Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az jót tesz, hogy a a testradí...

Az jót tesz, hogy a a testradírt, minden nap használom, fürdés közben?

Figyelt kérdés

Még nem használom minden nap, csak gondoltam rá.

Mellesleg, szerintem jót tenne, mert nagyon pattanásos vagyok. Ez zavar Engem.


Véleményeket és válaszokat, előre nagyon köszönöm!



2021. szept. 3. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Jót tenne
Nem tenne jót
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Több kárt csinálnál mint hasznot. Bőrradírozni elég heti egyszer nagyon max kétszer. De ha gyulladt bőröd van akkor eleve nem jó rá a bőrradír, hámlasztót kéne használni például szalicilsavat.

Nem attól lesz kevesebb pattanásod hogy radírozol mindennap, hanem attól hogy megfelelően ápolod, jó minőségű termékekkel. Tisztító, hidratáló, fényvédő. Erre jöhet még szalicilsav, pattanásra nagyon jó a niacinamid szerum, retinol, c vitamin.

Ha a jó arcápolási rutin ellenére is csúnya a bőröd akkor érdemes kivizsgáltatni magad. Elmenni vérvételre, endokrinológushoz,allergia vizsgálatra, fogorvoshoz (egy rossz, begyulladt fog is képes aknét okozni). Ha ezekkel minden rendben akkor pedig bőrgyógyászhoz.

Étkezésre figyelj oda, a legtöbb embernek a tejtermékek, kávé, zsiros, olajos etelek okoznak pattanást. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Igyál sok folyadékot, lehetőleg vizet. Ihatsz kamilla teát, gyulladáscsökkentő, csalánteát méregtelenítő, zöld tea tele van antioxidánssal.

Szedj vitamint, mert a vitamin hiány is okozhat bőrproblémát. Legfontosabb a bőr szempontjából A,B,C,D,E vitamin, kollagén.

2021. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló mindent pontosam leírt!


Mindennapi használat az durva gondolat. De még a csomagolásukra is rá van írva, hogy heti 1, max 2x használat javasolt az arcon, ahogy emlékszem. Tavaly kezdtem el a tudatos bőrápolást. Előtte én is bőrradírt használtam heti egy, két alkalommal (Himalaya radír) és durván haza vágta a bőröm!


Nekem ami most bejön pattanásokra:

- Double cleansing. Első lépésnek egy cleansing balm-ot használok (The Ordinary lemosó), ez olcsóbb opció, havonta, másfél havonta fogy el egy tubus nekem. Nagyjából ennél csak drágábbak vannak. Második lépésnek meg egy viz bázisú lemosót használok (Paula's Choice Defense cleanser). Ez elég drága termék, viszont lassan fogy (3 hónap alatt kb a negyedét használtam el). Kevés kell belőle, nincs benne SLS/SLES és parfüm se.

- Kémiai hámlasztó: nekem most nagyon-nagyon ígéretesnek tűnik szintén az Ordinary-tól a mandelic acid. Gyulladt pattanásra is rákentem egyik este és egy éjszaka alatt jelentősen csökkentette a gyulladást (nyílván nem tüntette el, de legalább már nem fájt a gyulladástól az arcom). De ehhez fényvédő használata szinte kötelező, mert ezek az AHA acid-ok fényérzékennyé teszik a bőrt. Én zinc oxide-os tartalmú fényvédőt használok.

- Hidratálás: pár pattanásomnak már egy alapos tisztítás és utána alapos hidratálás is bőven elég volt. Sokan elkövetik az a hibát, hogy nem hidratálnak, mert hogy zsíros bőrre minek...

- Arcra egy külön, dedikált törölközőt használok, amit mindennap cserélek. Illetve, a párnahuzatot is sűrűn cserélem. Nem piszkálom az arcom napközben.


Amit még érdemes lenne:

- Agyagmaszk: én a Maskaolin-tól szeretnék majd agyagot beszerezni, mert sok jót olvastam eddig a kaolin-ról. Gyenge fizikai hámlasztó, felszívja a felesleges faggyút, táplálja a bőrt.

- Pattanástapasz: mostanában jött velem szembe ez a megoldás. A Rossman-ban láttam ilyen kis tapaszokat, a lényeg, hogy ne alcohol denat-os verziót keresd, mert az hosszú távon nem tesz jót a bőrnek.

- Niacinamide és/vagy azelain tartalmú termékek. Spot treatment-nek akár, nem feltétlen kell mindent az egész arcra használni.

2021. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az agyagpakolás tényleg jó, de szárítja is a bőrt, nem csak tisztítja
2021. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad naponta radírozni, őrültség
2021. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszer bőven elég radírozni. Próbáld ki, hogy nem eszel tejterméket, nekem annak idején elég látványos javulást hozott a pattanások tekintetében.
2021. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Arcbőrt egyáltalán nem. Testen is csak ritkán.
2021. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem, én leszek az ellenpélda, miután senki nem támogatja a napi testradírozást :)


Nekem a hátam volt nagyon pattanásos majdnem két évig, de mióta minden nap bőrradírozom fürdés közben, utána pedig használok hámlasztót, plusz a végén hidratálót, rengeteget javult. Tudom, hogy a bőrradírokra rá van írva, hogy heti egy-kétszer szabad csak használni, de ez a mindennapi dolog ilyen végső kétségbeesett próbálkozás volt nálam, és mivel bevált, nem hagytam abba. Nem mondom, hogy a te bőrödnek jót fog tenni, hiszen mindenkinek más a bőrtípusa, de talán (nagyon talán) egy próbát megér, hátha. Arcon nem tudom hogyan hathat ez, ott sosem próbáltam.


Remélem találsz valami megoldást :)

2021. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!