Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi történik ha akkora az...

Mi történik ha akkora az adatbázisom hogy nem fér rá egy szerverre?

Figyelt kérdés
Van valamilyen kialakult rendszer ami lekezeli ezt és elosztja a kommunikációt több szerver közt, vagy ezt eleve meg kell írni a keretrendszerben amit használok?

2014. aug. 19. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mi kerül az adatbázisba ami nem fér el egy szerveren!?
2014. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk van 100 000 000 regisztrált felhasználóm.
2014. aug. 19. 17:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint el kéne férnie

Nekem van egy 500 ezres user táblám, ami 170MB.

Ha ezt felszorzom akkor az 34GB.


DE! Ha ekkor felhasználó bázis van, akkor külön szervert kell üzemeltetni csak adatbázisnak, és külön szervert kliens oldalra. (de ha forgalmas akkor nem árt ha több működik szinkronban)

Persze ehhez úgy kell leprogramozni rendszerét, és a szervereket beállítani.

Nem fogod megvalósítani egy WP/Joomla és egyéb ingyenes alternatívákkal.


Meg ekkora adatbázisnál már nem MySQL -t kéne használni, hanem NoSQL rendszert.

2014. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Keresgettem más oldalakon is, ott olyat olvastam hogy több milliárd sorból álló táblánál is egész jól szuperál, máshol meg azt olvastam hogy a facebook is php-mysql alapon nyugszik. Bár pl a beszélgetéseket lehet tényleg jobb tárolni xml-ben.
2014. aug. 19. 20:10
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja és nyilván saját rendszer. :)
2014. aug. 19. 20:19
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezeket a többszerveres beállításokat normál asztali gépekkel és routerrel otthoni környezetben? :)
2014. aug. 19. 20:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy a fércbook PHP alapon van, de a MySQL -ben nem vagyok biztos.

Igen, jól szuperálhat a MySQL is, csak elkel osztani a terhelést. Azért 100 milla usernél, már globális szinten beszélünk, akkor már legalább 3-4 nyelven kell mennie.


De ha megtalálod a tábla szám, és adatbázis mérete közti optimális arányt akkor tökéletesen tud üzemelni.

pl. nemzetenként külön szednéd, lenne átfedés ami kicsit lassabb lenne, de még így is gyorsabb és localisan felülmúlhatatlanul nagyot dob.

DE! ne feledjük, hogy most nemzetközi szerver elhelyezés, és adat szinkron, lekérdezésről beszélünk.

Előbb mindenképp kicsibe gondolkodj, de állj technológiailag készen akár 100 másik szerverrel való szinkronra.

(adat szinkron, háttérben szokott menni, a friss adat, adatváltozást elküldik egymásnak az adatbázisok, erre meg van a megfelelő adb modulok)

2014. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
... le tudom szimulálni? :)
2014. aug. 19. 21:04
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ezeket a többszerveres beállításokat normál asztali gépekkel és routerrel otthoni környezetben?"

Ezt remélem nem gondoltad komolyan!?

Kitapasztalni vBox -al is lehet nem kell több PC, de üzemeltetni mindenképp nagy sebességű internet kapcsolat, és szerver gép kell.

(persze ha beindul, mert ha nem akkor csak üresbe futnának)

2014. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Terhelést nehéz lesz szimulálni...
2014. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!