Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » (Aknés hegesek) Ti hogyan...

(Aknés hegesek) Ti hogyan fogadtátok el az arcotokat?

Figyelt kérdés
Huszonéves srác vagyok. Sajnos tini koromban aknés volt az arcom, nem foglalkoztam vele, sőt piszkáltam,letéptem a sebes részt. Sokáig nem zavart, aztán rájöttem hogy hatalmas hiba volt. Hegek maradtak utána, nem keloidos hegek, hanem azt hiszem atrófiás hegek. Az a tipikus amikor olyan a bőr, mintha...nem is tudom, gödrös vagy milyen, de nekem nincsenek mélyedések. Meg az is fura, hogy minden fénynél más, pl egy mesterséges fénynél nagyon látszanak. Mindent próbáltam már, véresre radíroztam majdnem, krémek stb de hiába. Mindenki mondja, hogy fogadjam el, mert sosem fognak eltűnni már. Csak nekem ezek szociális, lelki gondokat okoznak. Múltkor valakivel találkoztam és azt mondta azt hitte 30 éves vagyok. :( Hogyan lehet ezt elfogadni? Főleg egy olyan világban, ahol a városokban a plakátokon baba arcú, bőrű modell nők/férfiak villognak azt üzenve az embereknek,hogy csak a sima bőr az elfogadott. Legalábbis én ezt érzem. És rosszul esik.

2021. ápr. 27. 18:23
 1/4 anonim válasza:
100%

Ha jól tudom léteznek különböző

bőrgyógyászok által végzett (talán lézeres..?) kezelések amelyek specifikusan a hegek elávolítására, vagy kisebbítésére szolgálnak.

Tindigo szépségreceptek yt-os csatornán találsz videókat,amelyek erről szólnak.

Nem tudom hogyan lehet ezt maximálisan elfogadni, nekem sem tökéletes a bőröm.

Én úgy állok hozzá, hogy vannak emberek akiknek nincs karjuk,lábuk, nem látnak, gyógyíthatatlan bőrbetegségük van, stb.. ehhez képest én egészséges vagyok, ja és nem tökéletes babaarcú vagyok, na és akkor mi van?

Ezerszer rosszabb lehetne. Legyél hálás azért ami van, mert hidd el, van aki az egész vagyonát odaadná,csakhogy úgy nézzen ki, mint te.. (esetleg összeégett az arca,vagy bármi..) de mégsem lehet rajta segíteni.

Becsüld meg azt ami van, tedd össze a kezedet érte..mert ki tudja meddig lesz ilyen.

Kapcsold ki a tévét, szard le, hogy mit mondanak mások, hogy milyennek kellene lenni.

Mindenkinek van hibája. Mindig lesz szebb és jobb nálad..ez van.

Ha tudsz segíteni magadon, akkor segíts, keress szakembert, de tökeletes sohasem lesz az arcod..és akkor mi van? Nem vagy teljes értékű ember? Dehogynem.

Ne engedd, hogy mások mondják meg, hogy mennyi az értéked.A boldogságod mostantól erről fog szólni? Hogyha nem tökéletes az arcod,akkor már nem is lehetsz boldog, nincs is létjogosultságod?

Ember, kapd össze magad!

Senki nem fogja helyetted!

Legjobbakat.

2021. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Keress fel egy nagyon jó bőrgyógyászt, vannak megoldások a hegek eltávolításra, de enyhítésre mindenképp.

Olvass bőrgyógyászokról véleményeket, olyanhoz menj, akiről jó visszajelzések vannak.

2021. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kozmetikus segít rajtuk kezelésekkel.Mély hegeken is nagyon sokat javított már,szerintem hozzájuk is fordulhatsz nyugodtan.Az,hogy hogy dolgozd fel? Szerintem sehogy,képzelheted nekem nőként milyen ez,hogy senki nem is áll szóba velem,mert ilyen a bőröm.Viszont az is igaz,valaki meg súlyos beteg.Ettől még lehetsz sikeres vagy ilyesmi. 22/N
2021. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
3-mas neked kozmetikus segített, de azért nem annyira, hogy lelkileg nyugodt legyél, hanem csak annyira, hogy csak egy kicsit zavarjon, de ne őrülj bele?
2021. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!