Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal,...

Mit csináljak a hajammal, sosem lesz egészséges?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve hagytam abba a hajvasalást. Azóta heti 2-3x mosok hajat és csak hajmosáskor a balzsamozott/hajpakolásos hajamat fésülöm ki, hajmosások között egyáltalán nem. A hibát ott követtem el, hogy mielőtt letettem a hajvasalót és nekiálltam a hajnövesztésnek nem vágattam le a roncsolódott részeket. De most az utóbbi 3hónapban 3x is vágattam belőle és a legutóbbinál elméletileg szinte az összes töredezett hajvégem lejött. Ez az utolsó vágás 1,5 hete volt és most erre megint miket látok...hát töredezett hajvégeket. Egy évnyi szenvedés után(nem vasaltam úgy állt ahogy...amivel nekem eléggé nehéz volt megbarátkozni) ott tartok, hogy semmi értelme nem volt mert a hajam hosszabb se lett és hiába vágatom törik. 1hónapja szőkéről barnára váltottam, hogy festeni se kelljen, de amúgy rengetek pénzt költök a hajamra és mégse látszik meg. Már a hajápolási cuccokat is a fodrászomtól veszem...Mit tehetnék még?:S:S
2011. ápr. 15. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ne csak annyit vágj le amennyit muszály, annál 5 centivel többet. Hidd el hogy ezek után gyorsababn fog nőni, mert ha nem is látod, még maradhatott pár fentebb eltört haj, ami bizony bárhogy is nő nem lesz egészséges. Inkább legyen rövidebb, de ápolt.
2011. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De így is épphogy váll alá ér és a rövidebb haj szörnyen áll...még az ekkora hosszal is bajom van:S
2011. ápr. 15. 22:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és ha rövidebb lenne akkor tényleg muszáj lenne vasalni és formázni minden nap...akkor meg hiába lenne levágva...
2011. ápr. 15. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok mindent nem tudsz vele csinálni. A festés meg a vasalás miatt a hajszál egész hosszán sérült a haj felszíne, így amíg nem növeszted le teljesen, addig törni is fog. Hiába raksz rá mindenfélét. Egyáltalán ne festesd és növeszd le, ha van hozzá türelmed.
2011. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gedeon_neni! :) ***** válasza:
100%
ez egy nagyon hosszú folyamat, kár, hogy még csak most váltottál barnára. a szőke hajnak ára van, attól még, hogy lefedted, az most egy roncsolt haj, amit a szőke okozott ugyanúgy ottvan, a végein pedig még a régi hajvasalásod eredménye. ne keseredj el, egyszercsak majd elkezd nőni mint a gomba, addig türelem, vágass kicsit többet, olajozd, ápold, még szárításhoz is használj hővédőt, meglesz az eredménye!
2011. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó, hogy nem festeted! Én azért fésülném a hajam rendszeresen. Szerintem egy jó minőségű hajkefe nem fog ártani. Nekem ami nagyon bevált, az az Avonban lévő hajvégápoló, ilyen kicsi zöld tetejű, pumpás a kupakja. Nagyon jó. Olajos forma tapintása van, és hát nem ragasztja össze a törött hajvégeket nyilván, de a károsodást megelőzi. Én vasalom a hajam, és segít ez a cucc.

Igaza van az előttem válaszoló nem emlékszem hányadiknak, hogy kicsit többet vágass belőle, mint amennyit kell.

2011. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A festés még jobban roncsolja, mint a vasalás. Nézd meg azoknak a haját, akik évek óta festetik; használhatnak rá hatféle balzsamot, akkor is csúnya és szálkás. Ez a legfőbb ok nálad is...
2011. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az a haj, ami már egyszer töredezetté, sprőddé vált, mert sérült az már soha nem lesz egészséges, mert a hajnak nincs keringése. Onnantól kezdve, hogy kinőtt a hajhagymából csak roncsolódni tud. Szóval ha most nem károsítod annyit, akkor egészséges lesz az, ami most nő ki. Ha B vitamint szedsz, akkor még egészségesebb lesz.

Hajápolási cuccokat fodrásztól venni pénzkidobás.

A hajfestés pedig annyira nem károsítja a hajat, bár ha a természetes hajszínedet is szereted, akkor az mindenképpen jobb választás. hajfestésnek az a titka, hogy a hajad egyszer kell csak befesteni, jó minőségű festékkel, utána CSAK a tövét és csak a hatóidő lejárta előtt 5 perccel kell átfésülni az egészet, hogy egy kicsit felfrissítsd a színt és szebb legyen az átmenet a frissen és a régebben festett részen. és a tőfestés az tényleg tőfestés, tehát ha 1 centi van lenőve, akkor 1 centi és nem 5, mert az az 5 centi kb 3 hónap alatt nőtt ki, és ha minden centinál átkened, akkor 3 hónap alatt 5-ször teszed ki vegyszereknek, feleslegesen, mert gondolom elsőre is befogta a festék.

10 éve festem a hajam és egy évben csak 2-3-szor vágatok a végéből, akkor sem azért, mert töredezett, hanem mert különben túl hoszú lenne.

Amúgy ha vitamint szedsz (pl revalid), akkor 1 év alatt rendbejön a hajad teljesen. Hozzá kiegyensúlyozott egészséges táplálkozás ugye. Inkább erre költsd a pénzed, mint értelmetlen hajápoló szerekre, egy könnyű sampon és egy balzsam elég. Olyat vegyél, ami fényes hajat ígér, mert azok lezárják és bevonják a hajad, tehát kicsit úgy tűnik, mintha egészségesebb lenne (persze ez csalás, de pl nivea vagy elseve tükörfénnyel jól lehet csalni).

2011. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!