Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi történik ha akkora az...

Mi történik ha akkora az adatbázisom hogy nem fér rá egy szerverre?

Figyelt kérdés
Van valamilyen kialakult rendszer ami lekezeli ezt és elosztja a kommunikációt több szerver közt, vagy ezt eleve meg kell írni a keretrendszerben amit használok?

2014. aug. 19. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amúgy még annyi, hogy nem leprogramozni lenne nehéz egy új facérbook klónt.

Hanem annak marketingje, hogy ismert legyen, mert tucatnyi klón van már.

Illetve az infrastruktúra biztosítása, ha beindul.

Ehhez anno FB alapítói is hitelt, és befektetőket kerestek.

2014. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát először olyan 2-3 gépre gondoltam, paraméteresen megcímezve, hogy független legyen a gépek számától. A több nyelvre egyébként azt találtam ki hogy minden táblában minden nyelvnek külön oszlop (pl. oszlopnev_0, oszlopnev_1, stb.) egyébként mennyire zavarja a nagyméretű táblákat az új oszlop hozzáadása? Vagy van erre értelmesebb megoldás? :)
2014. aug. 19. 21:35
 13/16 anonim ***** válasza:

új oszlopot nem célszerű hozzá adogatni, olyankor folyamatosan hatványozottan nő az adatbázis mérete, főleg ha indexelni kell...

inkább segéd táblát célszerű használni.

2014. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy nem mindig reagálok, csak folyton jönnek és magának az üzenetnek a megírás is fél órás tevékenység néha. :)
2014. aug. 19. 22:08
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát én azon döbbentem le amikor olvastam hogy megnövelték szerverek számát 10.000-ről 30.000-re. Annyit még a konnektorba bedugni is sok, nemhogy beüzemelni és összehangolni.
2014. aug. 19. 22:18
 16/16 A kérdező kommentje:
Ja de a többnyelvűség főleg magár a rendszerre vonatkozik, a felhasználói adatoknál még értelmetlen is lenne, hiszen senki sem fogja kihasználni az összes nyelvet, a rendszertáblk meg nyilván nem olyan nagyok. Olyan 100 rekordnál szerintem simán beleférhet. Illetve majd letesztelem. :D
2014. aug. 19. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!