Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek weblapkészítőként...

Szerintetek weblapkészítőként meg lehet élni? Vagy jól lehet keresni vele?

Figyelt kérdés

#web-design
2014. jan. 19. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az sok minden függvénye. De ha csak ilyen összekattingatós cuccokhoz értesz azokhoz is alig akkor nem igazán.
2014. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha profi vagy, akkor akár havi 2 millió fölött is kereshetsz vele. De ehhez kb. szarrá kell magad tanulni és nem árt némi tehetség, illetve angol nyelvtudás is, hiszen csak külföldi ügyfelekből lesz ennyi bevételed. Ez alatt azt értem, hogy kb. 3 éven keresztül napi 4 órában ezt tanulod, akkor profi leszel.


Ha kevésbé vagy szorgalmas vagy tehetséges, akkor is meg tudod keresni kb. a magyar átlagjövedelem szintjén pár év tapasztalat után.


Én eléggé sokat tanultam, és tanulok most is. Egyetem mellett elkezdtem dolgozni. Volt, hogy több mint nettó 6000 forintos órabérben dolgoztam. De tényleg nagyon-nagyon sokat kellett hozzá tanulnom. Tartós munkám nem fizet ilyen jól, csak kb. 1300 forint az órabér, viszont ha kiszámolod akkor teljes munkaidőben ez is az átlagfizetés fölött van, pályakezdőként. Tehát ha jól tanulsz, jól fogsz keresni. Hogy mi a garancia, hogy így lesz 5 év múlva is? Semmi, kivéve, ha addig is folyamatosan, kb. heti 10 órában tanulsz. Akkor profi maradsz.


20/F

2014. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"... kb. 3 éven keresztül napi 4 órában ezt tanulod, akkor profi leszel."


ez hazugság. 0ról kezdve biztos.


Legalábbis én nem mondanám magamról egyáltalán azt, hogy profi vagyok, csak azt, hogy már sokat tudok, és van egy kis tapasztalatom, jól haladok.


Igaz, engem sok része érdekel, seo, ux, design, ... minden, és képzem is magam mindben.


És persze 3 év petinek, lehet 6 év józsinak.

2014. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

kezdőként, önállóan nehéz, vidéken szinte lehetetlen.

Kisebb cégeknél átlag jövedelem 600-1000ft/óra díjban számolható.

(igen van ahol 600ft -al szúrják ki a fejlesztő szemét, és örülhet ha még be is van jelentve)

Kicsit nagyobb hazai cégeknél 1200-1400ft/óra díj várható el, de ehhez minimum felsőfokú végzettség, valamilyen idegen nyelv, és rengeteg tapasztalatot várnak el (de csak egy területen).

Nagyobb cégeknél akár 1500-2500ft/óra díjat is meg lehet kapni, de ehhez szinte mindenhez értened kell, és a holnap technológiáira kell fejleszteni, hogy első lehessen a piacon...

Ezek a hazai kereseti arányok.


Nyugati országokban, kb. 2000€ havi fix jövedelmet ajánlanak Junior állásra, ehhez sokszor 12 órázni kell, de azért nem olyan rossz.

Seniornak már 2500€ -tól vannak állások, itt annyiban több a junior -hoz képest hogy önállóságot várnak el. Vagy is ha azt mondják hogy ugorj, nem azt kérdezed hogyan, hanem hogy mekkorát.

2014. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"H.Tibor87 "


Neked mindenről olyan rossz tapasztalataid vannak. Én kb. 10 éves koromtól lelkesen tanulom, és 17 évesen már vállaltam el külföldi munkákat 3000-4000 forintos órabéreken, vagy nagyjából annak megfelelő fix díjakon. Amikor 19 évesen elkezdtem tartósabb állást keresni, legalább 8 magyar cég keresett meg, pedig nincs nagy nevem egyáltalán, alig van online megjelenésem. Egyszerűen kiírtam egy fórumba hogy állást keresek, és csatoltam pár referencia linket.


Nettó 900./óra alatti fizetést nem is ajánlott egy cég sem. Csak a fölött ajánlottak. És nem is mindegyik csak külföldi ügyfeleknek dolgozott, sőt, volt amelyiknek kizárólag magyar érdekeltségei voltak.


Szerintem csak referencián, személyiségen, tapasztalaton múlik. Olyat én még vidéken se láttam, hogy 600 forintokkal szúrták volna ki valakinek a szemét, aki tényleg tud is, nem csak hiszi. Az ok, hogy aki még amatőr, az a 600-nak is örül, de én úgy látom, hogy aki több év tapasztalattal a háta mögött nettó 1500 alatt igent mond egy állásra, az maga ellen játszik...

2014. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Drone007 ***** válasza:

Magyarországon szinte lehetetlen belőle megélni. Még akkor is nagyon nehéz ha profi vagy, évtizedes tapasztalatod van, és folyamatosan naprakész a tudásod.

Ha kifogsz egy jó céget, akik meg tudnak szerezni állami megrendeléseket, vagy külföldi megrendelőket, akkor talán lehet kiugrás, de jelenleg Magyarországon Dunát lehet rekeszteni az önjelölt webtákerekkel, akik a szakma szinvonalát a béka valaga alá tolják, rossz munkáikkal aláásva a megbízható szakemberek megítélését is.

Ma ha valakinek kis hazánkban weboldal kell a legelső amit megtesz, hogy szétnéz a saját ismerősei között, hogy nincs-e valami egyetemista hobbi-webtáker, aki olcsón - és feketén - megcsinálná neki a weboldalát. Persze talál is, mert mint írtam van belőlük kismillió, aki pár ezresért összetákol valami vackot, ami kezdetben jó, de kiderül, hogy szinte semmi sem megy rajta. naná, hogy minden webfejlesztő kókler ezek után :)


Összefoglalva: igen, lehet vele jól keresni, de akkor szived-lelked benne legyen, és baromi profinak kell lenned.

2014. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Drone007, mint mindig most is hatalmas plusz!

A webrákerekhez hozzá járul a munkaügyi oktatási rendszer is, első körben a tartós állástalan le tehet egy ECDL tanfolyamot, majd mivel ezzel nem talál semmit, tovább mehet, és 2-3 havonta újabb OKJ -s papírral rendelkező weblap készítők várják a nagy pénzt hozó állást közben még a Dreamweaver -el sincsenek tisztába, nem hogy a komolyabb OOP, MVC rendszerekkel.

Szóval, nem csak az önjelöltek rontják, és gyarapítják...

2014. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Drone007 ***** válasza:

H.Tibor87: hát ja, valahogy úgy, csak ez meg már kezd politizálás lenni. :)


Szerintem az a gond, hogy amit egyesek weblapkészítőnek (webfejlesztőnek) mondanak, az még messze nincs attól a szinttől, amit ez a szakma megkövetelne. Ezért aztán meg is van rökönyödve mindenki, ha egy olyan árat mondok, ami járna (és ami nyugaton alapnak számít).

2014. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Miért, milyen ár az, ami járna? Ezt nagyon nehéz megmagyarázni. De szerintem az az ár jár, amennyiért elvállalod. Nagyjából.


De engem még mindig nem győztetek meg. Nyilván vannak nehézségek is, és a sikerért abszolút meg kell küzdeni, de nincs ez másként más szakmákban sem. A gyógyszerész diplomához sem jár automatikusan a havi 1 milliós fizetés, de bizony 20+ év gyakorlattal az ügyesebb gyógyszerészek már több milliós havi fizetésnél járnak. A kevésbé ügyesek is legalább fél milliónál.


Az OKJ problémájával abszolút egyetértek, de hozzá tenném, hogy ez nem csak a "webtáker" és "progtáker" OKJ-kre érvényes, hanem általánosságban az összesre. És lehet, hogy némileg lenyomják az árat, bár én nem tapasztaltam ezt ugyanis nem mozgok egyáltalán olyan körökben, ahol egyáltalán ringbe szállnának a "webtákerek".


Mondok egy példát: a cégnél egy eléggé profi, nemzetközi vállalati honlapot kell készíteni. Maga a holnap egyszerű, mert egyelőre még nem komplikált cégről van szó, startup. Egyéni vállalkozóktól kértünk ajánlatot. Egy egy hét alatt leszállított PSD fájlért alkuval is alsó hangon 200.000 forintot kérnek. A "nyertes" választás pedig még csak huszonegynéhány éves, egyetemet valószínűleg el sem végezte még. Ha egy hónapban 4 ilyenre lecsap, már megvan a 800.000 forint bevétel, és csak Photoshopban "bohóckodott" ahogy ti mondanátok. A munka, amit végez, az profi, de tényleg csak rajzol. Ha ebből a bevételből leadózik, akkor is láthatjátok, hogy eléggé jól kereshet vele... Pedig még "webtákernek" is kevés. Csak jól tud rajzolni.


Tehát én azt gondolom, hogy ha jó körökben mozog az ember, és jó megbízásokra/állásokra pályázik (és jól meg is csinálja!), akkor megélni biztos meg lehet vele, ha szerencséje és tapasztalata van az embernek, akkor meg elég jól is lehet keresni. Szóval szerintem ez akarat/magabiztosság és környezet kérdése. Vidéken gondolom sokkal nehezebb, de akkor meg a megoldás az hogy el kell költözni.

2014. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Persze akadnak kivételek, mikor szépet lehet kaszálni egy egyedi grafikai, logó ötlettel... de ez nem általános.

általánosságban a PSD -t 5-10 ezres áron veszik a cégek, kicsit összetettebb grafikákat, 20 esetleg 50 ezres áron.

Nagy ritka mikor ennél többet kiadnak egy nyers grafikai vázért.

A nagyobb összeges pályázatok, inkább állami, vagy multi céges szokott lenni.

Multisnál nem tudom hogy megy, de államinál, ezt haveri alapon döntik el, ki is nyeri. vagy épp az nyeri aki a legtöbbet csúsztatja érte a zsebbe.

(Konkrétan volt egy állami projekt, 6 millás pályázat nyert 1 millás előállítási költségen, és 3 milla ment a zsebekbe.)


De ez csak a korrupt valóság.

Normál piaci szinten tized áron mozog amit te elképzelsz.

2014. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!