Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért szólják le a profik az...

Miért szólják le a profik az ingyenes weblapszerkesztőket?

Figyelt kérdés

Miért zárkóznak el a profik pl. a [link] -tól? Még nem hallottam konkrét érveket.


Azt értem, hogy azt a megoldást preferálják, ami révén ők jutnak munkához és bevételhez. De...


A ucoz-on pl. egy kezdő gyakorlatot szerezhet, ha belejön, és hasznát és értelmét látja a továbbfejlesztésnek, akkor domain-t, formot, kiegészítőket vásárolhat, olyan állapotba hozhatja a weboldalát, hogy nem állapítanád meg, hogy nem profi weblap.



2015. szept. 29. 20:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a te igényeidet kielégíti, akkor neked jó. De egy "profi" igényeit nem elégíti ki, ezért neki nem jó.


Aki egy kicsit igényesebb, az látja a különbséget egy szép/jó és egy csúnya/rossz weboldal között. A "profi" tudja mitől lesz szép/jó egy weboldal, de az ucoz-zal ezt nem lehet megcsinálni - már az előbb felsoroltunk pár okot, hogy miért.

2015. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Most teljesen úgy érzem magam, mintha esküvőre készülnék, és az én társadalmi szintemen nekem untig megfelelő egy ruha a kölcsönzőből, de jön valaki, aki azt mondja, hogy ez így nem jó, vegyem meg a ruhát egy szalonból, majd jön egy harmadik, és azt mondja, hogy egyik megoldás sem jó, csináltassak méretre az úri szabónál. De nekem csak egy alkalomra van szükségem a ruhára, és nem akarok rá költeni a szükségesnél többet. A násznép meg nem igazán foglalkozik a ruhámmal, aki meg igen, azzal meg én nem foglalkozom.
2015. szept. 29. 22:03
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért kéred a véleményünket? Csináld azt, amit jónak látsz...
2015. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Azért kértem a véleményeteket, mert már régóta érzékelem az ingyenes weblapszerkesztők iránti lenézést, és szerettem volna megtudni az okát.
2015. szept. 29. 22:14
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem párat a ucoz oldalán felsorolt oldalak közül, észrevételeim a következők:


1. Ránézésre egytől-egyig szörnyen igénytelenek


2. Rettenetesen zavaró a hatalmas "uCoz" reklám az oldal sarkában. Ha egy oldalon ilyet látok, be is zárom.


3. Elavult technológiát használnak(flash).


4. Szörnyen lassúak és optimalizálatlanok.



Igazából az egésznek kicsit olyan hatása van, mintha összevarrnék magamnak egy öltönyt és abban mennék el tárgyalni egy ügyféllel, mert a szabó drágán csinálta volna meg. Ez persze úgy is néz ki, amennyire értek a varráshoz és ruhatervezéshez, de ha nekem jó, akkor mást miért zavar? Aztán meglepetten veszem tudomásul, hogy a továbbiakban nem vesznek komolyan.


Természetesen ha valaki csak saját magának csinálja, az teljesen rendben van, a saját lakásomban én is tök jól elvagyok az összegányolt öltönyömben.


Viszont sokan ilyen oldalon próbálnak adott terméket/szolgáltatást hirdetni, én(meg mások is) az ilyenekkel bizalmatlan vagyok, nem tudom őket komolyan venni.

2015. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi véleményeket!


Részemről, ha valaha terméket/szolgáltatást fogok akarni hirdetni, akkor mindenképpen profi megoldást fogok alkalmazni.

Addig hobbi célokra marad a ucoz (előtte volt a lapunk.hu, de elkezdett lehúzni), és bízom benne, hogy a külcsín miatt nem taszítódik el a belbecs, és aki valóban érdeklődik a témám iránt az ezután is megtalálja, mint ahogy eddig is. Aki pedig a külcsín miatt fordul el a lapomtól, hát így jártunk.

2015. szept. 29. 22:51
 17/31 2xSü ***** válasza:
100%

Ha van egy cég, akkor számára a honlap egy kapu, egy olyan felület, amivel az esetleges kuncsaft valószínűleg először fog találkozni. Ha egy cég valamennyire is igényes, akkor dolgozik ezen, hogy a honlapja valóban őt tükrözze, egyedi legyen, hogy ő mondja meg, hogy mi mekkora hol van, milyen színű, mekkora és milyen típusú betűvel legyen kiírva. Ehhez képest az uCoz-on van van 300 téma. Ebből úgy 100 talán, ami még úgy nézhető, esztétikus is valamennyire. Elvileg lenne mód, hogy valaki belenyúljon a sablonba, akár teljesen egyedi sablont készítsen, de aki az uCoz-t választotta, nem fog belenyúlni. Aki meg bele tud nyúlni, megvan hozzá a tudása, az meg akkor inkább csinál egy saját honlapot, ahol nem egy merev rendszer mások által kitalált szisztémájában kell gondolkodni, és úgy sablont építeni, hanem úgy építi fel, ahogy neki tetszik, ahogy neki kényelmes.


Ergo lesz van 100 olyan sablon ami futni fog. Ha valakinek nem gond, hogy a honlap látogatói a honlapján egy olyan dizájnnal futnak össze, amit már esetleg 2-3 másik honlapnál is láttak, akkor hajrá. De ez kicsit olyan, mintha a világ összes cégének egy logó listából lenne kiválasztva a logója, és egy-egy logót esetleg több tucat másik cég is használna.


A sablonok ugyanolyanok. Átvariáljuk a színeket, kicseréljük a háttérképet és a fejléc képét, és máris lett egy sablonból tíz…



Ha valóban van egy elképzelésed arról, hogy mit szeretnél a saját készülő honlapodtól, akkor elég hamar rá fogsz jönni, hogy a rendszer nem elég rugalmas, lesz olyan, amit a felkínált eszközökkel nem lehet megoldani, ilyenkor vagy „belehekkelgetsz” dolgokat, vagy kénytelen vagy erős kompromisszumokat kötni.



A kód egy hányadék. Olyan, mintha egy házat háztartási szemétből építenéd meg. Oké, azt is be lehet szépen vakolni úgy, hogy aki nem látta felépülni, az meg van győződve arról, hogy ez egy szép, új ház, de attól még háztartási szemét van téglák helyett. Ennyire kesze-kusza, igénytelen, a szabványokat nem követő HTML kód láttán én erősen elgondolkodok azon, hogy vajon ilyen lehet a szerver oldali kód is? Mert ha igen, akkor gondolom azért vannak benne orbitális hibák, biztonsági rések is rendesen. Én egy ilyen szolgáltatásra nem építenék honlapot. Olyan, mintha egy tektonikai törésre részeg kőművesekkel építtetnék fel egy emeletes házat tervrajzok nélkül.



Az egész arra jó, amire a legtöbben használják is. Arra jó, hogy Pistike össze tudja kattintgatni a saját „Pistike honlaptya” című honlapját, kb. ilyen szintű tartalommal. Vagy arra jó, hogy ha valaki nem akar vele bajlódni, nincs is meg a megfelelő tudása, azért a Minecraft szerveréhez össze tud dobni egy honlapot, vendégkönyvvel, szavazással, ilyesmikkel. Vagy arra jó, hogy a Kispölöskei Evangélikus Szeretetotthon akar egy honlapot, akkor az ott dolgozó Gizi néni fia össze tudja klikkelgetni és örülnek neki.



Mindenesetre vannak minőségek a világban. Egy honlapnál ez sok tényezőből áll össze, pl. lehet minőségi valami felhasználói élmény szempontjából, de lehet eközben silány mondjuk a kódot nézve. Lehet valami nagyon szuperül felépítve, csak éppen nagyon ormótlan dizájnba csomagolva. Az uCoz jellegű oldalaknál viszont mindegyik kellően gyatra. A sablonok, a megjelenés még úgy ahogy elmegy egy jó választás esetén, viszont a kód meg kritikán aluli. Olyan az egész, mint egy Trabant. Nem túl szép, de végül is ki lehet fényezni. Viszont ami a motorháztető alatt van, az mai szemmel nézve ídeskevés. Még egy vezető szempontjából is elismerhető mindez, pláne egy mérnök szempontjából, aki mondjuk autókat tervez, vagy valami ezzel kapcsolatos tevékenységet folytat.

2015. szept. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Csinálj fain tartalmat, a többit meg szard le. Ha elég fain és dől a lé és az ucoz alapú honlapod már nem bírja a látogatottságot, majd rendelsz jó pénzért egy profit. :)
2015. szept. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nehéz elvonatkoztatni a bevételt meghatározó céges honlaptól, vagy a magányos pénzcsinálótól, akinek a pénzét biztosan nagyban meghatározza a lap minősége.

Én, az amatőr, a hobbista, magam állítom elő a tartalmat, kevés esetben kölcsönzök más lapokról, és nem várok bevételt - "nonprofit". Éppen ezért, mivel nincs hasznom, ráfordítani sem akarok. Nem akarok szolgáltatónak, weblap fejlesztőnek fizetni. Számomra ideális megoldás az ilyen ingyenes szolgáltató, mint a ucoz, és kevésbé érdekel, hogy a motorháztető alatt mi lapul, milyen a kód minősége. Érzem én is a korlátokat, amelyekbe kis ügyeskedéssel mindig bele sikerült férnem. Én még azt sem tudom/akarom megcsinálni, hogy veszek tárhelyet, amin én készítem el a weblapot.

Mindezek fényében zavar egy kicsit az érzett presszió, hogy olyan megoldást kellene sokak szerint választanom, amiért fizetnem kellene. De ha nincs, és nem lesz bevételem, akkor miért tenném?

2015. szept. 30. 09:56
 20/31 anonim ***** válasza:
Valamivel mindig kell fizetned. Ucozon van reklám?
2015. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!