Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honlapkészítés, ha a főoldal...

Honlapkészítés, ha a főoldal meg van, a tartalom hogyan változik?

Figyelt kérdés

Megcsináltam az első oldalam : [link]

Ez tök szép és klassz, de

Középen a tartalom változó, ha a fenti vagy a baloldali menüpontra kattintunk... szóval az alap a főoldal meg van, és most hogyan tovább?

Tud valaki segíteni?



#honlapszerkstés
2012. aug. 2. 02:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ide már a statikus HTML édeskevés (megpróbálhatod úgy is, de iszonyatosakat fogsz szívni vele).

Barátod a PHP. Igaz, meg kell tanulni...

2012. aug. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Golan Trevize ***** válasza:
Borzasztóak a színek, valamint ezek az animált gif biszbaszok már vagy 15 éve kimentek a divatból.
2012. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pityeeesz ***** válasza:
Úgy hogy csinálsz egy másik .html kiterjesztésű fájlt, átmásolod ennek a tartalmát és a a szövegeket kicseréled, majd a menüpontoknál ezekre hivatkozol.
2012. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 CactusClone ***** válasza:

Vagy ugyanezt az oldalt megcsinálod még egyszer, lemented más néven, csak a tartalmat változtatod, és a menüpontod linkje erre az oldalra fog mutatni - ez egy régi, nehézkes megoldás, ha változtatsz az egyik oldal kinézetén, akkor a többin is el kell vele vacakolni.

Vagy fogsz egy egyszerű CMS-t (joomla, drupal, wordpress stb.), egy kicsit belemélyedsz a használatába, rádobsz egy sablont, amit úgy alakítasz, ahogy neked tetszik, a különböző tartalmakat meg megjeleníted cikkekben.

Gyorsabb, szebb és egyszerűbben kezelhető lesz. Kezdetnek ez szerintem így megteszi.

2012. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen erre már én is gondoltam, de az baromira sok munka.

Értem én hogy php

de tudna valaki segíteni?

a főoldalról már tudom hogy kell hivatkozni ezekre, de hogyan csinálom meg azt amire vonatkozik?

2012. aug. 2. 10:38
 6/14 anonim ***** válasza:

jó azért egy ilyen egyszerű oldalhoz nem hiszem h megkéne tanulnia a php nyelvet.


Az egyszerűség kedvéért csináld meg iframeben. (már hallom a fikázásokat)


van egy index.html-ed ugyebár.


A középső részben hozz létre egy bizonyos nagyságú iframet és hívd meg benne az alap oldalad (pl fooldal.html)


A hivatkozások targetének meg add meg az iframe tagot.

és hozz létre külön html fájlokat a kis oldalaknak. A méretekre ügyelj, hogy elférjenek az frameben.


Neked ez pont megfelelő lesz sztem :) jó munkát.


Amit nem értessz googlezz rá.

2012. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

<IFRAME src="fooldal.html" name="fooldal" width="100%" height="100%" align="center" frameborder="0" allowtransparency="true">Ha ezt a részt látod csak a valós tartalmat nem - frissítsd a böngészőprogramodat mert már régi.</IFRAME>


van már egy ilyen kódom


de az a kérdésem, hogy a menüpontokhoz hogy tudom hozzá rendelni?

2012. aug. 2. 19:22
 8/14 CactusClone ***** válasza:
Kedves Kérdező, a honlapkészítés sok munka :)
2012. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen...

ezt ott épp egy válaszra értettem.

php val próbálkozom, de egyszerűen nem megy

2012. aug. 2. 23:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Így írd meg:

<?php

$oldal = $_GET['oldal'];

if(!$oldal == "") {

include ("oldalak/fooldal.php");

} else {

include ("oldalak/".$oldal.".php");

}

?>

Elvileg mennie kell. De nem értem, hogy miért nem csinálod meg saját magad.

2012. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!