Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sosem lesz szép, egészséges...

Sosem lesz szép, egészséges hajam?

Figyelt kérdés

25/N vagyok.

20 éves korom óta festem burgundi vörösre a hajamat. Alapból hullámos/göndör hajam van.

Alapból göndör volt, de már 12 éves korom óta iszonyat sprőd, száraz. Kb. 3 havonta vágatom a törött végeket, balzsamozok, olajozok, és semmi.

Fénytelen, száraz, bolyhos.

A következőket próbáltam:

Kallos hajolaj

Garnier banános pakolás

Olívaolajos pakolás otthon

Banánon bakolás otthon

Tojásos pakolás

Ecettel való öblítés

Szűz kókuszolaj

Szűz kókusztej

Szűz argánolaj

Most professzionális balzsamot meg hajolajat használok, semmi sikerrel(ezt a fodrász ajánlotta, hogy ezt használja ő is).


A hajam semmit nem javul. Nem vasalom, nem hajszárítózom, nem borzolom a törölközővel. Egyedül a festéssel roncsolom, de az az egy, amiről nem szeretnék lemondani, mert nem tetszik az eredeti hajszínem.


Pluszban a fejbőröm ilyen hámlós, sebes. A fodrász ajánlott rá két terméket, de nem nagyon segít, ilyen réteges korpa keletkezik rajta, és száraz.


Nem tudom már mit tehetnék, hogy rendbe jöjjön a hajam, annyira igazságtalannak érzem.


2021. márc. 22. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem a problémádat, nekem is ilyen sprőd, göndör hajam van, és még szőkítem is. Nálam pont a vasalás az egyetlen, ami megmenti, mert göndören borzasztó. Hajmosás: 2x sampon, 1x jó vastagon hajbalzsam, alaposan kimosom, ha van időm, akkor pakolást is felrakok pár órára. Megszárítom vagy hagyom magától, utána jól befújkálom hővédővel és hidratáló sprayvel, hagyom, hogy kicsit beszívja, aztán szépen kis tincsenként haladva kivasalom, gyors mozdulatokkal, nem szabad sokáig rajtahagyni a vasalót. Utána hajolajat kenek a végekre és kész, szépen csillog, fényes a hajam. Persze annyira nem, mint azoknak, akiknek alapból egyenes a haja, de így is szép. Plusz vitaminokat kell szedni! Az fontos a hajápolás szempontjából(is). Remélem tudtam segíteni és ez neked is be fog válni, én is éveket szenvedtem, mire kitapasztaltam, mi használ :)

24L

2021. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A vicc az az, hogy én nem vasalom, nem szárítom, nem festem és mégis ilyen. Nem tudom, hogy mi okozhatja. A sörtés kefe picit segít a zsírt eloszlatni, talán segít a szárazságon. Én nem régóta használom, de eddig nem tartom rossznak.
2021. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran mosod a hajad?

Fésülöd? (Állítólag nem szabad a göndör hajat fésülni.)


Ezt a sok olajat egyszerre használod? Mert döbbenetesen soknak tűnik.


Nekem is tönkrement anno a hajam a rengeteg szőkítéstől, csomókban hullott. Nekem az segített, hogy levágattam az egészet a francba, és két évig pixie-t hordtam.

2021. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 a göndör haj egész egyszerűen alapból száraz, sprőd, kevés szerencsés embernél van kivétel. Tökmindegy, mit csinálsz vele, ilyen és kész. Én ezért írtam, hogy rászoktam a vasalásra, mert egyenesen legalább szép selymes és hővédővel nem roncsolja a hajat. Én 3 hónapja vágattam és még mindig nem töredezett le, pedig minden héten kivasalom.
2021. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem bírja a hajad a festést... otthoni festékkel van festve, vagy a fodrász keveri? ez akár allergiás reakció is lehet. keress fel egy bőrgyógyászt, mert lehet komolyabb a baj
2021. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Megpróbálok mindenre válaszolni:

nem minden olajat használok egyszerre, csak ezeket próbáltam. Most jelenleg egy professzionális balzsamot meg hajvégápoló olajat használok rá.

Heti egyszer mosom, van, hogy kéthetente egyszer, mert nem látszik, hogy zsíros. Fésülni nem szoktam, csak mielőtt meg miután megmosom.

Bolti festékkel festem. Anno az ammóniára allergiád voltam, ezért ammóniamentes festéket használok.


El akarok majd menni mindenképpen, csak most a Covid óta nem megyek sehova(most ezt nem akarom ide keverni, de a lenyeg, hogy majd utana megyek kivizsgáltatni).


Aki írta a vasalást: nekem az a baj, hogy hővédő ellenére is törik. Anno én is csináltam, még jóval festés előtt, kamaszkoromban, de rengeteget tört a hajamon, hiába használtam rá megfelelő védő termékeket, és alacsony hőfokot. :(

2021. márc. 23. 18:23
 7/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Viszket is a fejbőröd pár nap után hajmosás előtt?
2021. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, szokott. :(
2021. márc. 24. 12:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Arra is használtam már kétféle sampont, T-gel-t meg Koffeines sampont.
2021. márc. 24. 12:43
 10/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Szerintem zsíros korpád van. Mivel fokozott a faggyútermelés felgyűlik a szerként hámképződés, a hajhagymáid nem jutnak elég levegőhöz. Kénes samponnal lehet ezen javítani, de a probléma mindig jelen lesz.
2021. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!