Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nem frissül a lap frissítéskor...

Nem frissül a lap frissítéskor, pedig változó rajta a tartalom, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég nagy gondom akadt, volt, aki azt mondta, hogy a tárhely a hibás, más nem tudta.


A lényeg, hogy folyamatosan változó HTML fájlokat kell egy nem változó tartalmú HTML lapba (ami a parent) belehelyeznem, mint "iframe"-eket. Ez alapesetben nem okoz gondot, csakhogy ezek a folyamatosan változó, beágyazaott HTML fájlocskák automatikusan jönnek létre egy kód által, ha a user használatba vesz egy formot. A HTML-eket egyébként ez a php kód generálja:


"<?php

$File = "xy.html";

$Handle = fopen($File, 'w');

stb...


Tehát a beágyazott HTML lapokat a rendszer hozza létre, nincs külső beavatkozás. A parent iframe-je pedig csak szimplán tudja, hogy az "xy" html-t kell elérnie. A nagy gondom, hogy így az iframe-ben lévő tartalmat a böngésző bazi hosszú ideig nem frissíti. "Keret újratöltésével" természetesen azonnal, de magától nem - van, hogy sosem. A usert meg nem lehet megkérni, hogy plíz, a keret újratöltését használd... Kódban esetleg tudok erre megoldást találni, vagy a tárhely a ludas? (atw.hu)


Thx! (Kezdő vagyok amúgy)


2012. szept. 5. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt a framek használatát felejtsd el!

Nincs olyan probléma, amit ne lehetne másként, ezek nélkül megoldani.


A másik pedig, hogy a html oldalakra be kéne állítani a cachelés idejét.

Segítség: [link]

2012. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Drone007 ***** válasza:

Erre vannak egyszerűbb megoldások, főleg ha php-t használ az oldal.


Viszont egy kis "hackkeléssel" megoldható a dolog.

A gondot az okozza, hogy ugyanaz a hivatkozott fájl, ezért a tartalmat a böngésző a cache-ből kapja elő. Ezt meggátolhatod, ha a iframe source tagjához a fájlnév mögé beszúrsz egy kis változó get elemet, amit például egy időkód. Valahogy így:

<iframe src="yx.html?t=165616517"></iframe>

bővebben egy kis php-vel:

<iframe src="yx.html?t=<?php echo time(); ?>"></iframe>

A paramétert nem kell kiértékelni, de így már a böngésző úgy veszi, hogy más adat kerül be, és újratölti azt automatikusan.

2012. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Első: igen, próbáltam a cache trükközését, de sajnos az nem működött. Nem tudom miért, lehet, hogy a böngészők már nem nagyon értelmezik helyesen azokat kódokat...


Második: Bevált. :) Ilyesmi alapból eszembe sem jutott, mert elvben csak html parenttal ügyködhettem volna egy kérés miatt, de így - hogy írtad, eszembe jutott, hogy a PHP is megoldható. Thx! Gond kipipálva. :)

2012. szept. 6. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!