Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért szólják le a profik az...

Miért szólják le a profik az ingyenes weblapszerkesztőket?

Figyelt kérdés

Miért zárkóznak el a profik pl. a [link] -tól? Még nem hallottam konkrét érveket.


Azt értem, hogy azt a megoldást preferálják, ami révén ők jutnak munkához és bevételhez. De...


A ucoz-on pl. egy kezdő gyakorlatot szerezhet, ha belejön, és hasznát és értelmét látja a továbbfejlesztésnek, akkor domain-t, formot, kiegészítőket vásárolhat, olyan állapotba hozhatja a weboldalát, hogy nem állapítanád meg, hogy nem profi weblap.



2015. szept. 29. 20:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

1. 10 éve elavult sablonos designok.

2. Rossz HTML felépítés.

3. Rosszul optimalizált a keresőkre.

2015. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Egy ilyen össze kattintatós oldal korlátozott lehetőségekkel bír, vagy irreleváns költséggel ha hosszabb távon nézed. (rövid távon akár megérheti)

De még az ilyeneknél még a WordPress motorja is fényévekkel jobb, rugalmasabb...

Annak ellenére hogy azért annak is meg vannak a negatívumai.

(Lomha, lassú, túlméretezett, sokszor túlbonyolított)

2015. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem mindenben értek egyet veled.


//1. 10 éve elavult sablonos designok.

A ucozon rendszeresen jelennek meg friss fizetős designok. Nem gondolnám, hogy ezek 10 éves elavultak lennének.


//2. Rossz HTML felépítés.

Ezt megindokolhatnád. Nekem pl. a HTML felépítés megfelel. Mihez méred a HTML felépítést?


//3. Rosszul optimalizált a keresőkre.

Ezt részletesebben is kifejthetnéd. Ha Te készítenél weblapot, mit csinálnál jobban, mint a ucoz?

2015. szept. 29. 20:43
 4/31 anonim ***** válasza:

Amúgy olyant mint az ucoz te is készíthetnél, de akár jobbat is.

Még nagyon programoznod se kell, csak egy szerver, meg egy letöltött kész rendszert beüzemelni.

De hobbi oldalakon kívül más nagyon nem lenne róla.

reklám bevételek is ebből épülhetnének fel, és mivel tucat oldal üzleti beindításai is döcögős lenne.

De ha első évre van elég tőkéd utána akár szépen is hozhat, vállalkozás szinten.

2015. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

20:43, persze, hogy korlátozottak a lehetőségei egy ingyenes weblapszerkesztőnek. De ha valaki, ill. a feladat igényeit kielégíti, akkor miért van mégis leszólva?


Én nem várok olyat, hogy egy profi ingyenes weblapszerkesztővel oldja meg minden feladatát, mert ez nyilvánvalóan nem lehetséges - minden feladatot a neki megfelelő eszközzel kell megoldani. De ha egy feladat jól megoldható egy ingyenes weblapszerkesztővel, egy profi akkor is leszólja. Miért?

2015. szept. 29. 20:48
 6/31 A kérdező kommentje:

2:?48, miért akarnék olyat készíteni, mint a ucoz, amikor az készen van?


Hobbi oldalt üzemeltetek, nem is akarok mást. De a profi ezt is leszólja. Miért mondja azt, hogy nem tesz jó benyomást akárkire? Azt értem, hogy a profi programozóra nem tesz jó benyomást, de egy átlag felhasználóra miért tenne rossz benyomást? Miért kell átlag felhasználót oltani, hogy tartsa rosszank az ilyen megoldásokat?

2015. szept. 29. 20:54
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

1 -es hez: tucat, kicserélnek pár képet, átszínezik, de ettől tucat marad.


2 -es: inkább hozzá nem értésből adódó fabrikálásoknak eredménye. ezen felül a szerkesztőnek is meg vannak a gondjai, de oda figyeléssel azt is lehetne optimalizálni és nem ömlesztve össze-vissza lenne minden. (HTML, CSS, JS...)


3 -as: ha az előbbi (HTML szerkezet) rendbe van, SEO szempontból akkor is akadnak nehézségek... URL tag -ek szerkeszthetősége se az igazi, nem bejárható, aztán micro data adatokat is nehéz megadni, meg ugye ne sub domain -es legyen...

2015. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"De ha valaki, ill. a feladat igényeit kielégíti, akkor miért van mégis leszólva?"

Ez nagyon ritka eset, többnyire inkább az extra dolgokat hagyják...

2015. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolókkal egyetértek.


Találomra kiválasztottam egy "csicsásabbat" a főoldalról elérhető sablonoldalak közül, és meglátogattam egy aloldalát:

[link]


Nem éppen valid kódolású:

[link]


Kezdésként egyből egy <script> taggel nyit, sehol egy <!DOCTYPE, sehol egy <html>, sehol egy <head>>. A végén mega </html> után egy <script> elem.


Nincs rendesen optimalizálva:

[link]

a képek állományméretét veszteségmentesen csökkenteni lehetne, a Javascript-kódokat kissé optimalizálni.


Táblázatos oldalszerkezetet, <font> taget használ - ezek már jó rég óta elavultnak számítanak.


---


De lássunk egy másikat:

[link]

itt sem valid az oldal kódolása:

[link]


ez sincs túloptimalizálva:

[link]


Legalább itt már van <!DOCTYPE, de utána egyből egy <script> elem (a </html> tagen kívül is van). Ugyancsak táblázatos oldalszerkezet, <style> elem a <body> elemben - szóval nem éppen jó. Pedig ráadásul ez egy sportegyesület weboldala, ami egy profitorientált vállalkozás.

2015. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Magát a ucoz-t tudomásom szerint PHP-ben írták, és nekem szerkesztőként van lehetőségem html-ben szerkesztenem a bejegyzésemet - ez mit változtat az előbbi értékelésen?
2015. szept. 29. 21:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!