Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP: Hogyan lehet filét...

PHP: Hogyan lehet filét feltölteni FTP (más) tárhelyre?

Figyelt kérdés

Hali!

a probléma nem annyira egyszerű mint azt a címben olvastátok!

én úgy szeretném ezt megoldani , hogy a kilens kiválaszt egy max 2MB fényképet (jpg,bmp,gif,png) és feltölti (eddig megy) egy ftp tárhelyre $fgh változóban megadott névvel és kiterjesztéssel.


na meg a méretét eltároljuk...(de ez már megy!)

van ötletetek , hogy hogyan fogjak hozzá?

én ezt:

[link]

néztem ki magamnak elsőre de láttam , hogy ez a weblap tárhelyére tölti fel!

aztán ezt néztem ki:

[link]

ez elméletben jó is lenne csak nem nagyon látom át a kód értelmét!

sok változó számomra ismeretlen.


nem tudna valaki segíteni a 2 kombinálásába?



2012. júl. 23. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem látod az értelmét?

Még példa kód is van.


De amúgy a megoldás egyszerű.

A feltöltéskor a fájl felkerül egy ideiglenes temp mappábba. Innen könnyedén rá lehet hívni ezt a put-ot és már fel is ment a másik szerverre.

2012. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

Igazából mind a két módszerre szükséged van.

Először is a file feltöltést csak saját tárhelyre tudsz levezényelni, de ha sikeresen kapcsolódsz php segítségével (ld példakód ftp_connect, ftp_login) egy ftp szerverre, akkor oda egy meghatározott mappába (remote_file) át tudod küldeni ftp_put segítségével a helyi fájlt.

Ezután a helyi fájlt már törölheted a saját tárhelyedről, ha szükséges.


Ez elméletben egyszerű, de célszerű a műveletek végrehajtódását (fájl feltöltés, ftp kapcsolódás, sikeres áttöltés...) ellenőrizni minden lépésnél, és a fájlneveket normalizálni feltöltéskor (ékezetek, speciális írásjelek, szóközök törlése, kisbetűssé alakítás).

2012. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!