Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen bőrápolót ajánlotok...

Milyen bőrápolót ajánlotok egy 16 éves, pattanásos arcú lánynak?

Figyelt kérdés
Sajnos rettenetesen csúnya az arcom egy ideje, és nagyon elegem van belőle. Minden nap megmosom szapannal és vízzel. De úgy tűnik az nem jó úgy. Az iskolába le szoktam alapozni, hogy ne látszódjon, csak szerintem a mindennapi smink se tesz túl jót. Hogy tudnám úgy ápolni az arcomat, hogy tűrhető legyen smink nélkül is?

2020. okt. 30. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

A szappant dobd ki! Nem való arcra!


Egy alap rutin kell neked, egy jó arclemosó, hidratáló és fényvédelem az alap.

Ha ez megvan, és nincs látható javulás, akkor kell tovább menni, hatóanyagokat bevetni.


Ha kell konkrét termék ajánlás, akkor írj nyugodtan, csak most épp indulok otthonról.

2020. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem vicc!


Antibakteriális szappan, és antibakteriális fertőtlenítő. Szemedbe ne menjen!

2020. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Valóban szappant ne használj arcra.

Aztán azt kéne kideríteni, hogy pontosan milyen a bőröd. Túl zsíros? Vagy pont hogy túl száraz? Mindkettő pattanást okoz

2020. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Garnier 3in1 terméket próbáld ki, estére pedig kend be Neogranormon kenőccsel.

Alapozót felejtsd el, mert csak eltömíted a pórusokat, begyullasztod, nem hagyod szellőzni és gyógyulni.


Ezeken kívül: vizsgáld meg, hogy miért is vagy pattanásos? Csak a tinidzserkori hormonok miatt? Miket eszel, miket és mennyit iszol? Túl sok olajos és zsíros ételt fogyasztasz? Van-e valami allergiád?

2020. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Bahh, az ilyen Garnier, Nivea meg egyéb drogriás vonalat felejtsd el. Többet árt, mint használ.


Első körben szerintem érdemes lenne elmenned bőrgyógyászhoz, hogy kiderítsétek, miért vannak a pattanások. Utána pedig kozmetikushoz, arckezelésre. Ő segíthet egy tartható, normális rutin kialakításában is.

Mert én hiába írom le, hogy miket használok reggel és este az arcomra, ha teljesen más a problémánk... Lehet, hogy ami nekem használ, az nálad csak rontani fog a helyzeten. De ami biztos, hogy kelleni fog:

-szappan helyett micellás víz + cleanser

-normális, illatmentes hidratálókrém

-hámlasztó

2020. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos mindegyik! Ment a zöld jel nektek! :)
2020. okt. 30. 13:07
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, az ételallergia is fontos tényező, én pl laktózérzékeny vagyok, mióta nem fogyasztok tejterméket, fényévekkel javult a bőröm.

3as voltam

2020. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Drogériás kencéket felejtsd el (Garnier) és a szappant is!

Habzó arclemosót válassz (Happyskin, Uriage) és olcsóbb árkategóriából ajánlom mondjuk a Pompom termékeket (dm-ben is van már), de a honlapjukon nagyobb a választék.

2020. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Van az Avonnak egy ilyen pattanas leszarito gelje

En azt ajanlanam

2020. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen Avont, meg társait is felejtsd el. Borzasztóak az összetevőik.
2020. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!