Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok az úgymond...

Mit gondoltok az úgymond kerülendő összetevőkről?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok pl, hogy tudatos bőrápolással foglalkozó oldalakon sokszor felmerül, hogy kerülni kell a parabeneket, paraffint, illatanyagokat, denaturalt alkoholt stb.


Aztán elkezdtem nézegetni többféle terméket. Legyen az arc, haj vagy testápolási termék.

Ott van pl a cremor aquosus, ami ugyan paraffint tartalmaz, de a világ legjobb alapkrémje.

Volt, hogy mindenmentes tusfürdővel fürödtem és hasonló krémet kentem(babylove washbalsam és popsi kence), de száraz volt a bőröm ugyan úgy.


Aztán ott van a lush, aminek szimpatikus az üzletpolitikája meg minden, de több terméknél azt láttam, hogy parabénnel tartósitják.


Ott vannak a különböző cikkek is. "A" azt írja, hogy kerüljük, pl a parabént, "B" azt írja, hogy nem számít.


Most már sikerült teljesen belezavarodnom az egészbe 🙈


Fogalmam sincs, hogy most ezek tényleg olyan rosszak vagy csak közellenségnek lettek titulálta(az illatanyagot és a denaturalt alkoholt még még értem, mert azok tényleg nem a legjobb összetevők)


2021. jún. 18. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

lush tele van illatanyagokkal

parfüm, alkohol nagyon kerülendő, az alkohol egyedül talán fényvédőkben elfogadott, parfüm sem ördögtől való, főleg az inci végén, csak van akiknél allergiás reakciót vált ki

a paraffin sem túl jó, viszont pl. malessezia-ra jó, tehát gombasafe összetevő, nem tesz rosszat neki

2021. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!