Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért szólják le a profik az...

Miért szólják le a profik az ingyenes weblapszerkesztőket?

Figyelt kérdés

Miért zárkóznak el a profik pl. a [link] -tól? Még nem hallottam konkrét érveket.


Azt értem, hogy azt a megoldást preferálják, ami révén ők jutnak munkához és bevételhez. De...


A ucoz-on pl. egy kezdő gyakorlatot szerezhet, ha belejön, és hasznát és értelmét látja a továbbfejlesztésnek, akkor domain-t, formot, kiegészítőket vásárolhat, olyan állapotba hozhatja a weboldalát, hogy nem állapítanád meg, hogy nem profi weblap.



2015. szept. 29. 20:10
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Igen, van. Az nem az én kiadásom. Aki pedig a lapomról a reklám miatt megy el, az számomra nem célközönség.
2015. szept. 30. 10:37
 22/31 2xSü ***** válasza:
100%

> Úgy látom, nehéz elvonatkoztatni a bevételt meghatározó céges honlaptól, vagy a magányos pénzcsinálótól, akinek a pénzét biztosan nagyban meghatározza a lap minősége.


Igen, hiszen itt olyan válaszolók vannak elsősorban, akiknek ez a szakmájuk, ők megrendelésre készítenek honlapokat. Te itt most az ő véleményüket kérted ki.


> Én, az amatőr, a hobbista, magam állítom elő a tartalmat, kevés esetben kölcsönzök más lapokról, és nem várok bevételt - "nonprofit".


Ilyenkor azért bennem mindig felmerül a kérdés, hogy ha valakinek jó egy mások által is használt sablonra felhúzott honlap, ha ennyire nem számít a honlap kinézete, akkor egyáltalán szüksége van-e honlapra. (Oké, tudom, ezt ne én döntsem el, hanem döntsd el te, de azért a kérdés bennem mégis adott.)


Azért egy honlappal szemben egészen más elvárásai vannak egy embernek, ott eléggé szemet szúr, ha egy honlap aldomainen van, olyan sablonnal rendelkezik, mint több más honlap. Pl. egy bloggal szemben nincs ilyen egyedi elvárás. Ott mindenki tudja, hogy a dizájn olyan, amilyen, nem gond, hogy egy kaptafára készül, mert ez egy blog, a tartalom a lényeges, meg a blog nyújtotta funkcionalitások. Egy Facebook oldal vagy csoport is lehet jó választás.


De ha már honlap, akkor is lennének jobb alternatívák. Akármennyire nonprofit valami, akármennyire hobbi szintű, ha valaki eljut odáig, hogy neki *kell* egy honlap, akkor legyen annyira igényes, hogy akkor áldoz rá, évi pár ezer forintot ráköltsön, hogy legyen hozzá egy egyedi domain, egy tárhely – évi néhány ezer forintért ez is elérhető –, ahol nem reklámoz olyan dolgot, amit nem saját elhatározásból reklámoz, ahova egy kód szempontjából is megfelelő minőségű CMS-t – pl. WordPress, Drupal – felhúz, keres egy jó dizájnt – és nem 300, hanem isten tudja hány dizájnt tud találni hozzá –, kicsit foglalkozik vele, dolgozik vele.


> Aki pedig a lapomról a reklám miatt megy el, az számomra nem célközönség.


Nem, nem fog elmenni. De tudat alatt egy fokkal amatőrebbnek fog elkönyvelni, mint amúgy objektíven megítélhető lennél, vagy amennyire a honlapod, az ügy, amit képvisel megítélhető lenne. Olyan ez, mint ha valaki mondjuk hobbiból méhészkedne. Mondjuk nem kimondottan üzleti alapon, csak a barátai között osztogatna el mézet, esetleg az ismerősök ismerőseinek adna el néhány üveggel. A méz olyan minőségű, ízű, amilyen. De egészen máshogy fogod értékelni, ha otthon nyomtat hozzá saját címkét, ami nem nagy költség, lehet, hogy nem is a legprofibb, de mégis megadja a módját. Ennél egy fokkal rosszabb, de még mindig jó, ha sima üres dunsztosüvegbe teszi a mézet. Meg egészen más, ha kapsz egy kovászos uborka feliratú dunsztosüvegben mézet. A méz, mint írtam ettől ugyanaz marad, mégis egészen más „íze” van azt egy házi címkével ellátott üvegből, meg más egy kovászos uborka címkéjű üvegből a kenyérre kenni.

2015. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Mi van, ha én el tudok vonatkoztatni a külcsíntől, és csak azokat tartom célközönségemnek, akik szintén el tudnak? Mi van, ha én egy olyan hiánypótló "terméket", mondhatni ritkaságot mutatok meg ingyen, teljesen önzetlenül, amihez hasonlót máshol, mások, kemény pénzekért árulnak? Miért kellene nekem pluszba még fizetnem is azért, hogy ezt megmutassam?
2015. szept. 30. 12:47
 24/31 A kérdező kommentje:
Kicsit olyannak tűnik már ez az egész, mint a szandál-zokni.
2015. szept. 30. 12:59
 25/31 anonim ***** válasza:
Miért kérdezted a véleményünket ha utána bármilyen érvet hozunk is fel, csak a sajátodat szajkózod mint egy papagáj?
2015. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A technikai érveket elfogadtam. Meg is írtam, hogy amint termék/szolgáltatás témájú weblapot akarok, profi megoldást fogok választani.


Amit nem fogadok el: ha egy teljesen nonprofit témában pubklikálok, miért kellene fizetnem.

2015. szept. 30. 14:54
 27/31 anonim ***** válasza:
Értsd már meg hogy nem kell, leszarjuk, csak unjuk már a szarrágást.
2015. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A nonprofit pedig nagyyon nem azt jelenti hogy nem keletkezik bevétel.
2015. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Részemről befejeztem, nehogy túlunjátok a szarrágást. Tök mindegy, mit jelent a nonprofit.
2015. szept. 30. 15:24
 30/31 2xSü ***** válasza:
100%

Mondok pár példát. Anno vezettem blogot. Nem gondoltam azt, hogy a dolog annyira fontos, vagy különösebben annyira energiát akarnék belefektetni, hogy érdekes legyen, ezért tökéletesen megfelelt nekem erre egy blogger.com-os oldal.


Anno volt egy nagyon amatőr rockbandánk. Akkoriban azért nem volt elvárás, hogy honlapunk legyen, egy ideig nem is volt. De ha már úgy döntöttünk, hogy legyen, akkor inkább vettünk hozzá egy domaint, megcsináltam saját magam olyannak, amilyennek én akartam, hogy egyedi legyen.


Volt pár évig Minecraft szerverünk is. Ott is egy bizonyos szintig teljesen elégnek tartottuk, ha van egy Facebook oldalunk, amin keresztül kapcsolatot tudtunk tartani a játékosokkal offline módon is. Mikor ennél több is kellett, akkor megint csak azt mondtuk, hogy akkor csináljuk meg ezt rendesen, kérjünk egy domain nevet, szerencsére tárhelyet sikerült más úton szerezni hozzá, de ha már honlapot akarunk, adjuk meg a módját. Végül is éves szinten 2-3000 Ft nem a világ, ha csak öten szállunk be a költségbe, akkor az max. egy-két sör ára. Annyit csak tudunk rááldozni, ha már eljutottunk addig, hogy legyen saját honlapunk.


Tagja voltam egy kisebb társaságnak is, ami egy nagyobb, világméretű társaság része is volt egyben. Ott országos szinten volt honlap, levelezőlista, az is elég volt egy ideig. Mikor megjelent az igény, hogy legyen saját honlap szekciónk, akkor megint csak az volt, hogy akkor csináljuk meg rendesen, tervezzünk logót, szavazzuk meg, hogy melyik a legjobb, legyen benne valami egyedi ötlet, legyen az a honlap valóban a-tól z-ig a sajátunk a saját szájízünk szerint.


Tegyük hozzá, programozó vagyok, így nekem könnyű dolgom volt, nem kellett embert keresni hozzá, aki megcsinálja a honlapot, nem kellett erre extra költséget szánni, csak a tárhelyet, domain nevet kellett megoldani, amiről meg azt gondolom, nem olyan hatalmas költség, amit akár hobbi, nonprofit céllal ne lehetne bevállalni, ha már annyira elkötelezettje vagyok egy adott ügynek, hogy időt, energiát amúgy szánok rá, fontosnak tartom, hogy egy adott tartalom megjelenjen a neten.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Megint vegyünk egy analógiát. Én pl. ritkán iszom bort. Viszont ha bort szeretnék inni, akkor azért van olyan elvárásom, hogy az valóban bor legyen. Nem kell a világ legjobb borának lennie, de van egy szint, ami alá nem megyek. Pl. nem veszem meg a két literes PET palackos Koccintós márkájú bornak is alig nevezhető löttyöt. Ha csak arra tellene anyagilag, akkor inkább nem innék bort.


De elfogadom, hogy valakinek nincsenek ilyen kritériumai, hogy valakinek megteszi az a Koccintós, csak üssön. Lenézem azt, aki megveszi a Koccintóst? Nem, nem ez a jó szó rá. Azt még úgy tudom acceptálni. Lenézem a Koccintós márkájú bort magát (és nem azt, aki megveszi)? Ez sem a legjobb szó rá, nem lenézem, de a saját értékrendem alapján megítélem. Bizonyára van rá piaci igény – különben nem gyártanák –, de a magam részéről köszönöm, de nem kérek belőle, mert silánynak tartom a minőségét, ami nem üti meg azt a szintet, amit elvárok egy bortól.


Tehát nem jó szó az, hogy lenézném a dolgot, de ha engem kérdezel, akkor elmondom azt, hogy én bizony minőségi különbséget látok egy ismert borász nem túl extra, de a saját földjén termett, saját maga által készített bora és egy mindenhonnan összevásárolt isten tudja milyen minőségű szőlőből ipari méretekben történő borkészítés terméke között, és nekem ez a minőségi különbség ott feszül egy határvonal, ami alá személy szerint nem akarok menni.


Oké, elfogadom, hogy valakinek bőven megteszi a dolog, valakit nem érdekel különösképpen egy honlapnál, hogy mennyire valid a HTML tartalom, hogy milyen biztonsági kockázatokat rejt a dolog, vagy hogy mennyire sablonos, vagy mennyire dizájnos, egyedi megjelenésében egy honlap. Nincs ezzel gond, nem véletlenül vannak ilyen oldalak és nem véletlenül lehet rá üzletet építeni, igény van rájuk a minőségi kritikákkal együtt is. Használja aki akarja. De én személy szerint nem vetemednék rá, akkor inkább ne legyen honlapom, vagy akkor inkább nyitok egy Facebook oldalt, vagy egy blogot erre a célra, én azt nem tartom annyira gusztustalan megoldásnak.

2015. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!