizmus az amit kihasználnak ezek a szerek. Kipróbálom az arclemosót és a hidratáló krémet.
2022. márc. 11. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle dolog van, amit hidratálónak hívunk, angolul erre van két külön szó. (Hydrator, moisturizer.)


A "hydrator" az a fajta hidratáló, amit vizet visz a bőrbe, ez az, amit feltölti az arcbőrt.

Aloe vera/lótuszvirág/zöld tea kivonatok, hilauronsav, glicerin, cukor molekulák (aminek a listán '-ose' a vége), aminosavak, peptidek, urea, és az AHA savak is amellett, hogy hámlasztanak, a vizet is megkötik a bőrben.


És van a "moisturizer", ezek azok a hidratálók, amik "bezárják" a nedvességet a bőrbe.

Vazelin, ceramidok, shea vaj, méhviasz, lanolin, olajok (argán, csipkebogyó, jojoba).


És persze ezek együtt is létezhetnek krémekben. Ha tudsz angolul, sok szuper anyag van youtube-on, ami megmagyaráz sok mindent.

2022. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a tudatos bőrápolást. Ha gondolod, privátban tudok segíteni.
2022. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a választ. Eddig azt hittem, hogy a két szó szinoníma.
2022. márc. 12. 13:33
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a választ! Utána olvasok.
2022. márc. 12. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!