Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta nem használok alapozót,...

Mióta nem használok alapozót, csúnyább a bőröm?

Figyelt kérdés
A maszkhordás miatt egy ideje nem használok alapozót, csak ha nagyon szükséges. Azóta, mintha csúnyább lenne a bőröm, pattanások jelentek meg (főleg ilyen kicsik), több lett a mitesszer is, ez 30 évesen több, mint kínos. Mit tehetnék ez ellen?

2021. máj. 20. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kínos, hidd el, sokan szenvedünk ilyen problémával tinikor után is. :)

Én nem az alapozó elhagyását okolnám. Változott az életmódod? Egészségügyi állapotod? Arcápolási rutinod?

Ha a maszk vonalában jelentek meg főként, akkor egyértelmű az ok.

Ha nagyon nem tudsz merre indulni és rossz a helyzet, akkor tejérzékenységre kezdenék gyanakodni, vagy hormonális problémára. Megér egy kivizsgálást szerintem. Fogaidat is megnézetném a helyedben, mert okozhat pattanásokat az is, ha gyulladás van a szervezetedben.

Addig is, bár nem tudom, hogyan ápolod az arcod, kerülnék minden irritatív összetevőt mint a szulfát, denat. alkohol, parfüm és természetes illóolajok, illetve komedogén összetevők. Hidratálni ne felejts el, mert annak hiányától is felborulhat a faggyútermelés, illetve a hatékony, de kíméletes tisztítás is fontos.

2021. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A maszk vonalában van a legtöbb sajnos.
2021. máj. 20. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanezt tapasztalom mint te, amióta nem használok alapozót és sokszor van rajtam maszk azóta tele vagyok ugyanazokon a helyeken pattanással.

Én a tejre is gyanakszom, most próbálom teljesen elhagyni hátha az okozza.

2021. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont azt tudom ajánlani, hogy ha mosható maszkot hordasz, akkor válts olyanra, aminek szatén a bélése. 3-4 óránként cseréld és illatmentes, hipoallergén mosószerrel mosd.

Ha pedig eldobhatót, akkor azt is cseréld 3-4 óránként.

Segíthet az is, ha veszel a gyógyszertárban szalicilsavas alkoholt, áttöltöd egy sprays flakonba és azzal fújod a maszkot. Fertőtlenít és a szalicilsav is hatékony a pattanások ellen.

Még egy dolog jutott eszembe, nem írtad, milyenek a pattanások, csak, hogy aprók. Ha esetleg viszketnek is és nem kinyomhatóak, akkor gyanakodnék, hogy Malassezia folliculitis. Ez egy gombás fertőzés, maszktól elég gyakori. Azzal viszont bőrgyógyászhoz menj.

2021. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szal8c8lsav jó ötlet,köszönöm. Szerencsére nem viszketnek, többnyire kinyomhatók.


Általában orvosi eldobható vagy ffp2-es maszkot használok, utóbbitól rosszabb a helyzet, nyilván azért, mert kevésbé szellőzik a bőr alatta.

2021. máj. 20. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!