Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Engednétek a lányotoknak az...

Engednétek a lányotoknak az ennyire rövid hajat?

Figyelt kérdés

A lányom 7 éves, van egy nagyon jó barátnője, akinek még júliusban fiúsan rövidre nyíratták a szülei a haját. A lányom azóta folyamatosan azzal jön, hogy ő is olyat szeretne…

Gondolom a barátnője is adja alá a lovat.

Szerintem egy 7 éves lányos kislánynak nem való egy ennyire rövid haj (szinte tüsi), mondtam, hogy kicsit hosszabba belemennék, nézzünk frizurákat. Ő viszont nem akarja, ragaszkodik a pár centishez…

Segítsetek, mit csináljak?


2021. aug. 1. 21:55
1 2
 1/20 anonim válasza:
68%
Nem hagyd neki én azt mondom, mivel még tényleg fiatal ezért nem való neki a már-már tüsis haj. Majd ha tizen éves lesz és még úgy gondolja leakarja olyan rövidre vágatni akkor hagyjad neki. Onnantól már az ő gondja, hogy megbánja-e vagy nem.
2021. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Jajj..nem engedném. Nem fog tetszeni neki aztán megy a sírás
2021. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha tudom, hogy amúgy szereti a hosszabb haját és ez most csak egy múló fellángolás a barátnője miatt, akkor nem hagynám, mert megbánná és azért annyira nem nő vissza gyorsan. Ha azt látnám rajta, hogy tényleg ezt akarja, nem csak más befolyása miatt és egy hét múlva nem fog sírni azért, mert megbánta, akkor tőlem lehet rövid.
2021. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Engedd neki, az ő haja az ő döntése, ha meg nem tetszik, úgyis gyorsan kinő: Esetleg próbáld azt meg, hogy mielőtt elmennétek fodrászhoz photosoppal megnézitek hogy állna neki a rövid haj.

Fiatal, és még keresi a kinézetét az ízlését, a haj pont az a dolog amivel jó és érdemes is kísérletezni. Mit árt neked ha rövid haja lesz? ha azt szeretné és élvezni fogja akkor jó neki, ha nem élvezi akkor meg úgyis nagyon gyorsan kinő.

Megismétlem, az ő haja az ő döntése. Tudom, hogy sok szülő fiatalabb gyerekkel úgy érzi hogy a gyereke teste és kinézete az övé, de ez nem így van. Ha a gyerek változtatni akar a haján hadd változtasson

2021. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Engedd neki, max megbánja, de inkább most tanulja meg és ne mondjuk pár év múlva.

Anyám mindig frufrut vágatott nekem, azóta is nagyon haragszom mert el van teljesen halva az a rész, nem nő, törik stb.


Szóval az ő haja, ha azt szeretné hát legyen.

2021. aug. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez csak haj, visszanő. Ha pedig nem tetszik neki, hát megtanulja, hogy a döntéseknek sokszor hosszú távú következménye van.
2021. aug. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nyugodtan nyirasd le neki, csak haj, majd visszanő. Úgy is meleg van, egyszerűbb a tüsit kezelni. Esetleg te is legépelheted neki, hogy lássa, hogy támogatod a döntéseit. Sőtt, vághatsz egyre rövidebb hajat neki, hátha félúton valami hosszabb tetszik meg neki.
2021. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Én fokozatosan vágatnám le.

Nem írtad most milyen hosszú a haja, de először mondjuk egy vállig érőre vágatnám, aztán ha még rövidebbet akar, akkor még egy kicsit rövidebbre és így tovább.

Én is azt gondolom, hogy nem örülnék a tüsis hajnak, megpróbálnám lebeszélni, de ha igazán nagyon akarja, akkor talán belemennék. De csak úgy, hogy előtte nagyon sokat beszélgetek vele, hogy ezt nem lehet visszacsinálni, évek, mire újra hosszú lesz stb.

2021. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

Bár az ő teste, én apaként nem engedném meg. Nálam a minimum a vállig érő haj, de mivel a kislányomról lenne szó, mondjuk állig engedném.


Azért vagyok ezzel így, mert egy lányról beszélünk, nem pedig egy fiúról. Ráadásul ezt a jelek szerint nem teljesen önszántából akarná, hanem a barátnője miatt is, ami nettó hülyeség. Az utolsó okom pedig az, hogy levágni nagyon egyszerű a hajat, de visszanöveszteni már nem.

2021. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Miért ne lenne egyszerű visszanöveszteni???
2021. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!