Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » FTP feltöltés, hogy csináljam?

FTP feltöltés, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Helló!


Az FTP-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem, méghozzá a következö:

Regisztráltattam egy domajn-t és egy tárhelyet, remélhetöleg a héten már fel tudok csatlakozni.

Amíg a regisztráció tartott, addig (és elötte is) már elkészítettem azt az oldalt, amit használni szeretnék.

Nos, ezt az oldalt, a kész oldalt akarom feltölteni, hogy ne kelljen mindent elölröl csinálnom.

e107-et használok.

Olvastam, hogy lehet adatbázis exporttal is, de ez pontosan hogyan megy? Lépésröl lépésre?

A másik megoldás, amit találtam, hogy pl. feltelepítem az alap e107-et, majd annak fájljait FTP-n keresztül felülírom a kész oldal mappáival.


Melyik lenne a jobb?

Köszi és bics, ha hülyén írtam le - kezdö vagyok.


2012. aug. 16. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Használj FTP-re total commandert, vagy Filezilla nevű kliens-t, onnan már egyszerűen magadtól is rájöhetsz
2012. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

na kezdetnek, a domain elbírálás szerintem 2 hét (régen ennyi volt lehet újítottak)


a tárhelyed viszont a fizetés után már elérhető, úgyhogy az ott megkapott adatokat másold be a total commander program FTP gomb lenyomása után bejövő ablakba.


ha ide felmásolod a fájljaidat, azok már rögtön elérhetők is lesznek az IP címeden amit szintén kaptál a szolgáltatótól. vagy ha domain lesz, azon keresztül.


adatbázis exportálás, azt arra szokták alkalmazni, ha te a gépeden egy xampp vagy egyéb szerver segítségével, saját gépeden csinálod meg az oldalt, kimentheted az adatbázis tartalmát.

ki exportálni a phpmyadmin vagy a parancssor segítségével tudod, így egy sql fájlt kapsz, amit a szerverre feltöltve megcsinálja neked ugyan azt az adatbázist, táblákat, rekordokat, stb.

2012. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, Total Commander-t szeretnék majd használni. :)

Nekem 2 napot írtak, de akkor félre értettem. Nem baj, várok akkor 2 hetet, aztán, ha utána se lesz semmi, akkor majd érdeklödök.


Szóval exporttal csinálok egy sql fájlt, majd ezt az új tárhelyen importtal hozzáadom az adatbázishoz?

(Amúgy XAMPP-t használtam valóban. :D )

A fájlokat, amelyek a htdocs könyvtárban vannak, meg FTP-vel felmásolom?

És akkor majd a domain-nel hogy lehet összekapcsolni?

2012. aug. 16. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:

hát a .hu-s domain a sok idő a többi valóban 1-2 nap.


igen pontosan így kell az adatbázist át tenni.


igen a htdocs mappa tartalmát kell feltenned.


azt az összekapcsolást, elintézi majd a szolgáltatód csak kapsz majd egy mail-t hogy működik.

2012. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2012. aug. 16. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!