Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap form-ján betettem egy...

Weblap form-ján betettem egy fileupload taget. Hogyan lehet a kiválasztott állomány elérési útját visszanyerni még az elküldés előtt? A fileupload tag value paramétere tapasztalatom szerint csak a fájl nevét és kiterjesztését tartalmazza.

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 16:41
 1/5 Drone007 ***** válasza:

Hibás tapasztalat. Megesik.

Ez böngészőnként más és más. A firefox a teljes lokális urlt a value értékbe teszi, a chrome egy fakeurl/filenev.kit urlt-t tesz a value-ba.


Egyébként javascripttel lehet az értéket még küldés előtt kinyerni, de ha leírod, hogy pontosan mit szeretnél, akkor többet tudok segíteni.

2012. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod! Megcsillantottad a reményt, hogy van megoldás. Csak még én nem látom. Beteszek ide egy egyszerű példát, hogy meg lehessen érteni, hogy mi a nyűgöm.

A html oldalra feltettem egy form-ot. Itt két tag található: egy fileupload és egy szöveg beviteli mező. A submit gomb direkt nincs feltéve, hiszen nekem a file elérési útja még küldés előtt kell.

Azt szeretném, hogy a szövegbeviteli mezőben a file elérési útja jelenjen meg a file kiválasztása után. Ha ez sikerül, akkor az győzelem. Jelenleg csak a file nevét és kiterjesztését dobja ki. :-( Mit kell tennem, hogy azt csinálja, amit szeretnék?

Itt a html kódja:


<html>

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title>Képes példa</title>


<script language="javascript" type="text/javascript">


function kiir(){

document.urlap.szoveg.value=document.urlap.kep.value;

}

</script>

</head>


<body>

<form name="urlap" enctype="multipart/form-data">

<input type="file" name="kep" onchange="kiir()" />

<input type="text" name="szoveg" />

</form>

</body>

</html>

2012. aug. 5. 12:34
 3/5 Drone007 ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, de ahogy írtam, az hogy mi kerül a file inputba az erősen böngészőfüggő.

Firefox alatt valóban csak a file nevét látod (+kit), chrome és ie9 alatt van előtte egy "C:\fakepath\" lokális url.

Ez valószínűleg azt a célt szolgálja, hogy a küldő gépét ne lehessen íly módon feltérképezni, de valószínűleg azt is, hogy a lokális url nem kerül át a böngészőn a szerverre. (nem csak azért mert felesleges, de azért is mert információt szolgáltat a küldő gépéről, ami nem megengedett)

2012. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy teszem el a kérdést, hogy hogyan tudom megjeleníteni az általam kiválasztott, tetszőleges képet mondjuk egy divben, mielőtt elküldöm az űrlapot submit gombbal? Azt szeretném, hogy a felhasználó lássa, hogy milyen képet választott ki, mielőtt valóban elküldi az űrlapot! Ez kiválóan működik, ha a képek egy meghatározott mappában vannak, és az útvonalat én konstruálom meg, amihez hozzáfűzöm a fájlnevét és kiterjesztését. De hogyan oldhatom meg a problémát, ha tetszőleges képről van szó?
2012. aug. 5. 18:53
 5/5 Drone007 ***** válasza:
Sehogyan sem. A képet mindenképpen fel kell tölteni a szerverre, hogy megjeleníthető legyen.
2012. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!