Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hamar zsírosodik a...

Nagyon hamar zsírosodik a hajam. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy 2 naponta mkell hajat mosnom. A hajmosás előtti este már katasztrófális. Mit tehetnék ellene?

16/L


2019. okt. 20. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szokj hozzá. Sajnos nem igazán lehet segíteni rajta. Minden praktikát is kipróbáltam már, így sikerült szétmarni a fejbőrömet sós samponnal. Azóta a zsírosság változatlan de cserébe 1 nap után viszket a fejbőröm és durván korpás is.
2019. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanez, nekem egy mesterfodrász mondta, hogy semmi nincs rá...mossak hajat zsíros hajra való samponnal és semennyi balzsamot ne tegyek a hajtövekre, de ez se segít.
2019. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Göndörítsd a hajad , akkor kevésbbé látszik
2019. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen samponokat próbáltál eddig? Lehet, hogy egy sem volt jó... én a helyedben körülnéznék a natúr vonalon is, lehet, hogy a sok vegyi anyag irritálja a fejbőröd, de vannak nagyon jó natúr sampon márkák, ezeknek is érdemes lenne adnod egy esélyt.

Aztán: milyen hosszú a hajad, és milyen gyakran hordod összefogva? Ha sokat van copfban, akkor a fejbőröd nem tud rendesen szellőzni a "rászorított" haj miatt, könnyen befülled, és máris zsírosodik. Ha pedig nagyon dús a hajad, érdemes lehet kicsit kiritkíttatni fodrásszal, pont azért, hogy jobban levegőhöz jusson a fejbőr.

Még pár tipp:

- A hajpakolást, balzsamot, csak a hajad végére használd, a tövekre soha ne vidd fel, ezek is zsírosítanak.

- Mindig szárítsd meg mosás után a hajtöveket, mert a vizes haj is be tud fülledni, amitől már frissen mosottan is zsíros hatása lesz.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2019. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

A legjobb, amit tehetsz, ha elmész egy ilyen hajdiagnosztikai vizsgálatra. Nálunk a helyi gyógyszertárban szokott lenni ilyen néha, olyankor előre kell időpontot kérni, de amúgy ingyenes. Ott megvizsgálják a fejbőrödet egy ilyen kis kameraszerűséggel, és tanácsot adnak, hogyan ápold a hajad, mit kerülj el, mit használsz stb.


Én akkor voltam, amikor nagyon korpásodott a hajam. Ajánlottak egy speciális hajszeszt, amit minden mosás előtt kellett használni. Pár hónap után nyoma sem volt a korpának.

2019. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!