Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért zsírosodik a hajam...

Miért zsírosodik a hajam ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Rettentően gyorsan zsíros lesz a hajam. Pl.: vasárnap este megmosom (head & shoulders) a hajamat és már keddre bezsírosodik. Valami tanács, tipp kéne, hogy ez megváltozzuk. Recinus olajat szoktam használni, de azt ritkán 2-3 hetente egyszer. Olyan tippekre termékekre gondolok amik nektek beváltak.


Előre is köszönöm a segítséget.



2020. okt. 29. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy próbálj olyan sampont választani, ami normál hajra van, ne cserélgesd a samponokat.

Nekem is könnyen zsírosodik/zsírosodott, kb két naponta kellett volna hajat mosni. Karantén alatt ráálltam arra, hogy heti kétszer mosom meg ha törik ha szakad. Nehezen de lett eredménye, most már nem annyira vészes, kibír 3napot is :D

(személy szerint a head&shoulders nekem nem vált be, korpás lettem tőle, mégis elvileg az ellen van... )

2020. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is csak heti 2 szer mosom meg a hajamat, szerda és vasárnap este. Nem akarok sűrűn hajat mosni. Karantén alatt még ennél is ritkábban mostam de nem nagyon segített. Head & shoulderset azért kesztem használni mert korpás volt a fejbőrön mióta használom azóta egyáltalán nem az. Mikor először használtam ezt a shampont akkor elég volt heti 1szer megmosnom mert nem zsírosodott. De már 1-2 éve ezt a shampont használom és már gyorsan zsírosodik így is. Hogyan kéne shamponokat választanom mik lennének a "feltételek"? Csak egy baj van a fejbőrömmel hogy hamar zsírosodik, egyáltalán nem is korpás már.
2020. okt. 29. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
A H&S-t dobd a kukába, attól csak zsírosodik, mert tele van nyomva szilikonnal. Nekem is viszketett a fejem, meg korpásodott és emiatt kipróbáltam. Hát 2-3 napot ha kibírtam vele, 35F vagyok. Kipróbáltam egy másik sampont, amitől szintén zsírosodott, mert ugyanúgy benne volt a szilikon. (Összetevőlistán: dimethicone, dimethiconol neveken futnak)Tehát ez volt a hunyó, így ezt a 2 összetevőt tartalmazó samponokat érdemes kerülni. Koffeines samponokat használok, ha megbolondul a fejem akkor váltogatok és néha bevetem a Nizoralt. Valamikor az sem segít a hámlás ellen (homlokomon jelentkezik mosás után), mert kemény a víz nálunk. Ha szerencsém van 4-5 napig kibírom.
2020. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, figyelni fogom az összetevőket.
2020. okt. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!