Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért törik így a hajam?...

Miért törik így a hajam? Miért ilyen fura rövid az egyik fele? *Kép*

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem nő, talán csak a bal oldal és ezt sem tudom miért. A jobb nagyon törik. Nem vasalom, nem festem. Megmosom és megszárítom de erre nem lehet fogni, más is szárítja és nem törik így neki. Mi baja a hajamnak, mit tegyek?
2019. szept. 4. 19:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2019. szept. 4. 19:15
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azon az oldalon alszol?
2019. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen de nem leengedett hajjal.
2019. szept. 4. 19:33
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Neharagudj, nem megbántani akarlak , de ilyen csúnya töredezett végtelenségig száraz hajat , nagyon régen láttam.

Sürgősen vágasd egyenesbe , és a hajápolásodra pedig nagyon figyelj oda , balzsam , pakolás ,ha nincs pénzed úgy rá , akkor vegyél kókukszolajat/kókuszzsírt , vagy argánolajat , és mindenképp kezeld vele.

Ha azt akarod hogy nőljön a hajad , szedjél b vitamin(okat) , és a szárítást felejts el , hagyd levegőn száradni , és vizes hajjal meg bele ne feküdj az ágyba , mert hullik /törik tőle a haj. És a vizes hajadat se fésüld mert csak téped az egészet , száradás után fésülködj.

Nem is tudom mit mondjak , még ,mert ez borzadáj.

Igyál sok vizet , az is okozhatja ezt a szintű szárasságot . Fogalmam nincs milyen sampont használsz , de én azt is cserélnék , valami táplálóbbra .

2019. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, lehet a kép miatt, de nekem rettenetesen elhanyagoltnak tűnik a hajad :/

A hajolaj csodákat tesz. Én gliss kur-t használok, de ha kibírja a tárcád, a Biolage még jobb! Használhatod vizes és száraz hajra is!

2019. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Táskát hordasz azon az oldalon ahol törik? Mert ez is lehet egy ok a felemassagra.


Az egy szintbe vagast én is tudnám javasolni, illetve egy hajapolasi rutint kéne kialakitanod. Sampon-balzsam-heti 1-2 pakolás, esetleg hajolaj.

Én speciel nem szeretem az olajos hajpakolásokat, inkább a balzsamhoz hasonlókat preferálom. Illetve ezeken kívül keratinos termékeket dogivel.


Ezen kívül taplalkozz változatosan, egyél kicsit több fehérjét és vitaminokat. Nagyon jó a dm-es hajvitamin és a kovafold is.


Ha hajat mosol utána meg ne dögöld a hajad, hanem óvatosan itasd fel a vizet és csavard kB 10 percre turbánba a hajad. A szárítást is praktikusabb retegenkent csinálni.

2019. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban menj el fodrászhoz és vágasd át az egészet. Hátha azt is el tudja majd mondani, hogy ez mitől van és hogy előzd meg, és biztos tud ajánlani valami jó szert rá.
2019. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

1. Fodrász! Hozza rendbe amennyire csak lehet, adjon egy normális formát, a törött végeket vágja le.

2. Igyál legalább 1,5 liter vizet. Én ha nagyon megerőltetem magam, akkor a napi 1,8 liter lemegy, ez van, nem mindenki tudja "vedelni" a vizet. Ha 1,5 liternél kevesebbet iszok, akkor elkezd szétszáradni a bőröm, és a hajam is sokkal szárazabb, szóval tényleg számít.

3. Csak VIZESEN fésüld, úgy, hogy van rajta balzsam is. Szárazon sokkal több törést okozol a hajadnak.

4. Egy jó deep conditioner, pl a garnier fructis 3in1 hair food most nagyon jó, ráadásul elég természetes termék is, 98%-ban természetes anyagokból áll - ezt hajmosás után felkened, hagyod hatni x ideig, és kiöblíted. Emellé még egy kifejezetten leave-in kondícionálót is ajánlok, amit száraz hajra kensz fel, amikor szükséges.

5. Hajolaj.

6. Hajvitamin.

2019. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismétlem a többi választ, leírok még egy lehetséges magyarázatot ami eszembe jutott. Nem lehet, hogy azon az oldalon egyszer, régebben érte valami trauma a hajad? Pl. magas hőfokon többszöri átvasalás, göndörítés, festés? Lehet már nem is emlékszel rá. Azóta meg nem lett visszavágatva és egyre feljebb törik. Mert nem hiszem el, hogy 1-2 hét eredménye ekkora hosszbeli különbség a két oldal között.
2019. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, először is vágasd le egy síkba a hajadat, majd rendszerese ápolt pakolásal (oliva pl és hajbalzsamokkal). Nagyon száraznak néz ki és az is lehet a törés egyik oka. Ne formázd hővel ha lehet.:)
2019. szept. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!