Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tocsog a zsírtól a hajam!...

Tocsog a zsírtól a hajam! Mitől van ez??

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évekig head&shoulders korpa elleni sampont használtam, de egyszer csak elkezdett sebesedni a fejbőröm. Akkor váltottam gliss (sárga löttyös) samponra. Mindig száraz volt a hajam, sose zsíros, ma viszont úgy keltem, hogy tocsog a zsírtól pedig hétfőn mostam. (vasárnap és szerdán szoktam, de most elcsúsztam) Félek, h újra sampont kell váltani. Ja és egy Tibi vegyes boltos balzsamot használok szintén évek óta. A márkákat nem tudom otthon leírom ha fontos.
2021. szept. 16. 05:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a h&s sampon a legrosszabbak egyike, amit elkövethetsz. Annyira agresszív a fejbőrre nézve, hogy nem csodálom, ha csóró elkezd extra zsírt termelni válaszul és ez feltűnik, ha más samponra térsz át.


Balzsam kvázi nem számít, mert normális esetben nem is találkozik a fejbőröddel, hajvégekre meg pont jó az extra hidratálás.


Szárazsampon még jól jöhet, ha csak néhány napot szeretnél nyerni két hajmosás között, de alapvetően azt mondom, hogy vissza fog állni pár héten belül.


Ha nem, akkor ajánlom a legalapabb dmes saját márkás sampont.

2021. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Próbálj más sampont ki, és olyan balzsamot vegyél, amiben nincs szilikon.
2021. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél ami zsíros tovu száraz végű hajra való. A legtöbb márkának van ilyen samponja.
2021. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

Na az meg a masik ongyilkossag, ha ilyen 2in1 sampont veszel, mint amit az elozo ajanlott.

En is vegigjartam ezt az utat, nekem egyedul a fleur de lin szilardsamponja valt be. Sokan nem szeretik, de nem macerasabb vele hajatmosni, termeszetes osszetevoi vannak, huzosnak tunhet az ara (3500 korul van) de nekem fel evig eleg ugy, hogy heti 1-2x mosok hajat. 1 honap kellett az atallasra, addig szarazsamponnal huztam ki.

Elotte 2 naponta mostam hajat, de mar az elso nap vegen olyan zsiros volt, hogy sirtam kb.

2021. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tul gyakori hajmosás is okozhatja, a fejbör igyekszik kellöképpen potolni a kimosott zsirt, és minél gyakraban mosod a hajad, annál többet fog termelni. És a rendszeres hajmosás is azt eredményezi. Valamikor nekem is volt ilyen problémám, és csak annyival "kezeltem", hogy nagyon rendszertelenül mostam a hajam, mosás után hajolajat használtam,(tudtommal az jelenleg már nem kaphato). Ez utobbit potolhatod valamilyen zsirosito készitménnyel.
2021. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!